Vietnamese douane vindt 7 ton ivoor in container 'met pindanoten'
HANOI (ANP/AFP) - Vietnamese douaniers hebben 7 ton olifantenivoor aangetroffen in een container uit Angola in Zuidwest-Afrika. Het gaat om de grootste vangst in het land in jaren. Op beelden is te zien hoe de douane honderden slagtanden heeft uitgestald voor de container, die volgens officieel papierwerk was bestemd voor pindanoten.
Hoewel de handel in ivoor al sinds 1992 verboden is in Vietnam, blijft het materiaal populair vanwege zijn vermeende geneeskundige kwaliteiten. Ook in andere Oost-Aziatische landen is ivoor erg populair. Maar er is geen enkel bewijs dat het gebruik van poeder afkomstig van slagtanden van olifanten of hoorns van neushoorns enig medisch effect heeft.
Het stropen van olifanten en neushoorns is een van de belangrijkste redenen voor de afname van de populaties van die dieren in zuidelijk Afrika. Stropers verkopen het ivoor voor honderden tot duizenden euro's per kilo, al is de prijs sinds de coronapandemie serieus gezakt.
Vietnam heeft sinds 2018 in totaal meer 60 ton ivoor in beslag genomen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
6 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
7 uur geleden