Vierhonderd mensen ingeënt bij 'goed verlopen' dag op Ameland
HOLLUM (ANP) - Op Ameland zijn dinsdag vierhonderd mensen ingeënt tegen het coronavirus. Mensen van 75 jaar of ouder en zorgpersoneel werden tussen 08.00 uur en 17.00 uur gevaccineerd in een sporthal in het meest westelijke dorp Hollum. Volgens een woordvoerder van GGD Fryslân is de dag goed verlopen.
De GGD Fryslân had 419 mensen uitgenodigd, daarvan kwamen er dus vierhonderd opdagen. "De vaccinatiebereidheid is groot. Dat is fijn, dan doen we het ergens voor", aldus de woordvoerder. De inentingen werden gedaan door de huisartsen van Ameland. Over vijf weken wordt de tweede prik gezet.
Het is volgens de woordvoerder goed dat de mensen niet naar het vasteland moesten gaan voor een prik. Of dit ook mogelijk wordt voor andere groepen mensen op het eiland, is volgens de GGD nog niet bekend.
De Amelanders werden ingeënt met het middel van Pfizer/BioNTech. De doses zouden met een helikopter naar het eiland worden gebracht, maar dat kon niet vanwege laaghangende bewolking. Daarom werd een boot gecharterd die de middelen op tijd op het eiland kreeg.
Schiermonnikoog en Vlieland zijn woensdag aan de beurt. Daar worden iets minder dan vierhonderd mensen per eiland ingeënt. Ook daar gaat het om ouderen en zorgpersoneel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat uitgeprocedeerde asielzoekers die hun terugkeer doelbewust frustreren, bestraft kunnen worden met maximaal zes maanden gevangenisstraf. Dat staat in een wetsvoorstel van asielminister Bart van den Brink (CDA) dat woensdag in consultatie is gegaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waarschuwt dat door het tekort aan opvangplekken steeds meer asielzoekers buiten de opvang in Ter Apel dreigen te moeten wachten. Het wordt volgens de organisatie zelfs steeds moeilijker om kinderen, vrouwen en mensen met medische problemen direct onderdak te bieden.
8 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.
13 uur geledenHORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.
15 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.
17 uur geleden