Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vietnam neemt duizenden namaakproducten in beslag bij inval

Vietnam neemt duizenden namaakproducten in beslag bij inval

HANOI (ANP/RTR) - Autoriteiten in Vietnam hebben duizenden namaakproducten in beslag genomen, waaronder nephorloges van Rolex en tassen van Prada. De Verenigde Staten hebben Vietnam beschuldigd een belangrijke spil te zijn in illegale namaakactiviteiten en hebben daarom met flinke importheffingen gedreigd.

De producten werden geconfisqueerd tijdens een inval in een winkelcentrum in Ho Chi Minh City, Saigon Square, meldt een Vietnamees staatsmedium vrijdag. Het winkelcentrum stond op een lijst van "beruchte markten voor namaak" die de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger in januari publiceerde.

Onder de producten vielen volgens staatsradiozender VOV ook vermeende imitaties van andere merken, zoals Longines, Gucci, Louis Vuitton en Dior. "Al deze producten vertonen tekenen van namaak van authentieke goederen, wat de belangen van consumenten en de reputatie van beschermde merken in Vietnam ernstig schaadt", aldus VOV op basis van een verklaring van het ministerie van Handel.

Meer uit Financieel

OPEC+ draait oliekraan verder open: prijzen pomp mogelijk omlaag

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.

12 minuten geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt tweede maand op rij

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriƫle bedrijvigheid is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen, komt naar voren uit zaterdag verschenen cijfers van het Chinese statistiekbureau. Het feit dat Beijing een tijdelijk staakt-het-vuren had bereikt in de verhitte handelsoorlog met de Verenigde Staten kon een verdere afname van de economische activiteit niet voorkomen.

55 minuten geleden
Bemande missies Mars slokken groot deel uitgekleed NASA-budget op

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump wil de private sector inschakelen om de weg te effenen voor bemande missies naar Mars. Daarvoor wordt veel geld vrijgemaakt in de uitgeklede begroting van ruimtevaartorganisatie NASA. Tientallen andere wetenschappelijke missies lijken daardoor juist niet door te gaan. Ook dreigen veel banen te verdwijnen bij NASA.

1 uur geleden
Trump mag van rechters niet doorgaan met massaontslag overheid

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan voorlopig niet doorgaan met plannen om tienduizenden federale banen te schrappen en veel overheidskantoren en -programma's te sluiten. Een Amerikaans hof van beroep heeft vrijdag geweigerd de regering toestemming te geven voor massale ontslagen van federale werknemers en een herstructurering van overheidsdiensten. Hiermee blijft een eerder vonnis van een lagere rechtbank van kracht dat deze ingrijpende overheidshervorming blokkeerde.

5 uur geleden
Gemengde reacties na verdubbeling staalheffingen door Trump

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Beleggers in Amerikaanse staalbedrijven reageren enthousiast op de verdubbeling van de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium, die president Donald Trump heeft aangekondigd. In de zogeheten nabeurshandel op Wall Street gingen aandelen van staalproducent Cleveland-Cliffs wel 26 procent omhoog. Vanuit handelspartners Canada en Australiƫ werd de tariefsverhoging juist direct veroordeeld.

6 uur geleden
Bloomberg: VS willen beperkingen op Chinese techsector uitbreiden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil de beperkingen op de Chinese techsector uitbreiden. De Verenigde Staten willen beperkingen voor dochterondernemingen van bedrijven die onder de huidige restricties vallen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

14 uur geleden
Weer veel meldingen over storing bij socialemediaplatform X

SAN FRANCISCO (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt vrijdagavond opnieuw met een storing te kampen. Het aantal meldingen op de website allestoringen.nl over problemen met X liep rond 22.30 uur op tot zo'n 1700. Op de vergelijkbare site Downdetector werden rond hetzelfde tijdstip tienduizenden meldingen gedaan.

15 uur geleden