Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viergever (31) zit bij PSV weer snel in zijn rol als mentor

Viergever (31) zit bij PSV weer snel in zijn rol als mentor

EINDHOVEN (ANP) - Het was voor Nick Viergever zondag wennen. De centrale verdediger van PSV had tegen Vitesse (3-1) voor het eerst sinds lange tijd weer een basisplaats en maakte bijna de hele wedstrijd vol. Trainer Roger Schmidt haalde Viergever in de 89e minuut naar de kant. PSV had kort daarvoor, via Mario Götze, de 2-1 en 3-1 gemaakt. "Ik heb lange tijd niet gespeeld. Ik moet even bijkomen en heb best wat kramp in de kuiten. Maar dat hoort erbij", aldus Viergever. "Nu moet ik goed herstellen van deze inspanning en er donderdag weer staan."

Viergever gaf zondag achter de persconferentietafel naast Schmidt beleefd antwoord op de vragen over zijn veranderde rol bij de Eindhovenaren. In de zomer van 2018 maakte hij transfervrij de overstap van Ajax naar PSV. In zijn eerste seizoen onder hoofdtrainer Mark van Bommel was Viergever in alle 34 duels basisspeler en ook vorig seizoen deed Viergever in bijna alle competitieduels, tot de noodgedwongen stop vanwege het coronavirus, mee.

Afgelopen zomer veranderde zijn perspectief. Schmidt gaf vanaf de start van de voorbereiding in juli iedereen een gelijke kans. Al vrij snel werd duidelijk dat de Duitser gecharmeerd was van Olivier Boscagli, die de strijd om linker centrale verdediger won.

Lastige periode

"Tot nu toe is het een lastige periode geweest", aldus Viergever, die tot zondag in de competitie tot drie basisplaatsen kwam. Dat kwam vooral omdat Schmidt een trainer is die veel rouleert en zuinig is op zijn spelers. Ook tegen Vitesse verraste de coach weer met zijn basisopstelling. Donyell Malen, Mario Götze, Jordan Teze en Philipp Max startten op de bank. "Of het spelen met vuur was? Ik denk het niet", zei Viergever. "Met dit soort speelschema's moet je rouleren, dat zie je ook in andere competities gebeuren, eigenlijk overal."

Viergever, die net terug is na een blessure die hij begin januari opliep, pakte zijn rol als mentor direct weer op. In het lege stadion waren zijn aanwijzingen goed te horen. "Het is een kwaliteit van mij om jongens te sturen, te coachen en te praten. Ik heb meer wedstrijden gespeeld dan de meeste jongens, dus dat werkt wel mee."

Viergever is niet een speler die de voorbije periode liep te mekkeren of klagen. "Ik ben niet iemand die snel kwaad wordt. Als de trainer je nodig heeft, moet je er klaar voor zijn. Als je dat niet bent en je kans niet pakt, sta je er zo weer naast."

Meer uit Voetbal

Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

1 uur geleden
Engeland rondt perfecte kwalificatie af met zege bij Albanië

TIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.

1 uur geleden
NAC gaat opnieuw schriftelijk in beroep tegen schorsing Holtby

BREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.

1 uur geleden
AZ-spits Parrott schiet Ierland naar play-offs WK voetbal

BOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.

4 uur geleden
Portugal verplettert Armenië en plaatst zich voor het WK voetbal

PORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.

4 uur geleden
Valente maakt maandag tegen Litouwen debuut voor Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

5 uur geleden
Gakpo zag na duel met Polen alleen teleurgestelde gezichten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.

6 uur geleden