Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde Europese titel Franse handballers na zege op Denemarken

Vierde Europese titel Franse handballers na zege op Denemarken

KEULEN (ANP) - De Franse handballers zijn voor de vierde keer Europees kampioen geworden. De regerend olympisch kampioen won in de finale van het EK in Duitsland van regerend wereldkampioen Denemarken na verlenging met 33-31.

Frankrijk veroverde eerder Europees goud in 2006, 2010 en 2014. De ploeg van bondscoach Guillaume Gille bereikte ongeslagen de finale. In de halve finales op vrijdag had het Zweden verslagen.

In de finale in Keulen ging de strijd tussen de twee handbalgrootmachten gelijk op. Bij rust was de stand 14-14, in de reguliere speeltijd scoorde Ludovic Fabregas vlak voor het eindsignaal en bracht hij Frankrijk op gelijke hoogte met Denemarken: 27-27.

Fabregas topscorer

Met twee goals van Dika Mem namen de Fransen in de verlenging ineens een voorsprong van twee goals en die gaven ze niet meer uit handen. Fabregas was topscorer aan Franse zijde met acht treffers. Bij de Denen was sterspeler Mikkel Hansen goed voor negen treffers.

Denemarken won onder meer van Nederland in de hoofdronde (39-27). Oranje kon op het EK na sterke optredens in de groepsfase niet meer verrassen in de hoofdronde. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson liet de kans liggen om zich te plaatsen voor het olympische kwalificatietoernooi en is er daardoor komende zomer in Parijs niet bij. De ploeg eindigde het EK op de twaalfde plaats.

Meer uit Sport

Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

2 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

4 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

6 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

8 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

8 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

9 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

10 uur geleden