Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierde coronageval in justitiële inrichting, ook cipier positief

Vierde coronageval in justitiële inrichting, ook cipier positief

DEN HAAG (ANP) - In een justitiële inrichting is een vierde coronabesmetting geconstateerd. Eén gedetineerde uit de PI De Schie en drie tbs'ers zijn besmet met het coronavirus. In de gevangenis in Roermond is een bewaakster positief bevonden.

Op het hoogtepunt werden er 34 gedetineerden tegelijk geïsoleerd op hun cel. Dat aantal fluctueerde gedurende de weken. Op dit moment wordt er nog maar één gedetineerde met klachten geïsoleerd.

Er is niemand met het coronavirus in de instellingen aanwezig. Die patiënten worden behandeld in het gevangenisziekenhuis in Scheveningen en de forensisch psychiatrische centra Oostvaarderskliniek en de Rooyse Wissel.

Contact

Mensen die met de bewaakster in Roermond in contact zijn geweest, is gevraagd alert te zijn op eventuele klachten. Als ze die krijgen, moeten ze thuisblijven, zoals het Rijksinstituut voor Volksgezond en Milieu voor het hele land adviseert. Preventief getest worden ze niet.

Tot 28 april ontvangen gedetineerden geen bezoek en mogen ze ook niet met verlof. Het kabinet verlengde de landelijke maatregelen tot die datum, dus ook de verscherpte regels in justitiële inrichtingen gelden langer. Sinds woensdag mogen ook jeugdgevangenen geen bezoek meer ontvangen. In sommige bijzondere gevallen kan daarvoor wel een uitzondering worden gemaakt.

Meer uit Binnenland

NCTV: cyberdreiging neemt snel toe door AI, actie nodig

DEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."

2 uur geleden
Jetten vindt zijn aanwezigheid bij Rode Lijn-demo 'niet passend'

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.

2 uur geleden
OM wil geen straf voor bestuurder Haagse tram die man overreed

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.

4 uur geleden
Weer bommelding op KLM-vlucht, toestel veilig geland op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.

4 uur geleden
Brussel: Nederland moet asielzoekers van EU-landen overnemen

BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.

5 uur geleden
Tientallen actievoerders op bouwplaats Microsoft-datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De politie en ME zijn in groten getale aanwezig.

5 uur geleden
Actiegroep probeert bouwplaats Microsoft-datacentrum te bezetten

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben ongeveer honderd actievoerders vrijdagochtend geprobeerd op de bouwplaats van een groot Microsoft-datacentrum aan de Plimsollweg te komen. Dat ziet een verslaggever. De actiegroep 'Geef Tegengas', die het protest heeft georganiseerd, wil de bouw van het datacentrum stilleggen.

6 uur geleden