Vierdaagse besluit zondag over hittemaatregelen op eerste marsdag
NIJMEGEN (ANP) - De organisatie van de Vierdaagse beslist zondag of het nodig is om voor de eerste marsdag op dinsdag hittemaatregelen te nemen. Het bestuur krijgt op die dag van de eigen meteorologische dienst de meest actuele weersverwachting voor het parcours door de Betuwe, dat op de eerste wandeldag wordt afgelegd door ruim 42.000 lopers. De dienst berekent niet alleen de temperatuur, maar ook zaken als wind en luchtvochtigheid, aldus marsleider Henny Sackers. Ook de aan de Vierdaagse verbonden inspanningsfysioloog en de sportpsycholoog geven die dag advies.
Sackers zegt de zorgen over misschien wel 35 graden Celsius op de eerste wandeldag wel te begrijpen. "We volgen dat natuurlijk met enige alertheid. Maar we vertrouwen op onze eigen weerdienst, die specifiek voor het Rijk van Nijmegen aan de slag is." Als het nodig is om maatregelen te nemen, krijgen de lopers dat meteen te horen via een appbericht en de sociale media. In het verleden is de starttijd weleens vervroegd of mochten lopers later binnenkomen. Ook is de afstand weleens ingekort en mochten militairen zonder 10 kilo bepakking lopen.
Het KNMI verwacht dat het maandag, als de wandelaars hun startbewijs moeten ophalen, ook al rond de 30 graden Celsius is. De start- en finishtenten staan in de volle zon bij de Wedren in Nijmegen. Sackers: "Wandelaars kunnen zondagmiddag ook al hun startbewijs ophalen. Dat hebben we speciaal gedaan om de grote drukte op maandag een beetje te spreiden. We adviseren iedereen om niet op het drukste moment te komen, want het maakt niet uit of je als eerste of als laatste komt. Toch zien we elke jaar dat er al rijen ontstaan voor de startbureaus openen. Dat is dus niet nodig."
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
29 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
10 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
13 uur geleden