Vierde coronageval in justitiële inrichting, ook cipier positief
DEN HAAG (ANP) - In een justitiële inrichting is een vierde coronabesmetting geconstateerd. Eén gedetineerde uit de PI De Schie en drie tbs'ers zijn besmet met het coronavirus. In de gevangenis in Roermond is een bewaakster positief bevonden.
Op het hoogtepunt werden er 34 gedetineerden tegelijk geïsoleerd op hun cel. Dat aantal fluctueerde gedurende de weken. Op dit moment wordt er nog maar één gedetineerde met klachten geïsoleerd.
Er is niemand met het coronavirus in de instellingen aanwezig. Die patiënten worden behandeld in het gevangenisziekenhuis in Scheveningen en de forensisch psychiatrische centra Oostvaarderskliniek en de Rooyse Wissel.
Contact
Mensen die met de bewaakster in Roermond in contact zijn geweest, is gevraagd alert te zijn op eventuele klachten. Als ze die krijgen, moeten ze thuisblijven, zoals het Rijksinstituut voor Volksgezond en Milieu voor het hele land adviseert. Preventief getest worden ze niet.
Tot 28 april ontvangen gedetineerden geen bezoek en mogen ze ook niet met verlof. Het kabinet verlengde de landelijke maatregelen tot die datum, dus ook de verscherpte regels in justitiële inrichtingen gelden langer. Sinds woensdag mogen ook jeugdgevangenen geen bezoek meer ontvangen. In sommige bijzondere gevallen kan daarvoor wel een uitzondering worden gemaakt.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat vijf tenten neerzetten voor het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om onder te slapen, zegt een woordvoerder. "Het gaat om open tenten." Naar verwachting worden de tenten rond 14.00 uur geplaatst.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.
5 uur geleden