Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierdaagsefeesten Nijmegen vergroenen met certificaten van boeren

Vierdaagsefeesten Nijmegen vergroenen met certificaten van boeren

NIJMEGEN (ANP) - De organisatie achter de Vierdaagsefeesten in Nijmegen heeft voor duizenden euro's aan koolstofcertificaten van lokale boeren gekocht. Op die manier verkleint het jaarlijkse openluchtevenement naar eigen zeggen zijn klimaatvoetafdruk. Als het aan boeren ligt, kunnen meer festivals op deze manier hun uitstoot compenseren.

Afgelopen jaar hebben vier boeren rondom Nijmegen samen zo'n 200 ton CO2 vastgelegd in boerenland. Zij zaaiden daarvoor bijvoorbeeld gewassen in die goed CO2 kunnen vasthouden, laat boerenclub ZLTO weten. Via een handelssysteem kunnen andere bedrijven in deze inspanningen van de boeren investeren.

Bij elkaar gaat het om 200 koolstofcertificaten. Stichting Vierdaagsefeesten heeft hiervan 80 certificaten overgenomen. Volgens ZLTO zal hiervoor jaarlijks meer dan 11.000 euro moeten worden betaald. De certificaten zouden gelijk staan aan de uitstoot over materiaal- en energiegebruik van 1,5 miljoen feestvierders in de stad.

Kritiek

De lokale boerenvoorman Edwin Sengers van ZLTO hoopt dat meer bedrijven en festivals op deze manier hun CO2-uitstoot willen compenseren. Onder meer de Haven Moerdijk en keukenbouwer DKG nemen volgens ZLTO ook al koolstofcertificaten van boeren af.

Op deze praktijk bestaat ook kritiek. Deskundigen waarschuwden eerder voor een hoog risico op 'greenwashing'. Bedrijven zouden zich milieuvriendelijker kunnen voordoen dan ze in werkelijkheid zijn.

De Autoriteit Financiƫle Markten (AFM) merkte eerder op dat bedrijven die willen vergroenen door hun uitstoot met zogenoemde credits te compenseren, soms ook voorbijgaan aan de bedoelingen van het klimaatakkoord van Parijs. Dat akkoord was erop gericht om de prioriteit te leggen bij het zoveel mogelijk zelf terugbrengen van de eigen uitstoot.

Meer uit Financieel

Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

16 minuten geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

28 minuten geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

59 minuten geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

2 uur geleden
Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

12 uur geleden
Frankrijk onderzoekt Britse website om verkoop sekspoppen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.

14 uur geleden
FT: bedrijfsfusies en overnames 4,5 biljoen dollar waard in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.

18 uur geleden