Vier Thaise burgers gedood bij raketaanval uit Libanon
METULA (ANP/AFP) - Vier Thaise burgers zijn gedood in het noorden van Israël bij een raketaanval uit Libanon. Dit zei de minister van Buitenlandse Zaken van Thailand vrijdag. In een post op X zei hij dat hij "diep bedroefd" was door het voorval dat donderdag had plaatsgevonden in de buurt van de plaats Metula. Hij voegde eraan toe dat een andere Thaise burger gewond was geraakt.
Het hoofd van de regionale raad van Metula zei dat vijf mensen door een raket uit Libanon om het leven waren gekomen, een plaatselijke boer en vier buitenlandse landarbeiders. Ongeveer 30.000 mensen met de Thaise nationaliteit leven in Israël, waar de salarissen doorgaans hoger zijn dan in Thailand. Veel Thai werken als arbeidsmigranten in de landbouw.
Thaise staatsburgers in Israël zijn zwaar getroffen sinds het begin van de oorlog met Hamas. Minstens 39 Thai kwamen om het leven als gevolg van de aanval van Hamas op 7 oktober. Ook wordt aangenomen dat tientallen Thai door Hamas tijdens de aanval zijn gevangengenomen. Tijdens een korte wapenstilstand in november vorig jaar werden 23 Thai vrijgelaten.
Volgens het Israëlische leger zijn twee Thaise staatsburgers in Gaza in gevangenschap omgekomen.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Duitsland en Frankrijk zijn in overleg over de bescherming van Europa met kernwapens, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Frankrijk, de enige kernmacht in de Europese Unie, heeft de afgelopen tijd meermaals gezegd dat het wel wil praten over het uitbreiden van zijn 'nucleaire paraplu' buiten Frankrijk zelf.
4 uur geleden