Vierde tijd Verstappen, Ferrari heerst in tweede vrije training
MONACO (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen heeft ook in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Monaco geen hoofdrol kunnen vervullen. De kopman van Red Bull zette op het bochtige en smalle stratencircuit de vierde tijd neer: 1.12,081. Eerder op de dag liet hij tijdens de eerste vrije training de derde tijd noteren.
Ferrari was het snelste tijdens de tweede oefensessie. Charles Leclerc, uit Monaco, reed het beste rondje (1.11,684), gevolgd door zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz (1.11,796). Leclerc begon eerder op de dag met flinke tegenslag aan zijn thuisrace. Na vier rondjes begaf de versnellingsbak van zijn Ferrari het. In de middagsessie kwam hij alsnog uitstekend op gang.
Wereldkampioen Lewis Hamilton kwam in zijn Mercedes tot de derde tijd (1.12,074). De Britse klassementsleider reed tijdens de eerste training de vijfde tijd.
Tweede oefensessie
Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, kwam in de tweede oefensessie niet verder dan de achtste tijd (1.12,708). De Mexicaan reed tijdens de eerste training nog het snelste rondje, maar dat deed hij op zachte banden daar waar Verstappen en Sainz de iets tragere mediumbanden gebruikten.
Verstappen hoopt in Monaco vooral zaterdag snel te zijn in de kwalificatie en poleposition te veroveren. Starten vanaf de eerste plek in de race is in Monaco een groot voordeel, omdat inhalen amper mogelijk is. De Limburger haalde in het prinsdom, waar hij ook woont, nog nooit het podium. In de WK-stand staat hij tweede op 14 punten van Hamilton.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
11 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
14 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
21 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geleden