Vierde periode van Scolari bij Grêmio eindigt al na drie maanden
PORTO ALEGRE (ANP) - De vierde periode van Luiz Felipe Scolari als hoofdtrainer van de Braziliaanse voetbalclub Grêmio is al na drie maanden ten einde gekomen. De club uit Porto Alegre heeft het contract van de 72-jarige Scolari beëindigd. Grêmio stond in de degradatiezone toen Scolari, die als bondscoach met Brazilië in 2002 het WK won, in juli werd aangesteld en sindsdien gaat het niet veel beter.
Scolari is de trainer met de meeste wedstrijden op de bank bij Grêmio. De Braziliaan ging daar in 1987 voor het eerst aan de slag. Tijdens zijn tweede periode, van 1993 tot 1996, werd de club kampioen en veroverde het ook de Copa Libertadores, de Zuid-Amerikaanse variant van de Champions League. In de strijd om de wereldbeker voor clubs legde de ploeg van Scolari het na strafschoppen af tegen Ajax.
De Braziliaan was daarna twee keer bondscoach van de nationale ploeg, werkte als bondscoach ook in Portugal en was trainer van onder meer Chelsea.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
25 minuten geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
55 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
17 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
17 uur geleden