Viergever (31) zit bij PSV weer snel in zijn rol als mentor
EINDHOVEN (ANP) - Het was voor Nick Viergever zondag wennen. De centrale verdediger van PSV had tegen Vitesse (3-1) voor het eerst sinds lange tijd weer een basisplaats en maakte bijna de hele wedstrijd vol. Trainer Roger Schmidt haalde Viergever in de 89e minuut naar de kant. PSV had kort daarvoor, via Mario Götze, de 2-1 en 3-1 gemaakt. "Ik heb lange tijd niet gespeeld. Ik moet even bijkomen en heb best wat kramp in de kuiten. Maar dat hoort erbij", aldus Viergever. "Nu moet ik goed herstellen van deze inspanning en er donderdag weer staan."
Viergever gaf zondag achter de persconferentietafel naast Schmidt beleefd antwoord op de vragen over zijn veranderde rol bij de Eindhovenaren. In de zomer van 2018 maakte hij transfervrij de overstap van Ajax naar PSV. In zijn eerste seizoen onder hoofdtrainer Mark van Bommel was Viergever in alle 34 duels basisspeler en ook vorig seizoen deed Viergever in bijna alle competitieduels, tot de noodgedwongen stop vanwege het coronavirus, mee.
Afgelopen zomer veranderde zijn perspectief. Schmidt gaf vanaf de start van de voorbereiding in juli iedereen een gelijke kans. Al vrij snel werd duidelijk dat de Duitser gecharmeerd was van Olivier Boscagli, die de strijd om linker centrale verdediger won.
Lastige periode
"Tot nu toe is het een lastige periode geweest", aldus Viergever, die tot zondag in de competitie tot drie basisplaatsen kwam. Dat kwam vooral omdat Schmidt een trainer is die veel rouleert en zuinig is op zijn spelers. Ook tegen Vitesse verraste de coach weer met zijn basisopstelling. Donyell Malen, Mario Götze, Jordan Teze en Philipp Max startten op de bank. "Of het spelen met vuur was? Ik denk het niet", zei Viergever. "Met dit soort speelschema's moet je rouleren, dat zie je ook in andere competities gebeuren, eigenlijk overal."
Viergever, die net terug is na een blessure die hij begin januari opliep, pakte zijn rol als mentor direct weer op. In het lege stadion waren zijn aanwijzingen goed te horen. "Het is een kwaliteit van mij om jongens te sturen, te coachen en te praten. Ik heb meer wedstrijden gespeeld dan de meeste jongens, dus dat werkt wel mee."
Viergever is niet een speler die de voorbije periode liep te mekkeren of klagen. "Ik ben niet iemand die snel kwaad wordt. Als de trainer je nodig heeft, moet je er klaar voor zijn. Als je dat niet bent en je kans niet pakt, sta je er zo weer naast."
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
44 minuten geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
57 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
58 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Shaqueel van Persie heeft zich donderdag gevoegd bij de lange lijst met geblesseerden van Feyenoord. De zoon van trainer Robin van Persie was in de uitwedstrijd tegen Real Betis net ingevallen, toen hij na een luchtduel verkeerd op de grond terechtkwam en door zijn rechterknie ging.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
3 uur geleden