Viergever (31) zit bij PSV weer snel in zijn rol als mentor
EINDHOVEN (ANP) - Het was voor Nick Viergever zondag wennen. De centrale verdediger van PSV had tegen Vitesse (3-1) voor het eerst sinds lange tijd weer een basisplaats en maakte bijna de hele wedstrijd vol. Trainer Roger Schmidt haalde Viergever in de 89e minuut naar de kant. PSV had kort daarvoor, via Mario Götze, de 2-1 en 3-1 gemaakt. "Ik heb lange tijd niet gespeeld. Ik moet even bijkomen en heb best wat kramp in de kuiten. Maar dat hoort erbij", aldus Viergever. "Nu moet ik goed herstellen van deze inspanning en er donderdag weer staan."
Viergever gaf zondag achter de persconferentietafel naast Schmidt beleefd antwoord op de vragen over zijn veranderde rol bij de Eindhovenaren. In de zomer van 2018 maakte hij transfervrij de overstap van Ajax naar PSV. In zijn eerste seizoen onder hoofdtrainer Mark van Bommel was Viergever in alle 34 duels basisspeler en ook vorig seizoen deed Viergever in bijna alle competitieduels, tot de noodgedwongen stop vanwege het coronavirus, mee.
Afgelopen zomer veranderde zijn perspectief. Schmidt gaf vanaf de start van de voorbereiding in juli iedereen een gelijke kans. Al vrij snel werd duidelijk dat de Duitser gecharmeerd was van Olivier Boscagli, die de strijd om linker centrale verdediger won.
Lastige periode
"Tot nu toe is het een lastige periode geweest", aldus Viergever, die tot zondag in de competitie tot drie basisplaatsen kwam. Dat kwam vooral omdat Schmidt een trainer is die veel rouleert en zuinig is op zijn spelers. Ook tegen Vitesse verraste de coach weer met zijn basisopstelling. Donyell Malen, Mario Götze, Jordan Teze en Philipp Max startten op de bank. "Of het spelen met vuur was? Ik denk het niet", zei Viergever. "Met dit soort speelschema's moet je rouleren, dat zie je ook in andere competities gebeuren, eigenlijk overal."
Viergever, die net terug is na een blessure die hij begin januari opliep, pakte zijn rol als mentor direct weer op. In het lege stadion waren zijn aanwijzingen goed te horen. "Het is een kwaliteit van mij om jongens te sturen, te coachen en te praten. Ik heb meer wedstrijden gespeeld dan de meeste jongens, dus dat werkt wel mee."
Viergever is niet een speler die de voorbije periode liep te mekkeren of klagen. "Ik ben niet iemand die snel kwaad wordt. Als de trainer je nodig heeft, moet je er klaar voor zijn. Als je dat niet bent en je kans niet pakt, sta je er zo weer naast."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
11 uur geleden