Vierde tijd Verstappen, Ferrari heerst in tweede vrije training
MONACO (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen heeft ook in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Monaco geen hoofdrol kunnen vervullen. De kopman van Red Bull zette op het bochtige en smalle stratencircuit de vierde tijd neer: 1.12,081. Eerder op de dag liet hij tijdens de eerste vrije training de derde tijd noteren.
Ferrari was het snelste tijdens de tweede oefensessie. Charles Leclerc, uit Monaco, reed het beste rondje (1.11,684), gevolgd door zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz (1.11,796). Leclerc begon eerder op de dag met flinke tegenslag aan zijn thuisrace. Na vier rondjes begaf de versnellingsbak van zijn Ferrari het. In de middagsessie kwam hij alsnog uitstekend op gang.
Wereldkampioen Lewis Hamilton kwam in zijn Mercedes tot de derde tijd (1.12,074). De Britse klassementsleider reed tijdens de eerste training de vijfde tijd.
Tweede oefensessie
Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen, kwam in de tweede oefensessie niet verder dan de achtste tijd (1.12,708). De Mexicaan reed tijdens de eerste training nog het snelste rondje, maar dat deed hij op zachte banden daar waar Verstappen en Sainz de iets tragere mediumbanden gebruikten.
Verstappen hoopt in Monaco vooral zaterdag snel te zijn in de kwalificatie en poleposition te veroveren. Starten vanaf de eerste plek in de race is in Monaco een groot voordeel, omdat inhalen amper mogelijk is. De Limburger haalde in het prinsdom, waar hij ook woont, nog nooit het podium. In de WK-stand staat hij tweede op 14 punten van Hamilton.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
5 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
8 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
8 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
14 uur geleden