Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier Thaise burgers gedood bij raketaanval uit Libanon

Vier Thaise burgers gedood bij raketaanval uit Libanon

METULA (ANP/AFP) - Vier Thaise burgers zijn gedood in het noorden van Israël bij een raketaanval uit Libanon. Dit zei de minister van Buitenlandse Zaken van Thailand vrijdag. In een post op X zei hij dat hij "diep bedroefd" was door het voorval dat donderdag had plaatsgevonden in de buurt van de plaats Metula. Hij voegde eraan toe dat een andere Thaise burger gewond was geraakt.

Het hoofd van de regionale raad van Metula zei dat vijf mensen door een raket uit Libanon om het leven waren gekomen, een plaatselijke boer en vier buitenlandse landarbeiders. Ongeveer 30.000 mensen met de Thaise nationaliteit leven in Israël, waar de salarissen doorgaans hoger zijn dan in Thailand. Veel Thai werken als arbeidsmigranten in de landbouw.

Thaise staatsburgers in Israël zijn zwaar getroffen sinds het begin van de oorlog met Hamas. Minstens 39 Thai kwamen om het leven als gevolg van de aanval van Hamas op 7 oktober. Ook wordt aangenomen dat tientallen Thai door Hamas tijdens de aanval zijn gevangengenomen. Tijdens een korte wapenstilstand in november vorig jaar werden 23 Thai vrijgelaten.

Volgens het Israëlische leger zijn twee Thaise staatsburgers in Gaza in gevangenschap omgekomen.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

1 uur geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

1 uur geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

1 uur geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

4 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

9 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

15 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

18 uur geleden