Vietnam meldt voor het eerst dood coronapatiënt
HANOI (ANP/RTR/AFP/DPA) - Vietnam heeft voor het eerst melding gemaakt van de dood van een coronapatiënt. Staatsmedia berichten dat de 70-jarige 'patiënt 428' vrijdag overleed. Hij heeft het virus vermoedelijk opgelopen in de stad Danang.
Het 96 miljoen inwoners tellende land kreeg de afgelopen maanden veel lof voor de wijze waarop het verspreiding van het virus was tegengegaan, maar kampt inmiddels met een uitbraak in het toeristische Danang. De autoriteiten maakten vrijdag bekend dat daar 45 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld, de grootste stijging van het aantal coronagevallen in het land sinds het begin van de pandemie.
De besmettingen zijn te herleiden naar lokale ziekenhuizen. De besmette mensen zijn tussen de 27 en 87 jaar oud en zijn patiënten, ziekenhuismedewerkers of mensen uit hun omgeving. De autoriteiten bouwen bij Danang een noodhospitaal met 1000 bedden om de druk op plaatselijke ziekenhuizen te verminderen.
De overheid heeft ook het vliegverkeer van en naar de stad laten stilleggen. In hoofdstad Hanoi worden 21.000 mensen getest die in Danang zijn geweest. In totaal is tot dusver bij 509 mensen in het land vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.
5 uur geledenTAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.
6 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.
7 uur geleden