Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde wereldtitel Verstappen al mogelijk in Las Vegas

Vierde wereldtitel Verstappen al mogelijk in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan komend weekeinde bij de Grote Prijs van Las Vegas al zijn vierde wereldtitel in de Formule 1 zeker stellen. De coureur van Red Bull mag maximaal 2 punten verspelen op concurrent Lando Norris van McLaren en dan heeft hij het kampioenschap binnen.

Verstappen wil zelf nog niet te ver vooruitkijken. "We bekijken het race voor race en kijken uit naar de laatste races van het seizoen", laat hij in een vooruitblik van Red Bull weten. "We hebben hier vorig jaar goed gepresteerd en het is een erg snel circuit, met lange rechte stukken en veel mogelijkheden om in te halen en te racen. Opnieuw lijkt het vrij koel te worden, dus het zal gaan om het managen van de banden."

Met een vierde titel schaart Verstappen zich bij Sebastian Vettel en Alain Prost, die in hun carrière ook vier keer wereldkampioen werden. De Argentijn Juan Manuel Fangio won in de jaren vijftig van de vorige eeuw vijf wereldtitels. Lewis Hamilton en Michael Schumacher leiden de ranglijst aller tijden met zeven titels.

Las Vegas

Verstappen leidt de WK-stand met 62 punten voorsprong op Norris. Na de race in Las Vegas zijn er nog maximaal 60 punten te verdienen in de resterende twee grands prix, die van Qatar en Abu Dhabi. Mocht Verstappen in Las Vegas 2 punten van zijn voorsprong kwijtraken aan Norris, dan is zijn marge precies 60 punten. In het vrij onwaarschijnlijke scenario dat Norris in de resterende races in Qatar en Abu Dhabi de maximale score van 60 punten binnenhaalt en Verstappen geen enkel punt scoort, dan komen de Nederlander en de Brit op hetzelfde aantal WK-punten uit. Verstappen wordt dan uitgeroepen tot wereldkampioen omdat hij dit seizoen meer grands prix won dan de coureur van McLaren.

De scenario's voor Las Vegas zijn simpel te omschrijven. Als Verstappen voor Norris eindigt, is hij wereldkampioen. Als Norris wint, dan gaat de strijd verder in Qatar. Dat laatste gebeurt ook als Norris in Las Vegas 3 punten of meer inloopt op Verstappen. Dat is bijvoorbeeld het geval als Norris tweede wordt en Verstappen derde, mits de Nederlander niet het bonuspunt voor de snelste ronde verdient.

Gridstraf

Verstappen startte de vorige race in Brazilië door een mislukte kwalificatie en een gridstraf vanaf de zeventiende plaats en bekroonde een inhaalrace in de regen met de winst. "Het was geweldig om te zien dat we weer in de vorm waren die we daarvoor hadden. Het team heeft fantastisch werk geleverd en we hopen dit in de komende races voort te zetten", aldus Verstappen.

Meer uit Sport

Dorenbos pakt zilver op omnium bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.

20 minuten geleden
Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

56 minuten geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

57 minuten geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

1 uur geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

1 uur geleden
Politie vraagt per sms te stoppen met bedreigen topman Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een "grote groep personen" verzocht Feyenoord-directeur Dennis te Kloese niet meer te bedreigen. Dat deed de politie per sms. De telefoonnummers waarnaar de sms is verstuurd, had de politie achterhaald tijdens het onderzoek naar de recente bedreigingen aan het adres van Te Kloese.

1 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen eenvoudig naar finale sprint op EK

KONYA (ANP) - Titelverdediger Harrie Lavreysen heeft zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya eenvoudig geplaatst voor de finale van het sprinttoernooi. De regerend olympisch, wereld- en Europees kampioen was twee keer te sterk voor de Rus Nikita Kiriltsev.

1 uur geleden