Vierde tijd Verstappen, Ferrari heerst in tweede vrije training
MONACO (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen heeft ook in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Monaco geen hoofdrol kunnen vervullen. De kopman van Red Bull zette op het bochtige en smalle stratencircuit de vierde tijd neer: 1.12,081. Eerder op de dag liet hij tijdens de eerste vrije training de derde tijd noteren.
Ferrari was het snelste tijdens de tweede oefensessie. Charles Leclerc, uit Monaco, reed het beste rondje (1.11,684), gevolgd door zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz (1.11,796). Leclerc begon eerder op de dag met flinke tegenslag aan zijn thuisrace. Na vier rondjes begaf de versnellingsbak van zijn Ferrari het. In de middagsessie kwam hij alsnog uitstekend op gang.
Wereldkampioen Lewis Hamilton kwam in zijn Mercedes tot de derde tijd (1.12,074). De Britse klassementsleider reed tijdens de eerste training de vijfde tijd.
Tweede oefensessie
Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, kwam in de tweede oefensessie niet verder dan de achtste tijd (1.12,708). De Mexicaan reed tijdens de eerste training nog het snelste rondje, maar dat deed hij op zachte banden daar waar Verstappen en Sainz de iets tragere mediumbanden gebruikten.
Verstappen hoopt in Monaco vooral zaterdag snel te zijn in de kwalificatie en poleposition te veroveren. Starten vanaf de eerste plek in de race is in Monaco een groot voordeel, omdat inhalen amper mogelijk is. De Limburger haalde in het prinsdom, waar hij ook woont, nog nooit het podium. In de WK-stand staat hij tweede op 14 punten van Hamilton.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden