Vietnam doneert half miljoen mondmaskers aan Europese landen
HANOI (ANP/RTR) - Vietnam heeft 550.000 mondmaskers gedoneerd aan vijf Europese landen. Het Aziatische land wil zo een bijdrage leveren aan hun strijd tegen het coronavirus.
De mondmaskers zijn in Hanoi overgedragen aan de ambassadeurs van Frankrijk, Duitsland, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk, aldus het Vietnamese ministerie van Buitenlandse Zaken. Er zou ook medische uitrusting zijn gedoneerd aan andere landen, zoals China, Cambodja en Laos.
In Vietnam zijn volgens officiële cijfers 245 coronagevallen vastgesteld. De autoriteiten hebben geen melding gemaakt van sterfgevallen. De Vietnamese autoriteiten vroegen producenten vorige week om de productie op te voeren zodat 5 miljoen mondmaskers per dag gemaakt kunnen worden.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
2 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
2 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
4 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
11 uur geleden