Vierde verdachte opgepakt voor explosie Almere eind december
ALMERE (ANP) - Een 17-jarige jongen uit Amsterdam is aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie in Almere-Stad op 27 december. De ontploffing veroorzaakte grote schade aan de voorgevel van een galerijflat aan de Bolacaciahof in de Parkwijk.
De jongen is de vierde verdachte die in verband hiermee is aangehouden. De afgelopen periode werden al een 33-jarige man uit Rotterdam, een 16-jarige Almeerse jongen en een 16-jarige Amsterdammer opgepakt.
Na het incident besloot de burgemeester een woning aan de Bolacaciahof voor twee weken te sluiten. Dat werd op 11 januari met nog eens vier weken verlengd, met het oog op de veiligheid van de omwonenden.
In Almere zijn de laatste tijd geregeld explosies. De meest recente was in de nacht van woensdag op donderdag op de Klimtstraat, in de wijk Tussen de Vaarten Zuid. Die richtte veel materiële schade aan, zegt de politie. In december waren er explosies bij woningen aan het Freyjaplantsoen, aan de Valetaweg en aan de Kornwierde.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de droogte wordt de Muidertrekvaart vanaf vrijdag afgesloten. Dat laat waterschap Amstel, Gooi en Vecht weten.
3 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray is dinsdagavond niet verder uitgebreid, maar ook nog niet onder controle. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Wel is de wind boven het gebied gaan liggen en dat is volgens hem gunstig. "Zeker omdat de blushelikopters 's nachts niet vliegen, is het fijn dat het vuur niet verder wordt verspreid door de wind." De brand in Venray woedt sinds maandag. Tot nu toe is door de brand zo'n honderd hectare natuur verloren gegaan.
3 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De Duitse krant Welt meldt dat de Nederlandse brandweer nog niet om assistentie van de Duitse collega's heeft gevraagd bij het blussen van de grote natuurbrand bij Venray. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord bevestigt dat. Volgens Welt staat de Duitse brandweer wel paraat om te helpen in de Noord-Limburgse plaats, wanneer dat nodig blijkt.
3 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De twee blushelikopters van Defensie die zijn ingezet bij de grote natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray, zijn dinsdagavond laat weer teruggekeerd naar de vliegbasis Gilze-Rijen. Dat geldt ook voor de eenheden die op de grond ondersteuning boden, meldt de Koninklijke Luchtmacht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.
8 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie die worden ingezet voor het bestrijden van de natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray hebben maandag en dinsdag in totaal bijna 900.000 liter water gedropt. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht weten.
11 uur geledenBERGEIJK (ANP) - De zeer grote brand die in een bebost gebied bij het Noord-Brabantse Bergeijk woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer verwacht geen uitbreiding van het vuur meer.
11 uur geleden