Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier verdachten aangehouden voor bekladden Maersk in Rotterdam

Vier verdachten aangehouden voor bekladden Maersk in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Vier mensen zijn aangehouden voor het bekladden en vernielen van het kantoor van Maersk aan de Boompjes in Rotterdam. Het gaat om twee mannen en twee vrouwen, zegt de politie na berichtgeving van Rijnmond. Op de ruiten zit rode verf en er staat onder meer 'genocide collaborateur'.

Volgens de politie zijn meer dan twintig ruiten ingeslagen. Agenten gingen om 03.30 uur af op een melding. Of de vier aangehouden verdachten betrokken zijn bij een actiegroep is nog onduidelijk. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Leiden, een 24-jarige vrouw uit Bilthoven, een 23-jarige man uit Enschede en een 40-jarige man uit Berkel en Rodenrijs.

Eerder riep actiegroep Geef Tegengas op tot protest tegen Maersk. De containerrederij verscheept volgens Palestinian Youth Movement F-35-onderdelen naar Israël. Daarmee is Rotterdam een "cruciaal knooppunt geworden" voor wapenonderdelen naar Israël.

ZARA beklad

Maersk laat weten dat het kantoor maandag wel geopend is en dat de bedrijfsvoering niet is verstoord. Een woordvoerder zegt dat iedereen "het democratisch recht heeft om vreedzaam zijn mening te uiten, maar de beweringen zijn misleidend en vandalisme is uiteraard onaanvaardbaar".

Maandagochtend om 07.00 uur is ook de ZARA beklad op de Coolsingel in Rotterdam. Op de gevel staat 'stop the genocide'. Een woordvoerder van de politie zegt nog uit te zoeken of er een verband is tussen de twee vernielingen. Wel is een andere kleur verf gebruikt.

Meer uit Binnenland

Koning benadrukt belang staatsbezoek, ondanks politieke crisis

PRAAG (ANP) - Het is "eigenlijk heel raar" om Nederland te verlaten op het moment van een politieke crisis. Dat zei koning Willem-Alexander kort nadat hij en koningin Máxima waren aangekomen in Praag voor het staatsbezoek aan Tsjechië. Maar aan de andere kant is een staatsbezoek volgens de koning dermate belangrijk, "zeker aan een land als Tsjechië", dat hij vond dat hij in ieder geval de eerste dag door moest laten gaan. "In deze tijd van geopolitieke spanningen is het ontzettend belangrijk om onze NATO- en EU-partner Tsjechië op deze manier te ontmoeten en te begroeten."

5 uur geleden
Zaak vermoorde IKON-journalisten begonnen in El Salvador

CHALATENANGO (ANP) - In El Salvador is 43 jaar na de moord op vier Nederlandse journalisten van de omroep IKON de strafzaak begonnen tegen vermeende betrokkenen. Dat laten nabestaanden Sonja ter Laag en Gert Kuiper weten.

7 uur geleden
Koning kort komend staatsbezoek Tsjechië in na val kabinet

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander keert een dag eerder terug van het komende staatsbezoek aan Tsjechië vanwege "de ontstane politieke situatie in Nederland". Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) gemeld. Eerder op de dag viel het kabinet-Schoof.

8 uur geleden
NS-personeel staakt vrijdag in regio Midden, meldt FNV

UTRECHT (ANP) - Personeel van NS staakt vrijdag in de regio Midden, met waarschijnlijk grote gevolgen voor het treinverkeer in het hele land. Het spoorbedrijf is volgens vakbond FNV niet ingegaan op een ultimatum waarin eisen stonden om tot een nieuwe cao voor medewerkers te komen. De bond dreigde eerder al met stakingen, nadat de onderhandelingen over de cao waren geklapt.

9 uur geleden
NS waarschuwt voor 'landelijke impact' mogelijke staking vrijdag

UTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt dat een mogelijke staking komende vrijdag "landelijke impact" kan hebben. Dit komt doordat de eventuele staking door de vakbonden gepland staat in Midden-Nederland en de NS vanuit die regio, Utrecht, het eigen landelijke treinverkeer aanstuurt.

10 uur geleden
Nederlands-Hongaarse choreografe Krisztina de Châtel (81) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlands-Hongaarse choreografe Krisztina de Châtel is dinsdag op 81-jarige leeftijd in haar woning in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie dinsdag aan het ANP bekendgemaakt. Zij was al enige tijd ziek.

10 uur geleden
Belgische premier De Wever betreurt val Nederlandse kabinet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever betreurt dat het kabinet-Schoof gevallen is. Hij heeft het over "geliefde buurland dat nu weer aankijkt tegen een periode van politieke blokkering. In deze geopolitiek onzekere tijden kan Europa instabiliteit missen als kiespijn".

10 uur geleden