Vietnamese elektrische automaker VinFast bouwt fabriek in VS
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De Vietnamese producent van elektrische auto's VinFast gaat voor 2 miljard dollar, omgerekend 1,8 miljard euro, een fabriek bouwen in de Amerikaanse staat North Carolina. VinFast wil daarmee beter de concurrentie aan kunnen gaan met andere autobouwers op de sterk groeiende markt voor elektrisch aangedreven voertuigen.
De fabriek moet in 2024 gereed zijn en dan jaarlijks 150.000 auto's gaan produceren. Er komen 7000 mensen te werken, aldus VinFast. In de toekomst kan nog veel meer worden geïnvesteerd in de vestiging die ook elektrische bussen en batterijen moet gaan bouwen. De Amerikaanse president Joe Biden juichte de investering van het bedrijf in de Verenigde Staten toe op Twitter.
De autobouwer is onderdeel van het conglomeraat Vingroup dat is opgericht door de rijkste man van Vietnam, Pham Nhat Vuong. VinFast heeft al een autofabriek in Vietnam en wil tegen het einde van dit jaar ook auto's gaan leveren in Noord-Amerika, Frankrijk, Duitsland en Nederland. Binnen vijf tot zes jaar mikt de onderneming op een wereldwijde verkoop van 700.000 tot 1 miljoen auto's per jaar.
Het in 2017 opgerichte VinFast werkt ook aan een beursgang in New York. Het zou daarmee een van de eerste Vietnamese bedrijven zijn die verhandeld wordt op Wall Street.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Twee Russische hackgroepen beweren te hebben samengewerkt aan de reeks hacks op diepvriezers die Europese supermarkten hebben getroffen, meldt de BBC. Noname057(16) en Z-Pentest Alliance eisten de verantwoordelijkheid op via berichtenservice Telegram, maar hun berichten zijn inmiddels verwijderd. Ook worden de beweringen met de nodige scepsis ontvangen door experts.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag positief begonnen na de ruime verkiezingszege van de Democraten bij de midterms. Eerder op de dag leken de Amerikaanse beurzen nog flink lager te gaan openen door de vrees dat de Democraten strengere regels voor AI en datacenters zullen invoeren. Beleggers lijken echter opgelucht dat de congresverkiezingen nu achter de rug zijn.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarbij is de Nederlandse bank gedeeltelijk in het gelijk gesteld. Hiermee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.
6 uur geleden