Vierde zittingsdag Mallorcazaak met hoofdverdachte Sanil B.
LELYSTAD (ANP) - Op de vierde zittingsdag van de Mallorcazaak komt Sanil B. (20) naar de rechtbank in Lelystad. Hij is een van de drie hoofdverdachten die terechtstaan voor het doden van Carlo Heuvelman (27) in juli vorig jaar.
In het strafproces, dat twaalf dagen duurt, heeft tot nu toe nog niemand van de negen Hilversumse verdachten verteld wie met Heuvelman heeft gevochten. Dit ondanks de eerdere oproep van de rechtbank om openheid van zaken te geven. "Wees een vent en vertel nou wat er gebeurd is", zei een van de rechters dinsdag op de eerste dag van de inhoudelijke behandeling. Volgens de rechtbank staat vast dat alleen de Hilversumse groep een gewelddadige confrontatie met Heuvelman en diens vrienden hebben gehad.
De man uit Waddinxveen werd vorig jaar op 14 juli kort na 02.00 uur samen met vrienden ernstig mishandeld tijdens een confrontatie op de boulevard van badplaats El Arenal op het Spaanse eiland Mallorca. Hij belandde bewusteloos op straat voor café De Bierexpress, waarna hij nog diverse malen zou zijn geschopt. Het slachtoffer overleed op zondag 18 juli 2021 aan zijn verwondingen.
De rechtbank behandelt deze week de feiten, waarbij B. als laatste van de in totaal negen verdachten wordt gehoord. B. heeft het langst in voorarrest gezeten. Op zijn schoen is een DNA-spoor van Heuvelman gevonden, al bestrijdt zijn advocaat Peter Plasman dat op basis van tegenonderzoek. DNA-deskundigen komen naar de rechtbank om daar toelichting op te geven.
Medeverdachten Mees T. (19) en Martijn T. (20) belandden deze week opnieuw in voorarrest. T. zit sinds dinsdag vast omdat hij voorwaarden had geschonden die aan zijn vrijlating waren verbonden. T. werd donderdag in de rechtbank aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem ervan te hebben gelogen toen hij in juni onder ede als getuige werd gehoord bij de rechter-commissaris.
Meer uit Binnenland
RITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
29 minuten geledenRITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
18 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
20 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 dag geleden