Vier XR-actievoerders aangehouden in filiaal H&M Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In een filiaal van kledingketen H&M op het Rokin in Amsterdam heeft de politie vier actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden. Drie van hen hadden zich vrijwel naakt, maar beschilderd en voorzien van leuzen als 'mijn broek zakt af van H&M's leugens' in de winkel vastgelijmd aan de etalageruiten. De vierde stond erbij maar wilde ook niet weggaan. De activisten zijn opgepakt voor lokaalvredebreuk, aldus een woordvoerster van de politie.
Ook buiten werd actiegevoerd. Daar werden de ruiten beklad met felgroene verf en stonden borden met teksten tegen 'greenwashing'. Dat wil zeggen dat een bedrijf zich groener voordoet dan het werkelijk is.
Volgens de politiewoordvoerster was de actie van XR kort na 13.00 uur voorbij en zijn de actievoerders bezig zelf de besmeurde winkelruiten schoon te maken.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
5 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
9 uur geleden