Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde tijd Verstappen, Ferrari heerst in tweede vrije training

Vierde tijd Verstappen, Ferrari heerst in tweede vrije training

MONACO (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen heeft ook in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Monaco geen hoofdrol kunnen vervullen. De kopman van Red Bull zette op het bochtige en smalle stratencircuit de vierde tijd neer: 1.12,081. Eerder op de dag liet hij tijdens de eerste vrije training de derde tijd noteren.

Ferrari was het snelste tijdens de tweede oefensessie. Charles Leclerc, uit Monaco, reed het beste rondje (1.11,684), gevolgd door zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz (1.11,796). Leclerc begon eerder op de dag met flinke tegenslag aan zijn thuisrace. Na vier rondjes begaf de versnellingsbak van zijn Ferrari het. In de middagsessie kwam hij alsnog uitstekend op gang.

Wereldkampioen Lewis Hamilton kwam in zijn Mercedes tot de derde tijd (1.12,074). De Britse klassementsleider reed tijdens de eerste training de vijfde tijd.

Tweede oefensessie

Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, kwam in de tweede oefensessie niet verder dan de achtste tijd (1.12,708). De Mexicaan reed tijdens de eerste training nog het snelste rondje, maar dat deed hij op zachte banden daar waar Verstappen en Sainz de iets tragere mediumbanden gebruikten.

Verstappen hoopt in Monaco vooral zaterdag snel te zijn in de kwalificatie en poleposition te veroveren. Starten vanaf de eerste plek in de race is in Monaco een groot voordeel, omdat inhalen amper mogelijk is. De Limburger haalde in het prinsdom, waar hij ook woont, nog nooit het podium. In de WK-stand staat hij tweede op 14 punten van Hamilton.

Meer uit Sport

WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

7 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

8 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

8 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

17 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 dag geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 dag geleden