Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijandige staatshackers leerden nieuwe technieken door ChatGPT

Vijandige staatshackers leerden nieuwe technieken door ChatGPT

REDMOND (ANP/AFP) - Hackers die banden hebben met landen als Rusland, Noord-Korea en Iran gebruiken chatbot ChatGPT om nieuwe manieren te leren voor het uitvoeren van online aanvallen. Dat hebben het ChatGPT-moeder OpenAI en techconcern Microsoft woensdag bekendgemaakt na onderzoek. De bedrijven melden de accounts van de cybercriminelen inmiddels te hebben geblokkeerd.

ChatGPT werd onder meer gebruikt voor "het opvragen van open source-informatie, vertalen, het vinden van coderingsfouten en het uitvoeren van basiscoderingstaken", meldt OpenAI in een bericht op de website van het bedrijf. Vooralsnog zou het gevaar "beperkt zijn", stelt het bedrijf verder. "Er zijn een handvol kwaadwillende actoren die voortdurende aandacht nodig hebben, zodat iedereen kan blijven genieten van de voordelen."

Microsoft is al jaren een belangrijke investeerder voor OpenAI. Het techconcern gebruikt de technologie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) voor het ontwikkelen van eigen apps en software. Maar dat niet alleen. Het doel is volgens Microsoft ook het "zorgen voor een veilig en verantwoord gebruik van AI-technologieën zoals ChatGPT".

Russische en Iraanse groepen

Microsoft licht in een bericht op de website van het bedrijf verschillende hackersgroepen uit, waaronder Forest Blizzard. Die groep heeft banden met de Russische militaire inlichtingendienst en zou de AI-technologieën van Microsoft en OpenAI hebben gebruikt voor "onderzoek naar verschillende satelliet- en radartechnologieën die betrekking kunnen hebben op conventionele militaire operaties in Oekraïne".

Een andere groep, Crimson Sandstorm, is te linken aan de Iraanse Revolutionaire Garde. Die gebruikte ChatGPT onder meer om malware te programmeren, waarmee schade toegebracht kan worden aan computers. Ook zocht de groep naar tips voor hackers om niet traceerbaar te zijn, meldt Microsoft.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

6 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

6 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

7 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

14 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

20 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

20 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

21 uur geleden