Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijandige staatshackers leerden nieuwe technieken door ChatGPT

Vijandige staatshackers leerden nieuwe technieken door ChatGPT

REDMOND (ANP/AFP) - Hackers die banden hebben met landen als Rusland, Noord-Korea en Iran gebruiken chatbot ChatGPT om nieuwe manieren te leren voor het uitvoeren van online aanvallen. Dat hebben het ChatGPT-moeder OpenAI en techconcern Microsoft woensdag bekendgemaakt na onderzoek. De bedrijven melden de accounts van de cybercriminelen inmiddels te hebben geblokkeerd.

ChatGPT werd onder meer gebruikt voor "het opvragen van open source-informatie, vertalen, het vinden van coderingsfouten en het uitvoeren van basiscoderingstaken", meldt OpenAI in een bericht op de website van het bedrijf. Vooralsnog zou het gevaar "beperkt zijn", stelt het bedrijf verder. "Er zijn een handvol kwaadwillende actoren die voortdurende aandacht nodig hebben, zodat iedereen kan blijven genieten van de voordelen."

Microsoft is al jaren een belangrijke investeerder voor OpenAI. Het techconcern gebruikt de technologie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) voor het ontwikkelen van eigen apps en software. Maar dat niet alleen. Het doel is volgens Microsoft ook het "zorgen voor een veilig en verantwoord gebruik van AI-technologieën zoals ChatGPT".

Russische en Iraanse groepen

Microsoft licht in een bericht op de website van het bedrijf verschillende hackersgroepen uit, waaronder Forest Blizzard. Die groep heeft banden met de Russische militaire inlichtingendienst en zou de AI-technologieën van Microsoft en OpenAI hebben gebruikt voor "onderzoek naar verschillende satelliet- en radartechnologieën die betrekking kunnen hebben op conventionele militaire operaties in Oekraïne".

Een andere groep, Crimson Sandstorm, is te linken aan de Iraanse Revolutionaire Garde. Die gebruikte ChatGPT onder meer om malware te programmeren, waarmee schade toegebracht kan worden aan computers. Ook zocht de groep naar tips voor hackers om niet traceerbaar te zijn, meldt Microsoft.

Meer uit Financieel

Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

57 minuten geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

3 uur geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

3 uur geleden
ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

4 uur geleden
Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.

5 uur geleden