Vierde landstitel in zestien jaar voor PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV pakte in de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam (4-2) de vierde landstitel in de laatste zestien jaar.
Aan het begin van deze eeuw waren de Eindhovenaren ongenaakbaar, met tussen 2000 en 2008 liefst zeven (van de in totaal negen te behalen) kampioenschappen. De overige twee titels gingen naar Ajax, in 2002 en 2004. De jaren daarna verdween de dominantie van PSV.
PSV is met elf landstitels de meest succesvolle club in de Eredivisie na de eeuwwisseling. Ajax staat op negen kampioenschappen. Feyenoord werd in die periode twee keer kampioen, AZ en FC Twente allebei één keer. In 2020 legde de KNVB de competitie definitief stil om het coronavirus.
Overzicht kampioenen Eredivisie vanaf eeuwwisseling: 2000: PSV, 2001: PSV, 2002: Ajax, 2003: PSV, 2004: Ajax, 2005: PSV, 2006: PSV, 2007: PSV, 2008: PSV, 2009: AZ, 2010: FC Twente, 2011: Ajax, 2012: Ajax, 2013: Ajax, 2014: Ajax, 2015: PSV, 2016: PSV, 2017: Feyenoord, 2018: PSV, 2019: Ajax, 2020: geen kampioen, 2021: Ajax, 2022: Ajax, 2023: Feyenoord, 2024: PSV.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
1 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
4 uur geleden