Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier verdiepingen flat Dordrecht onbewoonbaar door brand

Vier verdiepingen flat Dordrecht onbewoonbaar door brand

DORDRECHT (ANP) - Door de grote uitslaande brand in de Short Stay Facility (SSF) in Dordrecht, zijn vier verdiepingen van het pand aan de Maarten Harpertsz Trompweg onbewoonbaar verklaard. Het gaat om de negende, tiende, elfde en twaalfde verdieping, meldt de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

De brand brak maandagochtend rond 00.20 uur uit op de elfde verdieping en sloeg al gauw over naar de twaalfde verdieping. Ook de zijkant en het dak van het gebouw vlogen in brand. Bewoners van het pand werden met bussen naar het Van der Valk Hotel in Dordrecht gebracht. Een aantal bewoners werd nagekeken op rookinhalatie, maar niemand raakte gewond.

Een brandweerwoordvoerder meldde rond 03.00 uur dat het sein brand meester was gegeven. Het nablussen zou nog wel enkele uren duren. Om 05.00 uur meldde de veiligheidsregio dat de bewoners van woningen tot en met de achtste verdieping terug konden keren naar hun woning. Voor de bewoners van hogergelegen verdiepingen zijn onderin het pand veldbedden neergezet.

Eerdere branden

De Short Stay Facility in Dordrecht (SSF) is een woontoren met 189 appartementen waar volgens burgemeester Wouter Kolff "kwetsbare mensen wonen". In datzelfde gebouw en op dezelfde etage woedde een nacht eerder ook een brand, die vermoedelijk was aangestoken.

Burgemeester Kolff kwam in de nacht van zondag op maandag naar het Van der Valk om de bewoners een hart onder de riem te steken. "Mijn gedachten zijn bij de onschuldige bewoners die dit gisteren en eerder ook al moesten meemaken", schreef hij op X.

In september vorig jaar woedde er ook brand op de elfde verdieping van het gebouw. Toen werd een 28-jarige man uit Dordrecht aangehouden op verdenking van brandstichting.

Meer uit Binnenland

Media: Nederlandse toerist gedood bij kroeggevecht in Egypte

HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.

53 minuten geleden
Dolle Mina's op kortste dag van het jaar in actie voor veiligheid

ARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.

1 uur geleden
Planbureaus zien toename autogebruik door elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.

1 uur geleden
Nieuwe aanpak voor Koningsdag in Amsterdam, 'beter beheersbaar'

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.

5 uur geleden
Franc Weerwind burgemeester Terneuzen, volgt Van Merrienboer op

TERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.

7 uur geleden
Limburg legt Arriva boete van ruim 750.000 euro op voor rituitval

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.

7 uur geleden
Strafzaak Raily B. geplaagd door onvrede over EBI-cameratoezicht

AMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.

8 uur geleden