Vierde opeenvolgende dag met rellen in Zweden, nu in Norrköping
NORRKÖPING (ANP) - In de Zweedse stad Norrköping zijn zondag gewelddadige rellen uitgebroken, meldt de politie. Volgens Zweedse media zijn daarbij drie mensen door de politie neergeschoten. Een van hen zou naar het ziekenhuis zijn vervoerd met een schouderwond. Eerder had de politie waarschuwingsschoten gelost. Ook werden een autoband en een auto in brand gestoken.
De politie heeft niet bevestigd dat ze drie mensen heeft neergeschoten, wel verklaart ze op haar eigen website dat een man mogelijk in het been is geraakt door een afgeketste kogel na een waarschuwingsschot. Ongeveer 150 mensen waren betrokken bij de rellen in Norrköping, op ongeveer 160 kilometer ten zuidwesten van hoofdstad Stockholm. De politie arresteerde vier relschoppers.
Het is in Zweden nu vier dagen op rij tot ongeregeldheden gekomen. Steeds was de aanleiding een door de Deense rechts-extremist Rasmus Paludan georganiseerde bijeenkomst waarbij een koran zou worden verbrand. Eerder leidde dat tot verzet en rellen in Malmö, Örebro, Linköping en Landskrona, waarbij vooral materiële schade werd veroorzaakt. Ook raakten enkele politieagenten gewond.
Tot dusver is het alleen donderdag in Malmö daadwerkelijk tot een koranverbranding gekomen. In die stad brak ook afgelopen nacht geweld uit toen bekend werd dat de extremistische groep van Paludan er een nieuwe verbranding wilde doen. Voertuigen werden in brand gestoken en sommige demonstranten gooiden stenen naar de politie. Tot een koranverbranding kwam het niet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
6 uur geleden