Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vierdaagse besluit zondag over hittemaatregelen op eerste marsdag

Vierdaagse besluit zondag over hittemaatregelen op eerste marsdag

NIJMEGEN (ANP) - De organisatie van de Vierdaagse beslist zondag of het nodig is om voor de eerste marsdag op dinsdag hittemaatregelen te nemen. Het bestuur krijgt op die dag van de eigen meteorologische dienst de meest actuele weersverwachting voor het parcours door de Betuwe, dat op de eerste wandeldag wordt afgelegd door ruim 42.000 lopers. De dienst berekent niet alleen de temperatuur, maar ook zaken als wind en luchtvochtigheid, aldus marsleider Henny Sackers. Ook de aan de Vierdaagse verbonden inspanningsfysioloog en de sportpsycholoog geven die dag advies.

Sackers zegt de zorgen over misschien wel 35 graden Celsius op de eerste wandeldag wel te begrijpen. "We volgen dat natuurlijk met enige alertheid. Maar we vertrouwen op onze eigen weerdienst, die specifiek voor het Rijk van Nijmegen aan de slag is." Als het nodig is om maatregelen te nemen, krijgen de lopers dat meteen te horen via een appbericht en de sociale media. In het verleden is de starttijd weleens vervroegd of mochten lopers later binnenkomen. Ook is de afstand weleens ingekort en mochten militairen zonder 10 kilo bepakking lopen.

Het KNMI verwacht dat het maandag, als de wandelaars hun startbewijs moeten ophalen, ook al rond de 30 graden Celsius is. De start- en finishtenten staan in de volle zon bij de Wedren in Nijmegen. Sackers: "Wandelaars kunnen zondagmiddag ook al hun startbewijs ophalen. Dat hebben we speciaal gedaan om de grote drukte op maandag een beetje te spreiden. We adviseren iedereen om niet op het drukste moment te komen, want het maakt niet uit of je als eerste of als laatste komt. Toch zien we elke jaar dat er al rijen ontstaan voor de startbureaus openen. Dat is dus niet nodig."

Meer uit Binnenland

Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

1 uur geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

3 uur geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israƫlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

6 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

6 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

9 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

11 uur geleden