Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierdaagse besluit zondag over hittemaatregelen op eerste marsdag

Vierdaagse besluit zondag over hittemaatregelen op eerste marsdag

NIJMEGEN (ANP) - De organisatie van de Vierdaagse beslist zondag of het nodig is om voor de eerste marsdag op dinsdag hittemaatregelen te nemen. Het bestuur krijgt op die dag van de eigen meteorologische dienst de meest actuele weersverwachting voor het parcours door de Betuwe, dat op de eerste wandeldag wordt afgelegd door ruim 42.000 lopers. De dienst berekent niet alleen de temperatuur, maar ook zaken als wind en luchtvochtigheid, aldus marsleider Henny Sackers. Ook de aan de Vierdaagse verbonden inspanningsfysioloog en de sportpsycholoog geven die dag advies.

Sackers zegt de zorgen over misschien wel 35 graden Celsius op de eerste wandeldag wel te begrijpen. "We volgen dat natuurlijk met enige alertheid. Maar we vertrouwen op onze eigen weerdienst, die specifiek voor het Rijk van Nijmegen aan de slag is." Als het nodig is om maatregelen te nemen, krijgen de lopers dat meteen te horen via een appbericht en de sociale media. In het verleden is de starttijd weleens vervroegd of mochten lopers later binnenkomen. Ook is de afstand weleens ingekort en mochten militairen zonder 10 kilo bepakking lopen.

Het KNMI verwacht dat het maandag, als de wandelaars hun startbewijs moeten ophalen, ook al rond de 30 graden Celsius is. De start- en finishtenten staan in de volle zon bij de Wedren in Nijmegen. Sackers: "Wandelaars kunnen zondagmiddag ook al hun startbewijs ophalen. Dat hebben we speciaal gedaan om de grote drukte op maandag een beetje te spreiden. We adviseren iedereen om niet op het drukste moment te komen, want het maakt niet uit of je als eerste of als laatste komt. Toch zien we elke jaar dat er al rijen ontstaan voor de startbureaus openen. Dat is dus niet nodig."

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

16 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

16 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

18 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

19 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

20 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

20 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

20 uur geleden