
Vierdaagse trekt lopers uit 74 verschillende landen
NIJMEGEN (ANP) - Aan de Vierdaagse in Nijmegen doen deze maand lopers uit 74 verschillende landen mee. Onder de wandelaars zijn deelnemers uit onder meer Syrië, Oman, Oost-Timor en Oekraïne. Militaire lopers komen onder andere uit Ghana, Fiji en Nepal. Er doen geen Russische lopers mee, aldus de organisatie van het wandelevenement.
Voor het eerst in vele jaren is de Vierdaagse niet helemaal volgeboekt. Er hebben zich 42.174 mensen ingeschreven, terwijl er 49.000 plekken waren. Stichting De 4Daagse denkt dat corona een rol heeft gespeeld: in het begin van het jaar, toen er ingeschreven moest worden, waren er geen coronabeperkingen meer, maar veel mensen zouden toch nog extra voorzichtig zijn geweest.
Voor de 104e Vierdaagse hebben zich 8 vrouwen en 25 mannen ingeschreven die 85 jaar of ouder zijn. Negentiger Bert van der Lans uit Nijmegen, recordhouder met 71 deelnames, heeft zich volgens de organisatie niet meer ingeschreven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Acteur Yorick van Wageningen, die vooral in het buitenland woont en werkt, heeft voor het eerst in vijf jaar weer een hoofdrol in een grote Nederlandse speelfilm. Van Wageningen is volgend jaar te zien in Downtown van Michiel van Erp, een film over de Amsterdamse gayscene in de jaren tachtig en de aidsepidemie. Andere grote rollen zijn voor Hans Kesting, Roeland Fernhout, Daniël Cornelissen, Thor Braun en Sebastián Mrkvicka.
51 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - Vier woningen aan de Bonenburg in Vlissingen zijn zwaar beschadigd geraakt door een explosie. Eén persoon is naar een ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenBAVEL (ANP) - De politie is op zoek naar een automobilist die is doorgereden na een zwaar ongeval op de A27 ter hoogte van Bavel (Noord-Brabant). Bij het ongeluk raakte een persoon zwaargewond.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een 30-jarige motorrijder uit Oss is zaterdagavond overleden bij een ongeval op de A2 ter hoogte van Den Bosch.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de rellen in Den Haag zijn zaterdag zes journalisten gewond geraakt door toedoen van demonstranten, liet de organisatie PersVeilig weten. Volgens de organisatie, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten, gaat het om vijf fotografen en één tv-journalist. Ze hoefden niet naar het ziekenhuis.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag ruim dertig aanhoudingen verricht in Den Haag bij een uit de hand gelopen demonstratie, die uitmondde in rellen. Twee agenten raakten gewond. Dat heeft de Haagse driehoek (burgemeester, politie, justitie) zaterdag bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de rellen in Den Haag zijn zaterdag twee fotojournalisten gewond geraakt door toedoen van demonstranten. Dat bevestigt de organisatie PersVeilig, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten, naar aanleiding van berichtgeving door RTL Nieuws.
13 uur geleden