Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vietnam meldt voor het eerst dood coronapatiënt

Vietnam meldt voor het eerst dood coronapatiënt

HANOI (ANP/RTR/AFP/DPA) - Vietnam heeft voor het eerst melding gemaakt van de dood van een coronapatiënt. Staatsmedia berichten dat de 70-jarige 'patiënt 428' vrijdag overleed. Hij heeft het virus vermoedelijk opgelopen in de stad Danang.

Het 96 miljoen inwoners tellende land kreeg de afgelopen maanden veel lof voor de wijze waarop het verspreiding van het virus was tegengegaan, maar kampt inmiddels met een uitbraak in het toeristische Danang. De autoriteiten maakten vrijdag bekend dat daar 45 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld, de grootste stijging van het aantal coronagevallen in het land sinds het begin van de pandemie.

De besmettingen zijn te herleiden naar lokale ziekenhuizen. De besmette mensen zijn tussen de 27 en 87 jaar oud en zijn patiënten, ziekenhuismedewerkers of mensen uit hun omgeving. De autoriteiten bouwen bij Danang een noodhospitaal met 1000 bedden om de druk op plaatselijke ziekenhuizen te verminderen.

De overheid heeft ook het vliegverkeer van en naar de stad laten stilleggen. In hoofdstad Hanoi worden 21.000 mensen getest die in Danang zijn geweest. In totaal is tot dusver bij 509 mensen in het land vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

9 minuten geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

27 minuten geleden
Oeganda sluit internet af voorafgaand aan verkiezingen

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".

54 minuten geleden
Iran gaat opgepakte betogers strafrechtelijk vervolgen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten zeggen een aantal opgepakte demonstranten strafrechtelijk te vervolgen, waarbij die bij een veroordeling de doodstraf kunnen krijgen. De aankondiging komt op een moment dat de internationale zorgen over de situatie in Iran toenemen.

1 uur geleden
Trump over Iran: blijf demonstreren, hulp is onderweg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept inwoners van Iran op te blijven demonstreren. "Hulp is onderweg", schrijft Trump in kapitalen op Truth Social. De president laat ook weten alle ontmoetingen met Iraanse functionarissen te hebben geannuleerd "totdat het zinloze moorden op demonstranten stopt".

1 uur geleden
EU-buitenlandchef: relatie VS duidelijk niet zo goed als vroeger

BERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.

1 uur geleden
Hoger beroep Marine Le Pen van start in fraudezaak

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de radicaal-rechtse Franse politica Marine Le Pen is begonnen. Zij hoopt hiermee haar veroordeling wegens fraude terug te draaien, om zo toch mee te kunnen doen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Vanwege een schandaal rond gesjoemel met EU-geld is ze voor vijf jaar uitgesloten van deelname aan verkiezingen. Zelf heeft ze de beschuldigingen altijd ontkend.

2 uur geleden