Vietnamese douane vindt 7 ton ivoor in container 'met pindanoten'
HANOI (ANP/AFP) - Vietnamese douaniers hebben 7 ton olifantenivoor aangetroffen in een container uit Angola in Zuidwest-Afrika. Het gaat om de grootste vangst in het land in jaren. Op beelden is te zien hoe de douane honderden slagtanden heeft uitgestald voor de container, die volgens officieel papierwerk was bestemd voor pindanoten.
Hoewel de handel in ivoor al sinds 1992 verboden is in Vietnam, blijft het materiaal populair vanwege zijn vermeende geneeskundige kwaliteiten. Ook in andere Oost-Aziatische landen is ivoor erg populair. Maar er is geen enkel bewijs dat het gebruik van poeder afkomstig van slagtanden van olifanten of hoorns van neushoorns enig medisch effect heeft.
Het stropen van olifanten en neushoorns is een van de belangrijkste redenen voor de afname van de populaties van die dieren in zuidelijk Afrika. Stropers verkopen het ivoor voor honderden tot duizenden euro's per kilo, al is de prijs sinds de coronapandemie serieus gezakt.
Vietnam heeft sinds 2018 in totaal meer 60 ton ivoor in beslag genomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
57 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
1 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
2 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
4 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
9 uur geleden