Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierdaagse stopt met loten voor startkaart

Vierdaagse stopt met loten voor startkaart

NIJMEGEN (ANP) - Wandelaars die mee willen lopen met de Vierdaagse in Nijmegen, hoeven niet meer te loten voor een startbewijs. De organisatie van het wandelevenement heeft een nieuwe manier van inschrijven verzonnen. Lopers krijgen nu direct na betaling van hun inschrijving een startbewijs, tot een maximum van 47.000 plekken is bereikt. Deelname aan de Vierdaagse kost volgend jaar 109 euro en is daarmee vijf euro duurder dan in 2022.

Sinds 2009 was het nodig om te loten voor een startkaart voor de Vierdaagse. Stichting De 4Daagse kreeg daar steeds vaker klachten over, omdat deelnemers lang moesten wachten voor ze zeker wisten of ze in de derde week van juli konden gaan lopen en dus geen andere plannen konden maken voor de vakantietijd. "Het evenementenlandschap en de behoeften van de wandelaar vragen ons om mee te gaan met de tijd", aldus marsleider Henny Sackers.

De inschrijving start nu op 23 januari. Dan kan iedereen inschrijven die al eerder een Vierdaagse heeft voltooid. Ook jongeren tussen de 12 en 18 jaar kunnen inschrijven. Deze eerste periode duurt tot en met 10 februari. Daarna is de inschrijving vanaf 13 februari tot half juni geopend voor alle anderen, tot het maximale aantal van 47.000 lopers is behaald. Inschrijvers krijgen binnen 24 uur na betaling een startbewijs toegestuurd. Voor militaire lopers geldt een aparte regeling.

Afgelopen zomer was de eerste Vierdaagse na de coronajaren voor het eerst niet volgeboekt. Er schreven zich 42.174 mensen in, van wie er 34.934 lopers de finish behaalden. De eerste wandeldag van de Vierdaagse werd geschrapt vanwege de hitte. In 2023 gaat de 105e Vierdaagse van start op 18 juli.

Meer uit Binnenland

Journalisten belaagd bij rellen op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.

5 uur geleden
Politie houdt 24 mensen aan na extreemrechtse betoging Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.

6 uur geleden
Politiebond over rellen Malieveld: geweld moet gevolgen krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".

6 uur geleden
Brand Rotterdam sloeg toch niet over naar kunstinstelling

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Locoburgemeester Den Haag: met dit geweld is grens overschreden

DEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".

7 uur geleden
Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

8 uur geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

8 uur geleden