Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier Utrechtse studenten vervolgd voor verspreiden 'bangalijst'

Vier Utrechtse studenten vervolgd voor verspreiden 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier studenten uit Utrecht worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. De vier mannen, allemaal lid van het Utrechtsch Studenten Corps (USC), worden verdacht van het verspreiden van een "document met beledigende inhoud", meldt het Openbaar Ministerie. Het gaat om de namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij volgens het OM seksuele, grove en beledigende opmerkingen.

De vier verdachten zouden de 'bangalijst' hebben gedeeld met andere studenten. Daarna kwam de lijst ook op internet en in appgroepen terecht. Het is volgens het OM niet duidelijk wie daarvoor verantwoordelijk is.

De 'bangalijst' in kwestie - 'banga' staat in straattaal voor 'slet' - ging vorig jaar rond. In het onderzoek kwamen zes verdachten naar voren, van wie er nu vier worden vervolgd. De andere twee, ook lid van USC, hebben de lijst volgens het OM niet verspreid. Daarom zijn de zaken tegen hen geseponeerd.

Het OM zegt ook onderzoek te hebben gedaan naar een tweede 'bangalijst'. Die lijst ging kort na de eerste rond. Vorig jaar zomer werd hiervoor een twintiger uit Groningen aangehouden. Hij zou ook een van de advocaten van de vrouwelijke slachtoffers onder druk hebben gezet om haar werk neer te leggen, werd bij zijn aanhouding bekendgemaakt. De strafzaak van de Groninger, die wordt verdacht van doxing, bedreiging en dwang, komt op een later moment voor de rechter. Hij heeft volgens het OM verder geen link met de Utrechtse studentenwereld.

Meer uit Binnenland

Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

3 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

6 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

6 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

6 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

9 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

9 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

10 uur geleden