Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde plek in Tokio voelt voor zwemsters anders dan in Rio

Vierde plek in Tokio voelt voor zwemsters anders dan in Rio

TOKIO (ANP) - Weer vierde, net als bij de Spelen van Rio 2016. Toch voelde de vierde plaats in Tokio wat anders aan voor de Nederlandse estafettezwemsters op de 4x100 meter vrije slag. "We wisten dat we het podium zouden kunnen halen als we alle vier boven onszelf uit zouden stijgen", zei Ranomi Kromowidjojo in het Tokyo Aquatics Centre. "We hebben het goed gedaan, maar net dat beetje extra wat nodig is om het podium te halen ontbrak."

Het kwartet bestaande uit Kim Busch, Kromowidjojo, Kira Toussaint en Femke Heemskerk eindigde in 3.33,70 als vierde, achter het oppermachtige Australië, Canada en de Verenigde Staten. Weer geen medaille, net als vijf jaar geleden in Brazilië. Vooraf leek brons haalbaar, zeker nadat Oranje in de halve finales de tweede tijd had geklokt. Enkele toplanden hielden toen echter hun beste zwemmers aan de kant.

"In Rio hadden we op z'n minst meer verwacht dat we een medaille zouden winnen", zei Heemskerk, die er toen net als Kromowidjojo ook bij was. "We hadden het destijds voor de Spelen goed gedaan op de WK. We begonnen er nu na de halve finales toch ook wel in te geloven. Als alles klopt, dan had het erin gezeten. Ik zei vooraf tegen de meiden: zwem met je kop de eerste 50 meter en met je hart de tweede 50. Als iedereen dat doet, dan moet je tevreden zijn met dit resultaat."

Realistisch

Heemskerk (33) en Kromowidjojo (30) veroverden in 2008 met de estafetteploeg olympisch goud in Peking, vier jaar later was er zilver in Londen. De twee overgebleven 'golden girls' van toen moesten in Tokio voor de tweede Spelen op rij genoegen nemen met de meest ondankbare plek.

"Vierde, dat is een stomme plek", aldus 'Kromo'. "Aan de andere kant: we stonden er wel weer. We hebben alles gegeven, maar het was niet genoeg. Ik wil in een finale altijd knallen en voor een medaille gaan. Ik ben dan wel de laatste die zegt: we zien wel hoe ver we komen. Maar je moet ook realistisch zijn. Australië had iets fout gedaan als ze hier niet hadden gewonnen. En we wisten dat er meer teams om de medailles konden strijden. Het is dan maar net hoe goed je met z'n vieren bent. In Rio was ik wel iets meer teleurgesteld door het resultaat."

Nederland lag na de 100 meter van startzwemster Busch achteraan. Een inhaalrace volgde. "Hoe zeg ik het subtiel? Ik had er al heel erg rekening mee gehouden dat we na 100 meter niet vooraan zouden liggen", zei Kromowidjojo, die Busch afloste in het water. Toussaint, die zaterdagavond enkele uren na de series telefonisch te horen had gekregen dat ze de finale mocht zwemmen in plaats van Marrit Steenbergen, gaf als zevende over aan slotzwemster Heemskerk. Zij kon een indrukwekkende opmars niet bekronen met een medaille.

Meer uit Sport

Boksgevecht Paul afgelast om aanklacht tegen tegenstander Davis

MIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.

17 minuten geleden
Verstappen herdenkt met Braziliaanse helm 'emotionele zege'

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.

13 uur geleden
Rybakina verslaat Swiatek bij WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.

15 uur geleden
Honkballer Rafaela ontvangt Golden Glove als beste midvelder

NEW YORK (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela van Boston Red Sox is uitgeroepen tot beste midvelder in de American League van de MLB. Het is de eerste keer dat de 25-jarige Curaçaoënaar de zogenoemde Golden Glove ontvangt.

16 uur geleden
Kipchoge plant marathons op alle continenten, ook Antarctica

NEW YORK (ANP) - Marathonlegende Eliud Kipchoge heeft ambitieuze hardloopplannen voor de komende twee jaar. De bijna 41-jarige Keniaan wil marathons lopen op zeven continenten, inclusief Antarctica. De tweevoudig winnaar van olympisch goud onthulde zijn plannen na de marathon van New York.

19 uur geleden
Matthews (35) fietst nog twee jaar door: voel me 25

MELBOURNE (ANP) - De Australiër Michael Matthews gaat nog zeker twee seizoenen door. De 35-jarige renner heeft zijn contract bij Team Jayco AlUla verlengd tot en met 2027, meldde de Australische WorldTour-formatie.

20 uur geleden
Sinner en Alcaraz in voorbereiding op Australian Open naar Seoul

SEOUL (ANP/AFP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz spelen in aanloop naar de Australian Open een demonstratiewedstrijd. De Italiaan en de Spanjaard nemen het op 10 januari in de buurt van Seoul in Zuid-Korea tegen elkaar op in de 'Hyundai Card Super Match'. "Voor tennisfans uit eigen land is dit de eerste kans om de twee hoogstgeplaatste spelers tegen elkaar te zien strijden", melden de organisatoren maandag.

1 dag geleden