Vier volwassenen en kind naar ziekenhuis door brand in Schiedam
SCHIEDAM (ANP) - Door een brand in een flatbouw maandagochtend aan Heemskerkstraat in Schiedam moesten vijf mensen, onder wie een kind, naar het ziekenhuis. Door de brand op de eerste etage van het flatgebouw moesten twaalf woningen worden ontruimd. Op dit moment wordt gekeken of en wanneer deze mensen weer naar huis kunnen, aldus een woordvoerster van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
In de woning waren drie gezinsleden aanwezig op het moment dat de brand om 11.00 uur uitbrak. De moeder kon zelf uit het gebouw wegkomen, vader en kind werden door omstanders via een ladder aan de achterkant van het gebouw gered. In totaal moesten zes mensen behandeld worden in de ambulance, vijf van hen zijn naar het ziekenhuis vervoerd vanwege het inademen van rook. Eén gewonde heeft brandwonden. Dat is niet het kind, aldus de woordvoerster van de veiligheidsregio.
De brandweer had het vuur na ongeveer twintig minuten onder controle. De oorzaak van de brand is nog onbekend en wordt onderzocht. De woning waar de brand uitbrak is waarschijnlijk onbewoonbaar geworden, aldus de veiligheidsregio.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
16 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
21 uur geleden