Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viering Keti Koti op Museumplein vanwege verwachte drukte

Viering Keti Koti op Museumplein vanwege verwachte drukte

AMSTERDAM (ANP) - De viering van Keti Koti op 1 juli in Amsterdam wordt dit jaar vanwege veiligheidsredenen verplaatst naar het Museumplein. Omdat er meer bezoekers worden verwacht dan normaal is het Oosterpark te klein voor het festival, zo meldt de gemeente. De herdenking vindt nog wel plaats bij het nationale slavernijmonument in het park.

Dit jaar is het op 1 juli 150 jaar geleden dat de slavernij in Suriname en het Caribisch deel van het Koninkrijk praktisch werd afgeschaft. Tien jaar eerder, in 1863, werd er formeel een eind aan gemaakt. Na de jaarlijkse herdenking bij het monument in het Oosterpark vindt altijd het festival Keti Koti plaats, om de afschaffing van de slavernij te vieren.

Het festival duurt van 13.00 tot 23.00 uur. Er zijn optredens van artiesten als Berget Lewis, Akwasi, Trijntje Oosterhuis, Jeangu Macrooy en Alain Clarke. Verder is er een FunX podium, een kinderpodium en een podium met traditionele muziek. Tijdens de herdenkingsceremonie in het Oosterpark, die van 14.00 uur tot 15.15 uur duurt, ligt het feest even stil. Op het Museumplein zullen grote schermen geplaatst worden, zodat bezoekers van het festival rechtstreeks mee kunnen kijken.

In 2015 moest het festival ook al uitwijken naar het Museumplein, toen omdat het Oosterpark verbouwd werd.

Meer uit Binnenland

Recordaantal oudejaarsloten verkocht: ruim 7,9 miljoen

RIJSWIJK (ANP) - Voor de zogeheten Oudejaarstrekking van de Staatsloterij zijn dit jaar ruim 7,9 miljoen loten verkocht. Dat is een recordaantal, meldt de organisatie.

34 minuten geleden
Dode en vier mensen naar ziekenhuis door ongeval in Gronings dorp

ZEVENHUIZEN (ANP) - In het Groningse Zevenhuizen is een persoon om het leven gekomen door een verkeersongeval. Vier mensen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gladheid in nieuwjaarsnacht

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers woensdagavond en -nacht extra alert te zijn op gladheid. Vooral in het zuiden en oosten van het land kunnen natte weggedeelten bevriezen. Maar ook elders kan het plaatselijk glad zijn, vooral op bruggen, viaducten en stille wegen.

3 uur geleden
Schoof onder de indruk van de werkzaamheden van de brandweer

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is onder de indruk van het werk dat brandweerlieden doen tijdens oud en nieuw. Hij bezocht woensdag het brandweerkorps van Haaglanden als steunbetuiging aan de brandweermensen.

4 uur geleden
Ziekenhuizen tot in de middag nog handen vol aan gladheid

LEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.

4 uur geleden
Hilversumse hulpverleners eten oliebol met minister Van Oosten

HILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.

6 uur geleden
In beslag genomen vuurwerk Groenlo was in totaal 10.000 kilo

GROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.

7 uur geleden