Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde wereldtitel Verstappen al mogelijk in Las Vegas

Vierde wereldtitel Verstappen al mogelijk in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan komend weekeinde bij de Grote Prijs van Las Vegas al zijn vierde wereldtitel in de Formule 1 zeker stellen. De coureur van Red Bull mag maximaal 2 punten verspelen op concurrent Lando Norris van McLaren en dan heeft hij het kampioenschap binnen.

Verstappen wil zelf nog niet te ver vooruitkijken. "We bekijken het race voor race en kijken uit naar de laatste races van het seizoen", laat hij in een vooruitblik van Red Bull weten. "We hebben hier vorig jaar goed gepresteerd en het is een erg snel circuit, met lange rechte stukken en veel mogelijkheden om in te halen en te racen. Opnieuw lijkt het vrij koel te worden, dus het zal gaan om het managen van de banden."

Met een vierde titel schaart Verstappen zich bij Sebastian Vettel en Alain Prost, die in hun carrière ook vier keer wereldkampioen werden. De Argentijn Juan Manuel Fangio won in de jaren vijftig van de vorige eeuw vijf wereldtitels. Lewis Hamilton en Michael Schumacher leiden de ranglijst aller tijden met zeven titels.

Las Vegas

Verstappen leidt de WK-stand met 62 punten voorsprong op Norris. Na de race in Las Vegas zijn er nog maximaal 60 punten te verdienen in de resterende twee grands prix, die van Qatar en Abu Dhabi. Mocht Verstappen in Las Vegas 2 punten van zijn voorsprong kwijtraken aan Norris, dan is zijn marge precies 60 punten. In het vrij onwaarschijnlijke scenario dat Norris in de resterende races in Qatar en Abu Dhabi de maximale score van 60 punten binnenhaalt en Verstappen geen enkel punt scoort, dan komen de Nederlander en de Brit op hetzelfde aantal WK-punten uit. Verstappen wordt dan uitgeroepen tot wereldkampioen omdat hij dit seizoen meer grands prix won dan de coureur van McLaren.

De scenario's voor Las Vegas zijn simpel te omschrijven. Als Verstappen voor Norris eindigt, is hij wereldkampioen. Als Norris wint, dan gaat de strijd verder in Qatar. Dat laatste gebeurt ook als Norris in Las Vegas 3 punten of meer inloopt op Verstappen. Dat is bijvoorbeeld het geval als Norris tweede wordt en Verstappen derde, mits de Nederlander niet het bonuspunt voor de snelste ronde verdient.

Gridstraf

Verstappen startte de vorige race in Brazilië door een mislukte kwalificatie en een gridstraf vanaf de zeventiende plaats en bekroonde een inhaalrace in de regen met de winst. "Het was geweldig om te zien dat we weer in de vorm waren die we daarvoor hadden. Het team heeft fantastisch werk geleverd en we hopen dit in de komende races voort te zetten", aldus Verstappen.

Meer uit Sport

Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

5 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

9 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

12 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

13 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

13 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

13 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

14 uur geleden