Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierdaagsefeesten passen programma nog niet aan wegens hitte

Vierdaagsefeesten passen programma nog niet aan wegens hitte

NIJMEGEN (ANP) - De organisatie van de Vierdaagsefeesten in Nijmegen past het programma maandag en dinsdag nog niet aan vanwege de tropische temperaturen. Wel worden bezoekers via lichtkranten, de app en schermen voortdurend gewaarschuwd om op zichzelf en anderen te letten. Ook worden eerder maatregelen genomen als het op een van de vele feestlocaties te druk wordt. Ondernemers hebben extra instructies gekregen om hittecalamiteiten te voorkomen, zegt een woordvoerster van het evenement.

De Vierdaagsefeesten gingen zaterdag van start en hebben al honderdduizenden bezoekers naar het centrum van Nijmegen getrokken. De feestweek rondom de Vierdaagse trekt jaarlijks in totaal ongeveer 1,6 miljoen feestvierders. "De feesten beginnen elke dag rond het middaguur, maar het zwaartepunt ligt in de avond, als het weer afkoelt. We hebben bovendien heel veel overkappingen en watertappunten in de stad", aldus de organisatie.

Er is dit jaar voor het eerst een druktemeter ontwikkeld voor de feesten. Bezoekers kunnen die downloaden op hun telefoon. "Via de druktemeter proberen we maandag en dinsdag ook om bezoekers eerder en sneller te verspreiden. We houden het weer goed in de gaten, maar we maken ons nog geen zorgen."

Meer uit Binnenland

EOD: gevonden bom is 500-ponder uit WOII, wordt snel verwijderd

WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.

4 minuten geleden
Nederlandse onderwijsinstellingen getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Onder meer Tilburg University, Maastricht University (UM) en de Universiteit van Amsterdam (UvA) zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. De universiteiten zeggen woensdag dat Instructure hen heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.

20 minuten geleden
Explosief uit WOII gevonden in Weesp, treinverkeer stilgelegd

WEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.

35 minuten geleden
Burgers verliezen zaak tegen Solvinity-verlenging

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.

45 minuten geleden
Eis vier jaar cel tegen medewerkster rechtbank voor verkopen info

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geƫist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.

1 uur geleden
Vier aanhoudingen voor fraude met miljoenen aan coronasteun

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.

1 uur geleden
Opvarenden Hondius na aankomst Tenerife door naar hun thuisland

MADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.

2 uur geleden