Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vietnamese elektrische automaker VinFast bouwt fabriek in VS

Vietnamese elektrische automaker VinFast bouwt fabriek in VS

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De Vietnamese producent van elektrische auto's VinFast gaat voor 2 miljard dollar, omgerekend 1,8 miljard euro, een fabriek bouwen in de Amerikaanse staat North Carolina. VinFast wil daarmee beter de concurrentie aan kunnen gaan met andere autobouwers op de sterk groeiende markt voor elektrisch aangedreven voertuigen.

De fabriek moet in 2024 gereed zijn en dan jaarlijks 150.000 auto's gaan produceren. Er komen 7000 mensen te werken, aldus VinFast. In de toekomst kan nog veel meer worden geïnvesteerd in de vestiging die ook elektrische bussen en batterijen moet gaan bouwen. De Amerikaanse president Joe Biden juichte de investering van het bedrijf in de Verenigde Staten toe op Twitter.

De autobouwer is onderdeel van het conglomeraat Vingroup dat is opgericht door de rijkste man van Vietnam, Pham Nhat Vuong. VinFast heeft al een autofabriek in Vietnam en wil tegen het einde van dit jaar ook auto's gaan leveren in Noord-Amerika, Frankrijk, Duitsland en Nederland. Binnen vijf tot zes jaar mikt de onderneming op een wereldwijde verkoop van 700.000 tot 1 miljoen auto's per jaar.

Het in 2017 opgerichte VinFast werkt ook aan een beursgang in New York. Het zou daarmee een van de eerste Vietnamese bedrijven zijn die verhandeld wordt op Wall Street.

Meer uit Financieel

Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe huizen geen plek op net

DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.

32 minuten geleden
AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

55 minuten geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

2 uur geleden
Wall Street toont herstel na eerste renteverhoging in jaren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.

3 uur geleden
Duitsland wil meer bescherming Europese autosector tegen China

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.

3 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet in Portugal gaat staken

LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.

3 uur geleden
Onlinebank Revolut ontkent dat eisen zijn gesteld na fraudepoging

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.

4 uur geleden