Vierdaagse denkt deze zomer te kunnen wandelen
NIJMEGEN (ANP) - Stichting De 4Daagse denkt dat deze zomer in de derde week van juli eindelijk de 104e Vierdaagse van start kan gaan. De Vierdaagse moest twee jaar geschrapt worden vanwege de coronacrisis. Met het oog op de huidige versoepelingen is marsleider Henny Sackers hoopvol dat er deze zomer wel gewandeld kan worden, laat hij maandag weten. De inschrijving start op 14 februari.
Of het wandelevenement echt door kan gaan blijkt voor het eerst pas in mei, als de vergunningen voor de wandelmars verstrekt moeten worden. Daarna blijft het doorgaan van de tocht afhankelijk van coronamaatregelen. Tijdens het evenement zullen de dan geldende coronamaatregelen strikt worden gehandhaafd, laat de organisatie weten. Als de Vierdaagse niet doorgaat krijgen deelnemers hun inschrijfgeld van 104 euro helemaal terug.
Wie in 2020 al ingeloot was voor een startbewijs, mag dit jaar in elk geval meedoen. Er kunnen zich 49.000 liefhebbers inschrijven. Elk jaar moet er geloot worden voor een startkaart. Gewoonlijk mogen 12- tot 15-jarigen in elk geval meedoen en ook degenen die al eerder een Vierdaagse voltooiden, maar dat is dit jaar anders. Deze groepen krijgen wel een voordeel bij de loting volgens de organisatie.
De inschrijvingsperiode duurt tot en met vrijdag 25 maart. De Vierdaagse wordt gelopen van 19 tot en met 22 juli.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
14 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden