Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde Europese titel Franse handballers na zege op Denemarken

Vierde Europese titel Franse handballers na zege op Denemarken

KEULEN (ANP) - De Franse handballers zijn voor de vierde keer Europees kampioen geworden. De regerend olympisch kampioen won in de finale van het EK in Duitsland van regerend wereldkampioen Denemarken na verlenging met 33-31.

Frankrijk veroverde eerder Europees goud in 2006, 2010 en 2014. De ploeg van bondscoach Guillaume Gille bereikte ongeslagen de finale. In de halve finales op vrijdag had het Zweden verslagen.

In de finale in Keulen ging de strijd tussen de twee handbalgrootmachten gelijk op. Bij rust was de stand 14-14, in de reguliere speeltijd scoorde Ludovic Fabregas vlak voor het eindsignaal en bracht hij Frankrijk op gelijke hoogte met Denemarken: 27-27.

Fabregas topscorer

Met twee goals van Dika Mem namen de Fransen in de verlenging ineens een voorsprong van twee goals en die gaven ze niet meer uit handen. Fabregas was topscorer aan Franse zijde met acht treffers. Bij de Denen was sterspeler Mikkel Hansen goed voor negen treffers.

Denemarken won onder meer van Nederland in de hoofdronde (39-27). Oranje kon op het EK na sterke optredens in de groepsfase niet meer verrassen in de hoofdronde. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson liet de kans liggen om zich te plaatsen voor het olympische kwalificatietoernooi en is er daardoor komende zomer in Parijs niet bij. De ploeg eindigde het EK op de twaalfde plaats.

Meer uit Sport

Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

3 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

5 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

6 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

6 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

6 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

6 uur geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

8 uur geleden