Vierde verdachte (16) aangehouden om explosies Nijkerk
NIJKERK (ANP) - De politie heeft dinsdagochtend een vierde verdachte aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij drie explosies, in Nijkerk. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Amstelveen. Hij zit vast en wordt verhoord.
In de Gelderse plaats was er in de nacht van 25 op 26 november een explosie aan De Wikke en een nacht later aan de Isaac Sweersstraat. In de vroege ochtend van 29 november volgde een derde explosie bij een huis aan de Goudenregenlaan. De politie onderzoekt een verband tussen de explosies. Daarbij wordt ook de vondst van een verdacht pakketje aan de Amersfoortseweg in Nijkerk op 6 december meegenomen en een explosie aan de Piet Mondriaanstraat in Tiel in de nacht van 3 op 4 december.
Eerder werd al een 33-jarige vrouw uit Ridderkerk opgepakt, maar zij is inmiddels als verdachte heengezonden. Twee anderen, een 28-jarige man uit Schiedam en een 19-jarige man uit Rotterdam, zitten wel nog vast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
11 uur geleden