Vier verdachten rond politie-inval Rotterdam zitten nog vast
ROTTERDAM (ANP) - De drie verdachten die zijn aangehouden tijdens de fatale politie-inval in de Rotterdamse wijk Kralingen in de nacht van vrijdag op zaterdag, zitten nog vast. Ook de verdachte die vrijdagavond in Hoofddorp is aangehouden in verband met hetzelfde onderzoek zit nog vast. Het is nog niet duidelijk wanneer de vier worden voorgeleid.
In Amsterdam zit een 29-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats vast op verdenking van betrokkenheid bij een liquidatie in een kelderboxgang aan de Clauskindereweg in de hoofdstad, waarbij een 33-jarige Amsterdammer om het leven kwam. Ook de 20-jarige man die vrijdag in Hoofddorp werd opgepakt, wordt daarvan verdacht.
Twee Rotterdamse vrouwen (52 en 27 jaar) die bij de inval werden aangehouden, zitten eveneens nog vast maar worden niet verdacht van betrokkenheid bij de moord in Amsterdam.
Bij de inval aan de Speelmanstraat in Rotterdam werd op het arrestatieteam geschoten, dat daarop terugvuurde. Een 30-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats kwam daarbij om het leven.
Meer uit Binnenland
ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.
1 uur geledenNUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
13 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
13 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
14 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
21 uur geleden