Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde opeenvolgende dag met rellen in Zweden, nu in Norrköping

Vierde opeenvolgende dag met rellen in Zweden, nu in Norrköping

NORRKÖPING (ANP) - In de Zweedse stad Norrköping zijn zondag gewelddadige rellen uitgebroken, meldt de politie. Volgens Zweedse media zijn daarbij drie mensen door de politie neergeschoten. Een van hen zou naar het ziekenhuis zijn vervoerd met een schouderwond. Eerder had de politie waarschuwingsschoten gelost. Ook werden een autoband en een auto in brand gestoken.

De politie heeft niet bevestigd dat ze drie mensen heeft neergeschoten, wel verklaart ze op haar eigen website dat een man mogelijk in het been is geraakt door een afgeketste kogel na een waarschuwingsschot. Ongeveer 150 mensen waren betrokken bij de rellen in Norrköping, op ongeveer 160 kilometer ten zuidwesten van hoofdstad Stockholm. De politie arresteerde vier relschoppers.

Het is in Zweden nu vier dagen op rij tot ongeregeldheden gekomen. Steeds was de aanleiding een door de Deense rechts-extremist Rasmus Paludan georganiseerde bijeenkomst waarbij een koran zou worden verbrand. Eerder leidde dat tot verzet en rellen in Malmö, Örebro, Linköping en Landskrona, waarbij vooral materiële schade werd veroorzaakt. Ook raakten enkele politieagenten gewond.

Tot dusver is het alleen donderdag in Malmö daadwerkelijk tot een koranverbranding gekomen. In die stad brak ook afgelopen nacht geweld uit toen bekend werd dat de extremistische groep van Paludan er een nieuwe verbranding wilde doen. Voertuigen werden in brand gestoken en sommige demonstranten gooiden stenen naar de politie. Tot een koranverbranding kwam het niet.

Meer uit Buitenland

Parlementslid Iran: wij zullen aanval Israël op Beiroet vergelden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.

10 minuten geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.

15 minuten geleden
Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

1 uur geleden
Israël bombardeert zuidelijke buitenwijken Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.

2 uur geleden
Valse bommeldingen tijdens gespannen verkiezingen in Armenië

JEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.

3 uur geleden
Dode en gewonden bij schietpartijen in Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.

4 uur geleden
Oekraïne meldt droneaanval op kernopslag bij Tsjernobyl

KYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.

6 uur geleden