Vierde opeenvolgende dag met rellen in Zweden, nu in Norrköping
NORRKÖPING (ANP) - In de Zweedse stad Norrköping zijn zondag gewelddadige rellen uitgebroken, meldt de politie. Volgens Zweedse media zijn daarbij drie mensen door de politie neergeschoten. Een van hen zou naar het ziekenhuis zijn vervoerd met een schouderwond. Eerder had de politie waarschuwingsschoten gelost. Ook werden een autoband en een auto in brand gestoken.
De politie heeft niet bevestigd dat ze drie mensen heeft neergeschoten, wel verklaart ze op haar eigen website dat een man mogelijk in het been is geraakt door een afgeketste kogel na een waarschuwingsschot. Ongeveer 150 mensen waren betrokken bij de rellen in Norrköping, op ongeveer 160 kilometer ten zuidwesten van hoofdstad Stockholm. De politie arresteerde vier relschoppers.
Het is in Zweden nu vier dagen op rij tot ongeregeldheden gekomen. Steeds was de aanleiding een door de Deense rechts-extremist Rasmus Paludan georganiseerde bijeenkomst waarbij een koran zou worden verbrand. Eerder leidde dat tot verzet en rellen in Malmö, Örebro, Linköping en Landskrona, waarbij vooral materiële schade werd veroorzaakt. Ook raakten enkele politieagenten gewond.
Tot dusver is het alleen donderdag in Malmö daadwerkelijk tot een koranverbranding gekomen. In die stad brak ook afgelopen nacht geweld uit toen bekend werd dat de extremistische groep van Paludan er een nieuwe verbranding wilde doen. Voertuigen werden in brand gestoken en sommige demonstranten gooiden stenen naar de politie. Tot een koranverbranding kwam het niet.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
2 minuten geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
3 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
10 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
11 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
11 uur geleden