Vierde verdachte opgepakt voor explosie Almere eind december
ALMERE (ANP) - Een 17-jarige jongen uit Amsterdam is aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie in Almere-Stad op 27 december. De ontploffing veroorzaakte grote schade aan de voorgevel van een galerijflat aan de Bolacaciahof in de Parkwijk.
De jongen is de vierde verdachte die in verband hiermee is aangehouden. De afgelopen periode werden al een 33-jarige man uit Rotterdam, een 16-jarige Almeerse jongen en een 16-jarige Amsterdammer opgepakt.
Na het incident besloot de burgemeester een woning aan de Bolacaciahof voor twee weken te sluiten. Dat werd op 11 januari met nog eens vier weken verlengd, met het oog op de veiligheid van de omwonenden.
In Almere zijn de laatste tijd geregeld explosies. De meest recente was in de nacht van woensdag op donderdag op de Klimtstraat, in de wijk Tussen de Vaarten Zuid. Die richtte veel materiële schade aan, zegt de politie. In december waren er explosies bij woningen aan het Freyjaplantsoen, aan de Valetaweg en aan de Kornwierde.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Dit had nooit mogen gebeuren", zegt de familie van de omgekomen man die op de NDSM-kade is neergeschoten. "Wat een mooie, zonnige en gezellige vrijdagmiddag voor ons was, is geëindigd in een drama. Ineens moeten we in de verleden tijd praten over mijn lieve man, vader en supertrotse opa", schrijft de familie van de 61-jarige man in een reactie die Namens de Familie heeft uitgestuurd.
4 uur geledenLOBITH (ANP) - Het waterpeil van de Rijn heeft door de droogte een nieuw dieptepunt bereikt. Bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenstroomt, werd zondag rond het middaguur een peil van 6,10 meter gemeten, laten de meetuitslagen van Rijkswaterstaat zien. Zo laag stond het water nog nooit sinds de waterstanden er worden gemeten. Dat gebeurt sinds 1866.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Vredesprotest 'Stop de Oorlogskoorts' heeft duizenden mensen naar De Dam in Amsterdam getrokken. Zo'n 3000 aanwezigen scharen zich achter de organisatie die "ziet dat de regering zich voorbereidt op oorlog waar de Nederlander de prijs voor betaalt".
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Universiteit Maastricht schorst een uit Gaza afkomstige student na commotie over een door hem geposte onlinevideo, waarin hij naar beelden kijkt over Palestijnse strijders in gevechtsuniformen en lijkt te zeggen: "Seventh of October. This is me" (7 oktober, dit ben ik), terwijl hij naar het tv-scherm wijst.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht aankomende week uitzonderlijke temperaturen voor eind september. In grote delen van het land kan het kwik boven de 25 graden uitkomen. Halverwege de week wordt de hitte verdreven door buien met mogelijk onweer.
6 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De politie heeft zaterdagavond zeven mensen aangehouden in het Noord-Brabantse Oisterwijk. Dit gebeurde na een botsing waar vier auto's bij betrokken waren en een vechtpartij. De verdachten zijn opgepakt voor openlijke geweldpleging, bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Brabant.
7 uur geledenHARGEN AAN ZEE (ANP) - De politie heeft op de vroege zondagochtend een illegale rave beëindigd in de Schoorlse Duinen in Noord-Holland. Het feest bij Hargen aan Zee was volgens een politiewoordvoerder groots opgezet. Er waren tussen de vijfhonderd en zeshonderd mensen op afgekomen. Rond 05.00 uur maakten politiemensen een einde aan de festiviteiten.
8 uur geleden