Vierhonderd in Singapore gestrande KLM-passagiers weer naar huis
AMSTELVEEN (ANP) - De laatste van de vierhonderd in Singapore gestrande KLM-passagiers kunnen dit weekend weer naar huis. "Alle passagiers zijn inmiddels omgeboekt. Ze vliegen uiterlijk zondag weer terug", laat een woordvoerster van KLM weten na berichtgeving door De Telegraaf.
Woensdag kon een KLM-toestel in Singapore niet naar Nederland vertrekken. In verband met een technisch mankement werd de vlucht een dag uitgesteld. Vierhonderd passagiers moesten daardoor noodgedwongen in de Aziatische stadstaat overnachten.
Het ging voor een deel om vakantiegangers die terugkeerden uit Bali, want daar kwam het vliegtuig vandaan. Het toestel zou eigenlijk maar een korte stop in Singapore maken. Volgens KLM zijn de passagiers ondergebracht in hotels.
Reparatie
De reparatie van het vliegtuig nam echter meer tijd in beslag dan in eerste instantie gepland, waardoor iedereen nog wat langer in Singapore vastzat. "De veiligheid van passagiers en crew is niet in het geding geweest", benadrukt de zegsvrouw van KLM.
Het bewuste vliegtuig staat nog altijd in Singapore. Wanneer het toestel is gerepareerd en weer naar Amsterdam kan vertrekken is nu nog niet duidelijk.
China
De KLM-woordvoerster reageerde zaterdag ook op de nieuwe Nederlandse regels voor reizigers die vanuit China naar Nederland komen. Zij hebben vanaf aanstaande dinsdag een negatieve coronatest nodig. "Wij houden ons uiteraard aan de geldende wet- en regelgeving van Nederland en de landen waar wij naartoe vliegen", liet ze weten.
China kampt met een grote corona-uitbraak. Andere Europese landen namen daarom eerder ook al maatregelen. KLM hoeft van de overheid niet zelf te gaan controleren op testbewijzen als reizigers in China aan boord stappen, maar de maatschappij moet passagiers er wel op wijzen dat er een testverplichting bestaat en wat de consequenties kunnen zijn van het ontbreken van een negatief testbewijs. De daadwerkelijke controle vindt op Schiphol plaats.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rechercheurs hebben vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk in beslag genomen. Dat is de grootste hoeveelheid van deze eindejaarsperiode en meer dan in de drie voorgaande weken bij elkaar.
7 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De 36-jarige verdachte Arny R. uit Rotterdam blijft vastzitten voor betrokkenheid bij de dood van Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. Dat heeft de rechtbank in Haarlem besloten.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FNV heeft nogmaals bij Qbuzz aangedrongen om op te komen voor de veiligheid van chauffeurs die op de openbare buslijnen rond Emmen en Ter Apel rijden. Volgens de vakbond doet de werkgever te weinig om overlast en onveilige situaties te voorkomen, ondanks een convenant dat in 2022 is getekend.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 23-jarige Fouad B. uit Heemskerk blijft in de cel voor het schoppen en slaan tegen het hoofd en het lichaam van een minderjarige Haarlemmer (17). Beelden daarvan werden in september online gedeeld door een groep jongeren uit Beverwijk en Heemskerk, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio de deuren een dag sloten.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het Nationaal Ouderenfonds heeft voor de elfde editie van De Grote Kerstkaartenactie bijna een kwart miljoen kerstkaarten voor ouderen verwerkt. Een kerstkaart ontvangen kan volgens de organisatie een "lichtpuntje voor kerst" zijn voor ouderen die zich eenzaam voelen.
1 uur geleden