Vietnam schat schade door tyfoon Yagi op 1,6 miljard dollar
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De zware tyfoon Yagi heeft naar schatting voor 1,6 miljard dollar aan schade aangericht in Vietnam. Door Yagi waren er ernstige overstromingen en aardverschuivingen in het noorden van Vietnam. Ook vielen er veel doden en worden nog veel mensen vermist.
Volgens de Vietnamese autoriteiten zijn er ongeveer 350 doden en vermisten door de tyfoon. Meer dan 2000 mensen raakten gewond en 230.000 woningen zijn beschadigd. Ook is er enorme schade aangericht aan landbouwgrond voor productie van rijst en andere gewassen. Verder werden wegen en bruggen beschadigd, wat heeft geleid tot transportproblemen.
Vietnam zegt dat de tyfoon ook de economische groei van het Aziatische land kan raken. Hanoi denkt dat de groei daardoor dit jaar iets lager kan uitvallen dan de 7 procent waar vooralsnog op wordt gemikt. Verschillende landen, waaronder Japan, Australië en de Verenigde Staten, hebben hulp voor Vietnam aangekondigd.
Yagi richtte ook grote schade aan in andere landen in de regio, zoals Taiwan, de Filipijnen, Laos, Myanmar, China en Thailand.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens het WK voetbal in juni en juli mogen er op speeldagen geen drones vliegen boven stadions in de Amerikaanse speelsteden. Het verbod geldt ook voor supportersevenementen. Dat heeft luchtvaartautoriteit FAA aangekondigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
9 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
10 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
11 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
11 uur geleden