Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier Thaise burgers gedood bij raketaanval uit Libanon

Vier Thaise burgers gedood bij raketaanval uit Libanon

METULA (ANP/AFP) - Vier Thaise burgers zijn gedood in het noorden van Israël bij een raketaanval uit Libanon. Dit zei de minister van Buitenlandse Zaken van Thailand vrijdag. In een post op X zei hij dat hij "diep bedroefd" was door het voorval dat donderdag had plaatsgevonden in de buurt van de plaats Metula. Hij voegde eraan toe dat een andere Thaise burger gewond was geraakt.

Het hoofd van de regionale raad van Metula zei dat vijf mensen door een raket uit Libanon om het leven waren gekomen, een plaatselijke boer en vier buitenlandse landarbeiders. Ongeveer 30.000 mensen met de Thaise nationaliteit leven in Israël, waar de salarissen doorgaans hoger zijn dan in Thailand. Veel Thai werken als arbeidsmigranten in de landbouw.

Thaise staatsburgers in Israël zijn zwaar getroffen sinds het begin van de oorlog met Hamas. Minstens 39 Thai kwamen om het leven als gevolg van de aanval van Hamas op 7 oktober. Ook wordt aangenomen dat tientallen Thai door Hamas tijdens de aanval zijn gevangengenomen. Tijdens een korte wapenstilstand in november vorig jaar werden 23 Thai vrijgelaten.

Volgens het Israëlische leger zijn twee Thaise staatsburgers in Gaza in gevangenschap omgekomen.

Meer uit Buitenland

Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

1 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

1 uur geleden
Karkas bultrug Timmy op land getrokken in Denemarken

ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.

1 uur geleden
Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

2 uur geleden
Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

3 uur geleden
Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

4 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

10 uur geleden