Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vijandige staatshackers leerden nieuwe technieken door ChatGPT

Vijandige staatshackers leerden nieuwe technieken door ChatGPT

REDMOND (ANP/AFP) - Hackers die banden hebben met landen als Rusland, Noord-Korea en Iran gebruiken chatbot ChatGPT om nieuwe manieren te leren voor het uitvoeren van online aanvallen. Dat hebben het ChatGPT-moeder OpenAI en techconcern Microsoft woensdag bekendgemaakt na onderzoek. De bedrijven melden de accounts van de cybercriminelen inmiddels te hebben geblokkeerd.

ChatGPT werd onder meer gebruikt voor "het opvragen van open source-informatie, vertalen, het vinden van coderingsfouten en het uitvoeren van basiscoderingstaken", meldt OpenAI in een bericht op de website van het bedrijf. Vooralsnog zou het gevaar "beperkt zijn", stelt het bedrijf verder. "Er zijn een handvol kwaadwillende actoren die voortdurende aandacht nodig hebben, zodat iedereen kan blijven genieten van de voordelen."

Microsoft is al jaren een belangrijke investeerder voor OpenAI. Het techconcern gebruikt de technologie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) voor het ontwikkelen van eigen apps en software. Maar dat niet alleen. Het doel is volgens Microsoft ook het "zorgen voor een veilig en verantwoord gebruik van AI-technologieën zoals ChatGPT".

Russische en Iraanse groepen

Microsoft licht in een bericht op de website van het bedrijf verschillende hackersgroepen uit, waaronder Forest Blizzard. Die groep heeft banden met de Russische militaire inlichtingendienst en zou de AI-technologieën van Microsoft en OpenAI hebben gebruikt voor "onderzoek naar verschillende satelliet- en radartechnologieën die betrekking kunnen hebben op conventionele militaire operaties in Oekraïne".

Een andere groep, Crimson Sandstorm, is te linken aan de Iraanse Revolutionaire Garde. Die gebruikte ChatGPT onder meer om malware te programmeren, waarmee schade toegebracht kan worden aan computers. Ook zocht de groep naar tips voor hackers om niet traceerbaar te zijn, meldt Microsoft.

Meer uit Financieel

ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

1 minuut geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

6 minuten geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

1 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

1 uur geleden
Bandenfabrikant Michelin schrapt tot 1500 banen in Frankrijk

CLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.

1 uur geleden
EU legt Temu boete van 200 miljoen op om illegale producten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.

2 uur geleden
China komt met tegenreactie als EU handelsbeperkingen uitbreidt

BEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.

3 uur geleden