Vietnam schat schade door tyfoon Yagi op 1,6 miljard dollar
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De zware tyfoon Yagi heeft naar schatting voor 1,6 miljard dollar aan schade aangericht in Vietnam. Door Yagi waren er ernstige overstromingen en aardverschuivingen in het noorden van Vietnam. Ook vielen er veel doden en worden nog veel mensen vermist.
Volgens de Vietnamese autoriteiten zijn er ongeveer 350 doden en vermisten door de tyfoon. Meer dan 2000 mensen raakten gewond en 230.000 woningen zijn beschadigd. Ook is er enorme schade aangericht aan landbouwgrond voor productie van rijst en andere gewassen. Verder werden wegen en bruggen beschadigd, wat heeft geleid tot transportproblemen.
Vietnam zegt dat de tyfoon ook de economische groei van het Aziatische land kan raken. Hanoi denkt dat de groei daardoor dit jaar iets lager kan uitvallen dan de 7 procent waar vooralsnog op wordt gemikt. Verschillende landen, waaronder Japan, Australiƫ en de Verenigde Staten, hebben hulp voor Vietnam aangekondigd.
Yagi richtte ook grote schade aan in andere landen in de regio, zoals Taiwan, de Filipijnen, Laos, Myanmar, China en Thailand.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
2 uur geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
7 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
8 uur geleden