Vierde dode onder puin vandaan gehaald in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Hulpdiensten hebben zaterdagavond een vierde overleden persoon onder het puin van de explosies aan de Tarwekamp vandaan gehaald. Dat meldt de brandweer.
Eerder werden al drie lichamen geborgen. Daarna vonden reddingswerkers iemand die nog in leven was. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Een politiewoordvoerder ter plekke laat weten dat er nog niets bekend wordt gemaakt over de toestand van het slachtoffer. Ook over de identiteit van de mensen die zijn gevonden, is nog niets bekend.
De woordvoerder zegt verder dat er "zo lang als mogelijk" wordt gezocht. "Wellicht vinden we nog andere slachtoffers." Eerder zei burgemeester Jan van Zanen dat er voor mensen die mogelijk nog onder het puin liggen een "geringe kans op overleven" is, en dat er rekening wordt gehouden met het zwartste scenario.
Het is nog onduidelijk hoeveel mensen er onder het puin liggen of hoeveel vermisten er zijn.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ook in de provincie Utrecht is code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. De weerwaarschuwing geldt tot ongeveer het einde van de avond. Ook in Zuid-Holland en Brabant geldt nog code oranje.
4 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje vanwege onweersbuien uitgebreid. De waarschuwing gold al in Limburg, daar zijn Zeeland, Brabant en Zuid-Holland bijgekomen. Voor de rest van het land geldt code geel.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De zorg in Nederlandse gevangenissen voor vreemdelingen schiet deels tekort. Dat geeft het anti-foltercomité (CPT) van de Raad van Europa aan in een rapport na een bezoek in oktober aan de detentiecentra in Rotterdam en op Schiphol en de gevangenis in Ter Apel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 105.000 mensen hebben tot nu toe het goedkopere zomerabonnement voor de trein aangeschaft. Dat meldde staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur en Waterstaat in het programma Dit is de Dag van NPO Radio 1.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat er "alles aan doen" om te voorkomen dat in de Eemshaven kerncentrales komen. De provincie en de gemeente Het Hogeland, waarin de Eemshaven ligt, hebben hun hoop ook gevestigd op de Tweede Kamer die op 2 juli debatteert over kernenergie. "Onze oproep is: haal ons hieruit!", aldus wethouder Eltjo Dijkhuis.
3 uur geledenWINSUM (ANP) - Het kabinet heeft een "overvaltactiek" gebruikt om de plaatsing van kerncentrales in de Groningse Eemshaven mogelijk te maken. Dat vindt wethouder Eltjo Dijkhuis van Het Hogeland, de gemeente waarin de Eemshaven ligt. "Als een dief in de nacht voert het Rijk hier over de rug van de Groningers een operatie uit die het naar eigen zeggen niet zou doen."
4 uur geledenMEERSTAD (ANP) - Het meisje uit het Groningse Meerstad dat donderdagochtend werd aangehouden na de dood van haar ouders, wordt verdacht van dubbele moord. Ze is 15 jaar oud. Het Openbaar Ministerie meldt dat het meisje is voorgeleid bij de rechter-commissaris. Die heeft bepaald dat ze nog zeker veertien dagen blijft vastzitten.
5 uur geleden