Vietnam meldt voor het eerst dood coronapatiënt
HANOI (ANP/RTR/AFP/DPA) - Vietnam heeft voor het eerst melding gemaakt van de dood van een coronapatiënt. Staatsmedia berichten dat de 70-jarige 'patiënt 428' vrijdag overleed. Hij heeft het virus vermoedelijk opgelopen in de stad Danang.
Het 96 miljoen inwoners tellende land kreeg de afgelopen maanden veel lof voor de wijze waarop het verspreiding van het virus was tegengegaan, maar kampt inmiddels met een uitbraak in het toeristische Danang. De autoriteiten maakten vrijdag bekend dat daar 45 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld, de grootste stijging van het aantal coronagevallen in het land sinds het begin van de pandemie.
De besmettingen zijn te herleiden naar lokale ziekenhuizen. De besmette mensen zijn tussen de 27 en 87 jaar oud en zijn patiënten, ziekenhuismedewerkers of mensen uit hun omgeving. De autoriteiten bouwen bij Danang een noodhospitaal met 1000 bedden om de druk op plaatselijke ziekenhuizen te verminderen.
De overheid heeft ook het vliegverkeer van en naar de stad laten stilleggen. In hoofdstad Hanoi worden 21.000 mensen getest die in Danang zijn geweest. In totaal is tot dusver bij 509 mensen in het land vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
9 minuten geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
6 uur geleden