Vierde aanhouding ongeregeldheden Hedel tijdens jaarwisseling
HEDEL (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een vierde verdachte aangehouden in verband met ongeregeldheden in Hedel tijdens de afgelopen jaarwisseling. Het gaat om een 45-jarige man uit die Gelderse plaats.
Tijdens de jaarwisseling werden in Hedel politieagenten en brandweerlieden bekogeld met zwaar vuurwerk. Een agent liep daardoor een gehoorbeschadiging op. De gemeente Maasdriel, waar Hedel onder valt, gaf in de nieuwjaarsnacht om 02.00 uur een noodbevel af. Ook werd de ME ingezet.
Het regionale opsporingsprogramma Plaats Delict van Omroep Gelderland laat donderdag nog niet eerder getoonde, herkenbare beelden zien van verdachten die zich tijdens de jaarwisseling misdroegen. De politie hoopt zo op het spoor te komen van nog eens zeven verdachten.
Op nieuwjaarsdag werd al een 22-jarige man uit Maasdriel aangehouden in verband met de ongeregeldheden en half januari een 29-jarige man uit Ermelo. Zij zitten nog vast. Een 24-jarige man uit Zaltbommel die eind maart werd aangehouden is weer heengezonden, maar blijft wel verdachte in de zaak.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster van de auto die maandagavond inreed op een groep mensen in Nunspeet ligt in het ziekenhuis, meldt een politiewoordvoerster. Hoe zij eraan toe is, weet ze niet, maar "de medische zorg heeft voorrang op het verloop van het onderzoek", laat ze weten.
19 minuten geledenZALTBOMMEL (ANP) - De overleden persoon die in de nacht van maandag op dinsdag in een woning in Zaltbommel is gevonden, is een vrouw. Degene die werd aangehouden is een man, meldt de politie dinsdagochtend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De hogesnelheidslijn (hsl) tussen Schiphol en Leiderdorp ligt in 2028 er geruime tijd uit om renovatiewerkzaamheden. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving daarover van De Telegraaf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".
5 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.
6 uur geleden