Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde tijd Verstappen, Ferrari heerst in tweede vrije training

Vierde tijd Verstappen, Ferrari heerst in tweede vrije training

MONACO (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen heeft ook in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Monaco geen hoofdrol kunnen vervullen. De kopman van Red Bull zette op het bochtige en smalle stratencircuit de vierde tijd neer: 1.12,081. Eerder op de dag liet hij tijdens de eerste vrije training de derde tijd noteren.

Ferrari was het snelste tijdens de tweede oefensessie. Charles Leclerc, uit Monaco, reed het beste rondje (1.11,684), gevolgd door zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz (1.11,796). Leclerc begon eerder op de dag met flinke tegenslag aan zijn thuisrace. Na vier rondjes begaf de versnellingsbak van zijn Ferrari het. In de middagsessie kwam hij alsnog uitstekend op gang.

Wereldkampioen Lewis Hamilton kwam in zijn Mercedes tot de derde tijd (1.12,074). De Britse klassementsleider reed tijdens de eerste training de vijfde tijd.

Tweede oefensessie

Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, kwam in de tweede oefensessie niet verder dan de achtste tijd (1.12,708). De Mexicaan reed tijdens de eerste training nog het snelste rondje, maar dat deed hij op zachte banden daar waar Verstappen en Sainz de iets tragere mediumbanden gebruikten.

Verstappen hoopt in Monaco vooral zaterdag snel te zijn in de kwalificatie en poleposition te veroveren. Starten vanaf de eerste plek in de race is in Monaco een groot voordeel, omdat inhalen amper mogelijk is. De Limburger haalde in het prinsdom, waar hij ook woont, nog nooit het podium. In de WK-stand staat hij tweede op 14 punten van Hamilton.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

11 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

13 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

13 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

14 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

14 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

16 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

19 uur geleden