Vietnamese media: Poetin neemt uitnodiging aan voor bezoek Hanoi
HANOI (ANP/RTR) - De partijleider van de Vietnamese Communistische Partij heeft de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een bezoek aan zijn land, berichten Vietnamese staatsmedia. Poetin zou de uitnodiging hebben aangenomen.
Poetin en partijleider Nguyen Phu Trong belden elkaar dinsdag over de relatie tussen de landen. Vietnam is een communistisch land en een van de belangrijkste bondgenoten van Rusland in Zuidoost-Azië. Het land is ook een grote afnemer van Russische wapens.
Trong feliciteerde Poetin met de verkiezingswinst van vorige week en bood hem ook zijn condoleances aan na de aanslag van vrijdagavond bij Moskou.
Volgens Vietnamese media overleggen beide landen nu over wanneer het bezoek plaats zal vinden. Vietnam is niet aangesloten bij het Internationaal Strafhof, dat een arrestatiebevel tegen Poetin heeft uitgevaardigd. De Russische president hoeft dus niet te vrezen voor een arrestatie als hij op bezoek komt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
3 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
4 uur geleden