Vierde verdachte (16) aangehouden om explosies Nijkerk
NIJKERK (ANP) - De politie heeft dinsdagochtend een vierde verdachte aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij drie explosies, in Nijkerk. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Amstelveen. Hij zit vast en wordt verhoord.
In de Gelderse plaats was er in de nacht van 25 op 26 november een explosie aan De Wikke en een nacht later aan de Isaac Sweersstraat. In de vroege ochtend van 29 november volgde een derde explosie bij een huis aan de Goudenregenlaan. De politie onderzoekt een verband tussen de explosies. Daarbij wordt ook de vondst van een verdacht pakketje aan de Amersfoortseweg in Nijkerk op 6 december meegenomen en een explosie aan de Piet Mondriaanstraat in Tiel in de nacht van 3 op 4 december.
Eerder werd al een 33-jarige vrouw uit Ridderkerk opgepakt, maar zij is inmiddels als verdachte heengezonden. Twee anderen, een 28-jarige man uit Schiedam en een 19-jarige man uit Rotterdam, zitten wel nog vast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
18 minuten geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
4 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
7 uur geleden