Vierde verdachte opgepakt voor explosie Almere eind december
ALMERE (ANP) - Een 17-jarige jongen uit Amsterdam is aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie in Almere-Stad op 27 december. De ontploffing veroorzaakte grote schade aan de voorgevel van een galerijflat aan de Bolacaciahof in de Parkwijk.
De jongen is de vierde verdachte die in verband hiermee is aangehouden. De afgelopen periode werden al een 33-jarige man uit Rotterdam, een 16-jarige Almeerse jongen en een 16-jarige Amsterdammer opgepakt.
Na het incident besloot de burgemeester een woning aan de Bolacaciahof voor twee weken te sluiten. Dat werd op 11 januari met nog eens vier weken verlengd, met het oog op de veiligheid van de omwonenden.
In Almere zijn de laatste tijd geregeld explosies. De meest recente was in de nacht van woensdag op donderdag op de Klimtstraat, in de wijk Tussen de Vaarten Zuid. Die richtte veel materiële schade aan, zegt de politie. In december waren er explosies bij woningen aan het Freyjaplantsoen, aan de Valetaweg en aan de Kornwierde.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het drinkwater is licht verontreinigd met de enterokokkenbacterie in delen van Utrecht, Bilthoven, Bosch en Duin, Bunnik, De Bilt, Groenekan, Maarssen, Oud Zuilen, Tienhoven, Westbroek en Zeist. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens, dat mensen adviseert om het water drie minuten te koken voordat ze het drinken, het gebruiken om eten mee klaar te maken of er hun tanden mee poetsen.
1 uur geledenMETEREN (ANP) - Na het treinongeluk bij Meteren rijden op het traject tussen Geldermalsen en Den Bosch pas vanaf volgende week vrijdag weer treinen. ProRail meldt dat de herstelwerkzaamheden langer duren nu "er een duidelijker beeld is ontstaan van wat de precieze omvang van de schade is".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft op X een tweetal berichten gedeeld waarin op zijn minst de suggestie wordt gewekt dat er gesjoemeld is met stemmen bij de Tweede Kamerverkiezingen. De herkomst van de berichten is onduidelijk en Wilders levert geen bewijs van daadwerkelijke fraude.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mariëtte Hamer is de nieuwe voorzitter van de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB). Ze blijft ook aan als regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel kiezers die woensdag op GroenLinks-PvdA hebben gestemd, hebben niet gekozen voor lijsttrekker Frans Timmermans, maar voor kandidaten die lager op de lijst stonden. Dat beeld komt naar voren nu gemeenten de officiële uitslagen vaststellen.
18 uur geledenDAR ES SALAAM (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Tanzania op zoveel mogelijk binnen te blijven. De verkiezingen in Tanzania van woensdag leidden tot gewelddadige protesten. Het ministerie zette donderdag het reisadvies voor het Oost-Afrikaanse land op geel: in het hele land gelden veiligheidsrisico's.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een agent die woensdag zwaargewond raakte door een aanrijding met een gestolen voertuig op de A2 bij Eindhoven mag waarschijnlijk vrijdag naar huis, meldt de politie. Hij moet later wel nog geopereerd worden. De andere agent blijft in het ziekenhuis. Ook hij wordt nog geopereerd aan de botbreuken en ander letsel dat hij opliep.
20 uur geleden