Vier verdachten rond politie-inval Rotterdam zitten nog vast
ROTTERDAM (ANP) - De drie verdachten die zijn aangehouden tijdens de fatale politie-inval in de Rotterdamse wijk Kralingen in de nacht van vrijdag op zaterdag, zitten nog vast. Ook de verdachte die vrijdagavond in Hoofddorp is aangehouden in verband met hetzelfde onderzoek zit nog vast. Het is nog niet duidelijk wanneer de vier worden voorgeleid.
In Amsterdam zit een 29-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats vast op verdenking van betrokkenheid bij een liquidatie in een kelderboxgang aan de Clauskindereweg in de hoofdstad, waarbij een 33-jarige Amsterdammer om het leven kwam. Ook de 20-jarige man die vrijdag in Hoofddorp werd opgepakt, wordt daarvan verdacht.
Twee Rotterdamse vrouwen (52 en 27 jaar) die bij de inval werden aangehouden, zitten eveneens nog vast maar worden niet verdacht van betrokkenheid bij de moord in Amsterdam.
Bij de inval aan de Speelmanstraat in Rotterdam werd op het arrestatieteam geschoten, dat daarop terugvuurde. Een 30-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats kwam daarbij om het leven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
58 minuten geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
3 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
4 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
6 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
12 uur geleden