Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde Europese titel Franse handballers na zege op Denemarken

Vierde Europese titel Franse handballers na zege op Denemarken

KEULEN (ANP) - De Franse handballers zijn voor de vierde keer Europees kampioen geworden. De regerend olympisch kampioen won in de finale van het EK in Duitsland van regerend wereldkampioen Denemarken na verlenging met 33-31.

Frankrijk veroverde eerder Europees goud in 2006, 2010 en 2014. De ploeg van bondscoach Guillaume Gille bereikte ongeslagen de finale. In de halve finales op vrijdag had het Zweden verslagen.

In de finale in Keulen ging de strijd tussen de twee handbalgrootmachten gelijk op. Bij rust was de stand 14-14, in de reguliere speeltijd scoorde Ludovic Fabregas vlak voor het eindsignaal en bracht hij Frankrijk op gelijke hoogte met Denemarken: 27-27.

Fabregas topscorer

Met twee goals van Dika Mem namen de Fransen in de verlenging ineens een voorsprong van twee goals en die gaven ze niet meer uit handen. Fabregas was topscorer aan Franse zijde met acht treffers. Bij de Denen was sterspeler Mikkel Hansen goed voor negen treffers.

Denemarken won onder meer van Nederland in de hoofdronde (39-27). Oranje kon op het EK na sterke optredens in de groepsfase niet meer verrassen in de hoofdronde. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson liet de kans liggen om zich te plaatsen voor het olympische kwalificatietoernooi en is er daardoor komende zomer in Parijs niet bij. De ploeg eindigde het EK op de twaalfde plaats.

Meer uit Sport

Norris klaar voor 'laatste push' in titelstrijd Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.

50 minuten geleden
Argentijnse rechter ontslagen na ongeldig proces dood Maradona

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.

1 uur geleden
Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

6 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

7 uur geleden
Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

1 dag geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

1 dag geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

1 dag geleden