Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierdaagse denkt deze zomer te kunnen wandelen

Vierdaagse denkt deze zomer te kunnen wandelen

NIJMEGEN (ANP) - Stichting De 4Daagse denkt dat deze zomer in de derde week van juli eindelijk de 104e Vierdaagse van start kan gaan. De Vierdaagse moest twee jaar geschrapt worden vanwege de coronacrisis. Met het oog op de huidige versoepelingen is marsleider Henny Sackers hoopvol dat er deze zomer wel gewandeld kan worden, laat hij maandag weten. De inschrijving start op 14 februari.

Of het wandelevenement echt door kan gaan blijkt voor het eerst pas in mei, als de vergunningen voor de wandelmars verstrekt moeten worden. Daarna blijft het doorgaan van de tocht afhankelijk van coronamaatregelen. Tijdens het evenement zullen de dan geldende coronamaatregelen strikt worden gehandhaafd, laat de organisatie weten. Als de Vierdaagse niet doorgaat krijgen deelnemers hun inschrijfgeld van 104 euro helemaal terug.

Wie in 2020 al ingeloot was voor een startbewijs, mag dit jaar in elk geval meedoen. Er kunnen zich 49.000 liefhebbers inschrijven. Elk jaar moet er geloot worden voor een startkaart. Gewoonlijk mogen 12- tot 15-jarigen in elk geval meedoen en ook degenen die al eerder een Vierdaagse voltooiden, maar dat is dit jaar anders. Deze groepen krijgen wel een voordeel bij de loting volgens de organisatie.

De inschrijvingsperiode duurt tot en met vrijdag 25 maart. De Vierdaagse wordt gelopen van 19 tot en met 22 juli.

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

7 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

11 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

13 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

14 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

16 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

17 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

19 uur geleden