Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vietnam meldt voor het eerst dood coronapatiënt

Vietnam meldt voor het eerst dood coronapatiënt

HANOI (ANP/RTR/AFP/DPA) - Vietnam heeft voor het eerst melding gemaakt van de dood van een coronapatiënt. Staatsmedia berichten dat de 70-jarige 'patiënt 428' vrijdag overleed. Hij heeft het virus vermoedelijk opgelopen in de stad Danang.

Het 96 miljoen inwoners tellende land kreeg de afgelopen maanden veel lof voor de wijze waarop het verspreiding van het virus was tegengegaan, maar kampt inmiddels met een uitbraak in het toeristische Danang. De autoriteiten maakten vrijdag bekend dat daar 45 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld, de grootste stijging van het aantal coronagevallen in het land sinds het begin van de pandemie.

De besmettingen zijn te herleiden naar lokale ziekenhuizen. De besmette mensen zijn tussen de 27 en 87 jaar oud en zijn patiënten, ziekenhuismedewerkers of mensen uit hun omgeving. De autoriteiten bouwen bij Danang een noodhospitaal met 1000 bedden om de druk op plaatselijke ziekenhuizen te verminderen.

De overheid heeft ook het vliegverkeer van en naar de stad laten stilleggen. In hoofdstad Hanoi worden 21.000 mensen getest die in Danang zijn geweest. In totaal is tot dusver bij 509 mensen in het land vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

4 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

6 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

6 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

6 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

8 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

8 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

9 uur geleden