Vietnam schat schade door tyfoon Yagi op 1,6 miljard dollar
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De zware tyfoon Yagi heeft naar schatting voor 1,6 miljard dollar aan schade aangericht in Vietnam. Door Yagi waren er ernstige overstromingen en aardverschuivingen in het noorden van Vietnam. Ook vielen er veel doden en worden nog veel mensen vermist.
Volgens de Vietnamese autoriteiten zijn er ongeveer 350 doden en vermisten door de tyfoon. Meer dan 2000 mensen raakten gewond en 230.000 woningen zijn beschadigd. Ook is er enorme schade aangericht aan landbouwgrond voor productie van rijst en andere gewassen. Verder werden wegen en bruggen beschadigd, wat heeft geleid tot transportproblemen.
Vietnam zegt dat de tyfoon ook de economische groei van het Aziatische land kan raken. Hanoi denkt dat de groei daardoor dit jaar iets lager kan uitvallen dan de 7 procent waar vooralsnog op wordt gemikt. Verschillende landen, waaronder Japan, Australië en de Verenigde Staten, hebben hulp voor Vietnam aangekondigd.
Yagi richtte ook grote schade aan in andere landen in de regio, zoals Taiwan, de Filipijnen, Laos, Myanmar, China en Thailand.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw bondgenoten opgeroepen zich te melden voor de bescherming van de Straat van Hormuz. De aan Iran grenzende zeestraat is door dat land grotendeels afgesloten, wat al leidde tot aanvallen op containerschepen. Dat heeft grote gevolgen voor de wereldwijde oliemarkt, de Straat van Hormuz is goed voor circa een vijfde van het wereldwijde olietransport.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC wil de zaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de Britse omroep heeft aangespannen laten verwerpen. Trump klaagde de BBC eind vorig jaar aan vanwege de montage van een van zijn toespraken in een documentaire en eiste 10 miljard dollar.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag nog eens zestien Iraniërs en drie Iraanse bedrijven op de EU-sanctielijst gezet. Zij speelden een sleutelrol in de onderdrukking van de straatprotesten in januari 2026, aldus de EU. Daarbij vielen duizenden burgerslachtoffers. Het gaat onder meer om de Iraanse viceminister van Binnenlandse Zaken.
3 uur geledenMINAB (ANP) - Amnesty International wil dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de luchtaanval op een school in Iran ter verantwoording worden geroepen. De mensenrechtenorganisatie zegt uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en stelt dat het Amerikaanse leger waarschijnlijk niet genoeg voorzorgsmaatregelen heeft genomen om burgerslachtoffers te voorkomen. In de school werden zeker 168 mensen gedood, onder wie meer dan honderd kinderen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan een militaire missie in de Straat van Hormuz, zegt defensieminister Margarita Robles. Spanje noemt de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran al langer illegaal. Het peinst er volgens haar niet over om mee te gaan in pogingen om die oorlog te ondersteunen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.
5 uur geleden