Vierdaagse denkt deze zomer te kunnen wandelen
NIJMEGEN (ANP) - Stichting De 4Daagse denkt dat deze zomer in de derde week van juli eindelijk de 104e Vierdaagse van start kan gaan. De Vierdaagse moest twee jaar geschrapt worden vanwege de coronacrisis. Met het oog op de huidige versoepelingen is marsleider Henny Sackers hoopvol dat er deze zomer wel gewandeld kan worden, laat hij maandag weten. De inschrijving start op 14 februari.
Of het wandelevenement echt door kan gaan blijkt voor het eerst pas in mei, als de vergunningen voor de wandelmars verstrekt moeten worden. Daarna blijft het doorgaan van de tocht afhankelijk van coronamaatregelen. Tijdens het evenement zullen de dan geldende coronamaatregelen strikt worden gehandhaafd, laat de organisatie weten. Als de Vierdaagse niet doorgaat krijgen deelnemers hun inschrijfgeld van 104 euro helemaal terug.
Wie in 2020 al ingeloot was voor een startbewijs, mag dit jaar in elk geval meedoen. Er kunnen zich 49.000 liefhebbers inschrijven. Elk jaar moet er geloot worden voor een startkaart. Gewoonlijk mogen 12- tot 15-jarigen in elk geval meedoen en ook degenen die al eerder een Vierdaagse voltooiden, maar dat is dit jaar anders. Deze groepen krijgen wel een voordeel bij de loting volgens de organisatie.
De inschrijvingsperiode duurt tot en met vrijdag 25 maart. De Vierdaagse wordt gelopen van 19 tot en met 22 juli.
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
8 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
10 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
11 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
12 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
13 uur geleden