Viergever (31) zit bij PSV weer snel in zijn rol als mentor
EINDHOVEN (ANP) - Het was voor Nick Viergever zondag wennen. De centrale verdediger van PSV had tegen Vitesse (3-1) voor het eerst sinds lange tijd weer een basisplaats en maakte bijna de hele wedstrijd vol. Trainer Roger Schmidt haalde Viergever in de 89e minuut naar de kant. PSV had kort daarvoor, via Mario Götze, de 2-1 en 3-1 gemaakt. "Ik heb lange tijd niet gespeeld. Ik moet even bijkomen en heb best wat kramp in de kuiten. Maar dat hoort erbij", aldus Viergever. "Nu moet ik goed herstellen van deze inspanning en er donderdag weer staan."
Viergever gaf zondag achter de persconferentietafel naast Schmidt beleefd antwoord op de vragen over zijn veranderde rol bij de Eindhovenaren. In de zomer van 2018 maakte hij transfervrij de overstap van Ajax naar PSV. In zijn eerste seizoen onder hoofdtrainer Mark van Bommel was Viergever in alle 34 duels basisspeler en ook vorig seizoen deed Viergever in bijna alle competitieduels, tot de noodgedwongen stop vanwege het coronavirus, mee.
Afgelopen zomer veranderde zijn perspectief. Schmidt gaf vanaf de start van de voorbereiding in juli iedereen een gelijke kans. Al vrij snel werd duidelijk dat de Duitser gecharmeerd was van Olivier Boscagli, die de strijd om linker centrale verdediger won.
Lastige periode
"Tot nu toe is het een lastige periode geweest", aldus Viergever, die tot zondag in de competitie tot drie basisplaatsen kwam. Dat kwam vooral omdat Schmidt een trainer is die veel rouleert en zuinig is op zijn spelers. Ook tegen Vitesse verraste de coach weer met zijn basisopstelling. Donyell Malen, Mario Götze, Jordan Teze en Philipp Max startten op de bank. "Of het spelen met vuur was? Ik denk het niet", zei Viergever. "Met dit soort speelschema's moet je rouleren, dat zie je ook in andere competities gebeuren, eigenlijk overal."
Viergever, die net terug is na een blessure die hij begin januari opliep, pakte zijn rol als mentor direct weer op. In het lege stadion waren zijn aanwijzingen goed te horen. "Het is een kwaliteit van mij om jongens te sturen, te coachen en te praten. Ik heb meer wedstrijden gespeeld dan de meeste jongens, dus dat werkt wel mee."
Viergever is niet een speler die de voorbije periode liep te mekkeren of klagen. "Ik ben niet iemand die snel kwaad wordt. Als de trainer je nodig heeft, moet je er klaar voor zijn. Als je dat niet bent en je kans niet pakt, sta je er zo weer naast."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
2 uur geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie opnieuw punten verspeeld. Na de nederlaag in de vorige speelronde tegen Go Ahead Eagles (2-1), ging het elftal van trainer Robin van Persie nu voor eigen publiek onderuit tegen NEC: 2-4.
3 uur geleden