Vier volwassenen en kind naar ziekenhuis door brand in Schiedam
SCHIEDAM (ANP) - Door een brand in een flatbouw maandagochtend aan Heemskerkstraat in Schiedam moesten vijf mensen, onder wie een kind, naar het ziekenhuis. Door de brand op de eerste etage van het flatgebouw moesten twaalf woningen worden ontruimd. Op dit moment wordt gekeken of en wanneer deze mensen weer naar huis kunnen, aldus een woordvoerster van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
In de woning waren drie gezinsleden aanwezig op het moment dat de brand om 11.00 uur uitbrak. De moeder kon zelf uit het gebouw wegkomen, vader en kind werden door omstanders via een ladder aan de achterkant van het gebouw gered. In totaal moesten zes mensen behandeld worden in de ambulance, vijf van hen zijn naar het ziekenhuis vervoerd vanwege het inademen van rook. Eén gewonde heeft brandwonden. Dat is niet het kind, aldus de woordvoerster van de veiligheidsregio.
De brandweer had het vuur na ongeveer twintig minuten onder controle. De oorzaak van de brand is nog onbekend en wordt onderzocht. De woning waar de brand uitbrak is waarschijnlijk onbewoonbaar geworden, aldus de veiligheidsregio.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.
3 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.
4 uur geleden