Vietnamese elektrische automaker VinFast bouwt fabriek in VS
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De Vietnamese producent van elektrische auto's VinFast gaat voor 2 miljard dollar, omgerekend 1,8 miljard euro, een fabriek bouwen in de Amerikaanse staat North Carolina. VinFast wil daarmee beter de concurrentie aan kunnen gaan met andere autobouwers op de sterk groeiende markt voor elektrisch aangedreven voertuigen.
De fabriek moet in 2024 gereed zijn en dan jaarlijks 150.000 auto's gaan produceren. Er komen 7000 mensen te werken, aldus VinFast. In de toekomst kan nog veel meer worden geïnvesteerd in de vestiging die ook elektrische bussen en batterijen moet gaan bouwen. De Amerikaanse president Joe Biden juichte de investering van het bedrijf in de Verenigde Staten toe op Twitter.
De autobouwer is onderdeel van het conglomeraat Vingroup dat is opgericht door de rijkste man van Vietnam, Pham Nhat Vuong. VinFast heeft al een autofabriek in Vietnam en wil tegen het einde van dit jaar ook auto's gaan leveren in Noord-Amerika, Frankrijk, Duitsland en Nederland. Binnen vijf tot zes jaar mikt de onderneming op een wereldwijde verkoop van 700.000 tot 1 miljoen auto's per jaar.
Het in 2017 opgerichte VinFast werkt ook aan een beursgang in New York. Het zou daarmee een van de eerste Vietnamese bedrijven zijn die verhandeld wordt op Wall Street.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
4 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geleden