 
                    Vietnamese EV-bouwer VinFast begint productie in nieuwe fabriek
HANOI (ANP/RTR) - De Vietnamese producent van elektrische auto's (EV's) VinFast is zondag begonnen met de productie in een nieuwe fabriek in eigen land. Het is de tweede productiefaciliteit van VinFast in Vietnam die moet bijdragen aan de groeiplannen van het bedrijf.
De fabriek ligt in de centraal gelegen provincie Hai Tinh en heeft in eerste instantie een productiecapaciteit van 200.000 auto's per jaar. VinFast heeft al een grote fabriek in het noordelijke Haiphong die is ontworpen voor een productiecapaciteit van 950.000 auto's per jaar.
VinFast is ook bezig een nieuwe fabriek in India te openen. Dat zou volgende maand moeten gebeuren. De bouw van een fabriek in de Verenigde Staten heeft vertraging opgelopen. VinFast is onderdeel van het conglomeraat Vingroup dat is opgericht door de rijkste man van Vietnam, Pham Nhat Vuong.
VinFast wil jaarlijks wereldwijd 1 miljoen auto's verkopen om zo de concurrentie aan te gaan met onder meer Tesla en Chinese elektrische autobouwers. In Vietnam, met 100 miljoen inwoners, groeit de markt voor elektrische auto's sterk.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben deze maand voor het eerst 100 miljard euro aan leningen uitstaan bij het Waarborgfonds Sociale Woningbouw (WSW). Dit melden hun brancheorganisatie Aedes en het WSW. Daarmee kunnen woningcorporaties volgens Aedes bouwdoelen voor de komende jaren halen en sociale huurwoningen verduurzamen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon en Apple behoorden vrijdag tot de blikvangers op de beurzen in New York. Beide techbedrijven kwamen met kwartaalresultaten. Het aandeel Amazon deed het goed met een koerssprong van 12 procent. De clouddivisie van het bedrijf profiteerde volgens topman Andy Jassy van een sterke vraag naar rekenkracht voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Amazon is met zijn clouddiensten 's werelds grootste aanbieder van rekenkracht in datacenters.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - CNV en FNV hebben een principeovereenkomst gesloten met luchtvaartmaatschappij KLM over een nieuwe cao voor het grondpersoneel, melden de vakbonden en het bedrijf. Ze kwamen tot nieuwe afspraken na bemiddeling van een oud-minister. Die werd aangewezen om het cao-overleg weer vlot te trekken, na drie stakingen op Schiphol en meerdere rechtszaken. Door de acties moest KLM honderden vluchten schrappen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam verwacht op 27 januari met een uitspraak te komen in de slepende rechtszaak over de zelfstandigheid van Uber-chauffeurs. Dat werd vrijdag bekend tijdens een zitting in het hoger beroep, waarin vakbond FNV en taxi-app Uber nogmaals tegenover elkaar stonden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hebben meer tijd nodig dan verwacht om de problemen op het elektriciteitsnet op te lossen. Brancheorganisatie Netbeheer Nederland waarschuwt dat 400 van de ruim 900 grote projecten voor het stroomnet vertraging oplopen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het aandeel stillere toestellen dat van en naar Schiphol vliegt, groeit. De luchthaven meldt dat dit komt door de havengelden die sinds april gelden, waarbij luchtvaartmaatschappijen hogere tarieven betalen voor lawaaiige toestellen en nachtvluchten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt met een nieuwe handelsmaatregel bepaalde Chinese exporteurs te dwingen kritieke grondstoffen te leveren aan het landenblok. Dat schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het zou een van de opties zijn die de EU onderzoekt als oplossing voor de exportcontroles die Beijing heeft ingesteld voor zeldzame aardmetalen, die belangrijk zijn voor tal van technologische toepassingen.
3 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            