Vierde verdachte (16) aangehouden om explosies Nijkerk
NIJKERK (ANP) - De politie heeft dinsdagochtend een vierde verdachte aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij drie explosies, in Nijkerk. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Amstelveen. Hij zit vast en wordt verhoord.
In de Gelderse plaats was er in de nacht van 25 op 26 november een explosie aan De Wikke en een nacht later aan de Isaac Sweersstraat. In de vroege ochtend van 29 november volgde een derde explosie bij een huis aan de Goudenregenlaan. De politie onderzoekt een verband tussen de explosies. Daarbij wordt ook de vondst van een verdacht pakketje aan de Amersfoortseweg in Nijkerk op 6 december meegenomen en een explosie aan de Piet Mondriaanstraat in Tiel in de nacht van 3 op 4 december.
Eerder werd al een 33-jarige vrouw uit Ridderkerk opgepakt, maar zij is inmiddels als verdachte heengezonden. Twee anderen, een 28-jarige man uit Schiedam en een 19-jarige man uit Rotterdam, zitten wel nog vast.
Meer uit Binnenland
PARIJS (ANP) - De Nederlandse ambassade in Parijs raadt Nederlanders in Frankrijk aan goed voorbereid op pad te gaan vanwege de natuur- en bosbranden die op verschillende plekken in het land woeden. Zo doen toeristen er goed aan om hun reis- en zorgverzekering te controleren op de dekking bij natuurrampen en is het handig om flessen water en een powerbank achter de hand te hebben.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De familie van de 18-jarige Jahfairel die dinsdag in Nijmegen werd doodgeschoten, vindt het "onbegrijpelijk" dat burgemeester Hubert Bruls van de Gelderse stad "vooruitloopt op een strafrechtelijk onderzoek dat nog in volle gang is". Bruls stelde vrijdag dat aan de schietpartij het nodige is voorafgegaan en dat het "geen willekeurig geweld" was.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Na vier dagen hebben 42.137 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse de finish bereikt, meldt de organisatie. Zij krijgen allemaal het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste dag vielen nog 313 mensen uit of verschenen niet aan de start. Vorig jaar bereikte een recordaantal van 42.777 mensen de eindstreep.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het grootste deel van de wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse is gefinisht. Rond 16.45 uur waren zo'n 35.000 van de 42.000 lopers binnen. De sfeer zat er goed in, veel lachende gezichten en sommige wandelaars liepen met blikjes bier. Overal in de stad wordt flink gefeest. De wandelaars dragen bijna allemaal kleurige bossen gladiolen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat eerder handhaven op het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug. Camera's die het mogelijk maken overtreders te identificeren, worden dit weekend opgehangen en meteen in gebruik genomen. Eerder zou handhaving pas op maandag van start gaan.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De première van de nieuwe musical & JULIET wordt toch uitgesteld. De voorstelling zou vanaf begin september in het Beatrix Theater in Utrecht te zien zijn, maar de herstelwerkzaamheden na de grote waterschade in het theater duren langer dan gepland, meldt Stage Entertainment Nederland. De eerste try-out staat nu gepland op 24 september, de première is verplaatst naar 7 oktober.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De schietpartij in Nijmegen waarbij eerder deze week een 18-jarige jongeman werd doodgeschoten, was "geen willekeurig geweld", zegt de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls tegen het ANP. Er is volgens hem het nodige aan voorafgegaan: "Er is geen Nijmegenaar zomaar gaan schieten." Verdere details wilde hij niet geven.
9 uur geleden