Vierde wereldtitel Verstappen al mogelijk in Las Vegas
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan komend weekeinde bij de Grote Prijs van Las Vegas al zijn vierde wereldtitel in de Formule 1 zeker stellen. De coureur van Red Bull mag maximaal 2 punten verspelen op concurrent Lando Norris van McLaren en dan heeft hij het kampioenschap binnen.
Verstappen wil zelf nog niet te ver vooruitkijken. "We bekijken het race voor race en kijken uit naar de laatste races van het seizoen", laat hij in een vooruitblik van Red Bull weten. "We hebben hier vorig jaar goed gepresteerd en het is een erg snel circuit, met lange rechte stukken en veel mogelijkheden om in te halen en te racen. Opnieuw lijkt het vrij koel te worden, dus het zal gaan om het managen van de banden."
Met een vierde titel schaart Verstappen zich bij Sebastian Vettel en Alain Prost, die in hun carrière ook vier keer wereldkampioen werden. De Argentijn Juan Manuel Fangio won in de jaren vijftig van de vorige eeuw vijf wereldtitels. Lewis Hamilton en Michael Schumacher leiden de ranglijst aller tijden met zeven titels.
Las Vegas
Verstappen leidt de WK-stand met 62 punten voorsprong op Norris. Na de race in Las Vegas zijn er nog maximaal 60 punten te verdienen in de resterende twee grands prix, die van Qatar en Abu Dhabi. Mocht Verstappen in Las Vegas 2 punten van zijn voorsprong kwijtraken aan Norris, dan is zijn marge precies 60 punten. In het vrij onwaarschijnlijke scenario dat Norris in de resterende races in Qatar en Abu Dhabi de maximale score van 60 punten binnenhaalt en Verstappen geen enkel punt scoort, dan komen de Nederlander en de Brit op hetzelfde aantal WK-punten uit. Verstappen wordt dan uitgeroepen tot wereldkampioen omdat hij dit seizoen meer grands prix won dan de coureur van McLaren.
De scenario's voor Las Vegas zijn simpel te omschrijven. Als Verstappen voor Norris eindigt, is hij wereldkampioen. Als Norris wint, dan gaat de strijd verder in Qatar. Dat laatste gebeurt ook als Norris in Las Vegas 3 punten of meer inloopt op Verstappen. Dat is bijvoorbeeld het geval als Norris tweede wordt en Verstappen derde, mits de Nederlander niet het bonuspunt voor de snelste ronde verdient.
Gridstraf
Verstappen startte de vorige race in Brazilië door een mislukte kwalificatie en een gridstraf vanaf de zeventiende plaats en bekroonde een inhaalrace in de regen met de winst. "Het was geweldig om te zien dat we weer in de vorm waren die we daarvoor hadden. Het team heeft fantastisch werk geleverd en we hopen dit in de komende races voort te zetten", aldus Verstappen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
10 uur geleden