
Vierdaagselopers wacht een roze feest in Nijmegen
NIJMEGEN (ANP) - Deelnemers aan de Vierdaagse wacht vlak voor de finish van de tweede loopdag een groot roze feest in het centrum van Nijmegen. Nijmegen profileert zich op de woensdag van de Vierdaagse als "de roze regenbooghoofdstad van Nederland". De Roze Woensdag eindigt dit jaar met een Pride Walk naar het finishterrein van de Vierdaagse. "We willen extra goed laten zien dat iedereen in Nijmegen helemaal zichzelf mag zijn", aldus Joris Bouwmeister, directeur van de Vierdaagsefeesten in de stad.
De tweede wandeldag voert door het Land van Maas en Waal naar de gemeente Wijchen. De eerste lopers arriveren al vroeg in de ochtend in Alverna, een dorp in die gemeente. Na Wijchen komen de lopers via een brug over het Maas-Waalkanaal terug in Nijmegen. Op podia van de Vierdaagsefeesten die langs de route van de Vierdaagse staan is een roze programma georganiseerd. Heel veel wandelaars en feestgangers zijn in het roze gekleed.
Niet alle wandelaars zijn blij met Roze Woensdag. Door de grote drukte kunnen ze niet doorlopen en er ontstaan opstoppingen. Het is voorgekomen dat wandelaars te laat binnenkwamen omdat ze stil moesten staan in het stadscentrum. De gemeente plaatst nu dranghekken langs de drukste straten om feestvierders en het wandellegioen van elkaar te scheiden.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - VVD'er Onno Hoes wordt tijdelijk burgemeester van Tilburg. Hij vervangt Theo Weterings, die eind deze maand afscheid neemt.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Franse kazen uit partijen die in Frankrijk zijn teruggeroepen vanwege mogelijke besmetting met de listeriabacterie, zijn ook in Nederland verkocht. Er komen nu echter geen terugroepacties. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) ziet daar "geen toegevoegde waarde" in, want de kaasjes zijn over hun houdbaarheidsdatum heen en "naar alle waarschijnlijkheid reeds geconsumeerd".
9 minuten geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - De politie heeft afgelopen weekend een persoon aangehouden tijdens het festival Lowlands dat van vrijdag tot en met zondag werd gehouden in Biddinghuizen. Het is onbekend waar de arrestant van wordt verdacht.
23 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Henk Poort zingt dit jaar het volkslied voorafgaand aan de Grote Prijs van Nederland. Ook Yves Berendse, Outsiders en Gerard Joling treden eind deze maand op tijdens het Formule 1-weekend in Zandvoort.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een meisje is slachtoffer geworden van een zedenmisdrijf in het Zuiderpark in Rotterdam, meldt de politie. Ze was vorige week dinsdag in de middag met haar moeder in het park. Nadat ze een paar minuten uit het zicht was verdwenen, zei ze tegen haar moeder dat een man in de bosjes aan haar had gezeten.
1 uur geledenKATWIJK (ANP) - Zes mensen zijn maandagmiddag in een woonwijk in Katwijk in aanraking gekomen met een bestrijdingsmiddel voor insecten. Een bedrijf was met het middel aan het werk aan de Nieuwe Duinweg, toen het vat waar het spul in zat lek raakte. Omwonenden moeten voorlopig binnenblijven en deuren en ramen dichtdoen.
2 uur geledenSOLNA (ANP) - In Nederland is zeker één persoon besmet geraakt met de listeriabacterie na het eten van een zachte kaas. Een overzicht van de Europese gezondheidsdienst (ECDC) maakt dat duidelijk. In Frankrijk zijn de afgelopen maanden 21 mensen ziek geworden en twee mensen overleden door de bacterie. Ze hadden kaas gegeten van een specifieke leverancier die problemen bleek te hebben met de bacterie.
3 uur geleden