Vietnamese elektrische automaker VinFast bouwt fabriek in VS
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De Vietnamese producent van elektrische auto's VinFast gaat voor 2 miljard dollar, omgerekend 1,8 miljard euro, een fabriek bouwen in de Amerikaanse staat North Carolina. VinFast wil daarmee beter de concurrentie aan kunnen gaan met andere autobouwers op de sterk groeiende markt voor elektrisch aangedreven voertuigen.
De fabriek moet in 2024 gereed zijn en dan jaarlijks 150.000 auto's gaan produceren. Er komen 7000 mensen te werken, aldus VinFast. In de toekomst kan nog veel meer worden geïnvesteerd in de vestiging die ook elektrische bussen en batterijen moet gaan bouwen. De Amerikaanse president Joe Biden juichte de investering van het bedrijf in de Verenigde Staten toe op Twitter.
De autobouwer is onderdeel van het conglomeraat Vingroup dat is opgericht door de rijkste man van Vietnam, Pham Nhat Vuong. VinFast heeft al een autofabriek in Vietnam en wil tegen het einde van dit jaar ook auto's gaan leveren in Noord-Amerika, Frankrijk, Duitsland en Nederland. Binnen vijf tot zes jaar mikt de onderneming op een wereldwijde verkoop van 700.000 tot 1 miljoen auto's per jaar.
Het in 2017 opgerichte VinFast werkt ook aan een beursgang in New York. Het zou daarmee een van de eerste Vietnamese bedrijven zijn die verhandeld wordt op Wall Street.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
5 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
7 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
11 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
12 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden