Vierdaagse denkt deze zomer te kunnen wandelen
NIJMEGEN (ANP) - Stichting De 4Daagse denkt dat deze zomer in de derde week van juli eindelijk de 104e Vierdaagse van start kan gaan. De Vierdaagse moest twee jaar geschrapt worden vanwege de coronacrisis. Met het oog op de huidige versoepelingen is marsleider Henny Sackers hoopvol dat er deze zomer wel gewandeld kan worden, laat hij maandag weten. De inschrijving start op 14 februari.
Of het wandelevenement echt door kan gaan blijkt voor het eerst pas in mei, als de vergunningen voor de wandelmars verstrekt moeten worden. Daarna blijft het doorgaan van de tocht afhankelijk van coronamaatregelen. Tijdens het evenement zullen de dan geldende coronamaatregelen strikt worden gehandhaafd, laat de organisatie weten. Als de Vierdaagse niet doorgaat krijgen deelnemers hun inschrijfgeld van 104 euro helemaal terug.
Wie in 2020 al ingeloot was voor een startbewijs, mag dit jaar in elk geval meedoen. Er kunnen zich 49.000 liefhebbers inschrijven. Elk jaar moet er geloot worden voor een startkaart. Gewoonlijk mogen 12- tot 15-jarigen in elk geval meedoen en ook degenen die al eerder een Vierdaagse voltooiden, maar dat is dit jaar anders. Deze groepen krijgen wel een voordeel bij de loting volgens de organisatie.
De inschrijvingsperiode duurt tot en met vrijdag 25 maart. De Vierdaagse wordt gelopen van 19 tot en met 22 juli.
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
4 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
8 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
11 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
11 uur geleden