Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierdaagse staking bij Rockwool in Roermond

Vierdaagse staking bij Rockwool in Roermond

ROERMOND (ANP) - Bij steenwolproducent Rockwool in Roermond is dinsdag om 07.00 uur een vierdaagse staking uitgebroken. De werknemers eisen een betere cao. Het is inmiddels de derde staking in korte tijd die FNV bij Rockwool uitriep. Volgens bestuurder Paul Smink van FNV Procesindustrie is de staking nodig omdat de directie in de cao-onderhandelingen nog steeds niet tegemoet wil komen aan de eisen van de werknemers.

Rockwool wil volgens FNV niet verder gaan dan een loonsverhoging van 8 procent. Dat is te weinig, daarvan kunnen mensen hun boodschappen niet betalen, aldus Smink. De lonen moeten volgens hem meestijgen met de prijzen in de winkels. De vakbond eist een loonsverhoging van 14,3 procent. "Dat is de enige manier voor de mensen om het hoofd boven water te houden. Zij willen gewoon hun boodschappen kunnen blijven doen."

De fabriek laat weten de staking te betreuren en heeft een deel van de activiteiten stilgelegd. Rockwool bekijkt wat nog in bedrijf kan blijven en probeert de overlast voor afnemers te beperken. Een woordvoerder van Rockwool zegt dat het bedrijf geprobeerd heeft de vastgelopen onderhandelingen na de vorige staking weer vlot te trekken. Naast het loonbod van 8 procent stelde Rockwool een verhoging van 1 procent in het vooruitzicht voor iedereen die het einde van zijn loonschaal bereikt heeft, en een verhoging van de reiskostenvergoeding van 19 naar 21 cent.

Eerlijke arbeidsvoorwaarden

Voorzitter John van der Meulen van de FNV kadergroep bij Rockwool zei dinsdag bij het registreren van de stakers in een friture in de buurt van Rockwool dat het niet alleen om de lonen gaat. "Het gaat ook om de manier waarop werknemers behandeld worden. Mensen weten niet waar ze aan toe zijn, bijvoorbeeld bij het indelen van de roosters."

"Mensen willen eerlijke arbeidsvoorwaarden", vulde Smink aan. "Rockwool probeert buiten de ondernemingsraad om het werk zwaarder te maken om nog meer winst te maken voor de aandeelhouders."

Nachtploeg

"Mensen zijn het zo beu dat het ledental van de bond in twee maanden tijd verdubbelde", aldus Smink.

Half maart legde de nachtploeg ook al het werk neer, de eerste staking ooit bij Rockwool in Roermond. Op 23 maart volgde een 24-uurs staking.

Bij Rockwool werken zo’n 1200 mensen.

Meer uit Financieel

Fiscus mag van rechter ledengegevens herenmodeketen Ogér krijgen

HAARLEM (ANP) - Herenmodewinkelketen Ogér moet gegevens over de leden van zijn businessclub met de Belastingdienst delen. Dat heeft de rechtbank Noord-Holland woensdag bepaald, nadat de fiscus hierover een kort geding startte. De Belastingdienst vermoedt dat het lidmaatschap van de businessclub deels wordt ingezet om privé-uitgaven, zoals de aanschaf van kleding of deelname aan evenementen, om te zetten naar een zakelijke kostenpost.

14 minuten geleden
Duitse bankpresident ziet nieuwe renteverhoging ECB volgende week

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) gaat naar alle waarschijnlijkheid volgende week donderdag de rente in de eurozone opnieuw verhogen. Dat denkt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. In juni kwam de ECB ook met een renteverhoging met een kwart procentpunt om de hoge inflatie tegen te gaan.

55 minuten geleden
Warmtefonds verstrekt meer leningen en hoger bedrag

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft in de eerste acht maanden van dit jaar al meer leningen verstrekt voor energiebesparende maatregelen dan over heel 2025. Ook het verstrekte bedrag nam flink toe vergeleken met vorig jaar.

1 uur geleden
AEX-index opent vrijwel onveranderd, olieprijzen blijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.

2 uur geleden
Consumentenbond: veel producten TikTok Shop zijn teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.

2 uur geleden
BP benoemt nieuwe voorzitter na plotseling ontslag voorganger

LONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft Ian Tyler benoemd tot bestuursvoorzitter. Hij volgt Albert Manifold op die in mei moest vertrekken na beschuldigingen van wangedrag. Met de benoeming van Tyler komt er vooralsnog een einde aan verschillende wijzigingen in de top.

2 uur geleden
Onderzoek: tientallen biljoenen naar AI-datacenters in toekomst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen de komende jaren blijven toenemen door de enorme AI-vraag. Volgens onderzoek door accountants- en adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) kan dat totale investeringsbedrag in 2050 uitkomen op 31,6 biljoen dollar, oftewel meer dan 27.000 miljard euro.

3 uur geleden