Vierdaagse staking bij Rockwool in Roermond
ROERMOND (ANP) - Bij steenwolproducent Rockwool in Roermond is dinsdag om 07.00 uur een vierdaagse staking uitgebroken. De werknemers eisen een betere cao. Het is inmiddels de derde staking in korte tijd die FNV bij Rockwool uitriep. Volgens bestuurder Paul Smink van FNV Procesindustrie is de staking nodig omdat de directie in de cao-onderhandelingen nog steeds niet tegemoet wil komen aan de eisen van de werknemers.
Rockwool wil volgens FNV niet verder gaan dan een loonsverhoging van 8 procent. Dat is te weinig, daarvan kunnen mensen hun boodschappen niet betalen, aldus Smink. De lonen moeten volgens hem meestijgen met de prijzen in de winkels. De vakbond eist een loonsverhoging van 14,3 procent. "Dat is de enige manier voor de mensen om het hoofd boven water te houden. Zij willen gewoon hun boodschappen kunnen blijven doen."
De fabriek laat weten de staking te betreuren en heeft een deel van de activiteiten stilgelegd. Rockwool bekijkt wat nog in bedrijf kan blijven en probeert de overlast voor afnemers te beperken. Een woordvoerder van Rockwool zegt dat het bedrijf geprobeerd heeft de vastgelopen onderhandelingen na de vorige staking weer vlot te trekken. Naast het loonbod van 8 procent stelde Rockwool een verhoging van 1 procent in het vooruitzicht voor iedereen die het einde van zijn loonschaal bereikt heeft, en een verhoging van de reiskostenvergoeding van 19 naar 21 cent.
Eerlijke arbeidsvoorwaarden
Voorzitter John van der Meulen van de FNV kadergroep bij Rockwool zei dinsdag bij het registreren van de stakers in een friture in de buurt van Rockwool dat het niet alleen om de lonen gaat. "Het gaat ook om de manier waarop werknemers behandeld worden. Mensen weten niet waar ze aan toe zijn, bijvoorbeeld bij het indelen van de roosters."
"Mensen willen eerlijke arbeidsvoorwaarden", vulde Smink aan. "Rockwool probeert buiten de ondernemingsraad om het werk zwaarder te maken om nog meer winst te maken voor de aandeelhouders."
Nachtploeg
"Mensen zijn het zo beu dat het ledental van de bond in twee maanden tijd verdubbelde", aldus Smink.
Half maart legde de nachtploeg ook al het werk neer, de eerste staking ooit bij Rockwool in Roermond. Op 23 maart volgde een 24-uurs staking.
Bij Rockwool werken zo’n 1200 mensen.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.
7 uur geleden