
Vier Rotterdammers aangehouden met honderden flessen lachgas
PERNIS (ANP) - Vier mannen uit Rotterdam zijn dinsdag aangehouden met honderden flessen lachgas. De flessen en bestelbussen waar deze in zaten, zijn in beslag genomen. Het gaat om mannen van 20, 23, 25 en 27 jaar.
Rond 17.30 uur kreeg de politie een melding van een verdachte situatie op de Hendrik Troost Baan in Pernis. Iemand had gezien dat de mannen spullen overzetten van de ene bestelbus naar een andere.
Agenten gingen erop af en hielden meteen twee mensen aan. Een derde probeerde zich te verstoppen in nabijgelegen bosjes, maar ook hij werd aangehouden. De vierde verdachte probeerde te vluchten door in het water te springen. Hij raakte onderkoeld, werd alsnog aangehouden en naar het ziekenhuis overgebracht.
In totaal ging het om 352 lachgasflessen met een vermoedelijke straatwaarde van 25.000 euro. De flessen worden vernietigd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht dat het de komende dagen veel drukker wordt bij de Wegenwacht door het warme weer. Hoge temperaturen zorgen volgens de ANWB vaak voor technische problemen aan auto's, zoals startproblemen en problemen met de accu. De ANWB zet extra mensen in.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het lichaam van de 83-jarige Paul Klapper is gevonden in Frankrijk, bevestigt Namens de Familie. Eerder donderdag werd bekend dat het lichaam van zijn partner Gerda Klapper woensdag in Frankrijk was gevonden, het lichaam van Paul is donderdag gevonden. Het echtpaar uit Alphen aan den Rijn was al een paar dagen vermist.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Militairen van de Luchtmobiele Brigade in Irak kunnen door de oorlog tussen Israƫl en Iran het land niet verlaten. Zij zijn daar voor de beveiliging van de NAVO-missie. De Nederlandse bijdrage duurt tot eind deze maand, maar een deel van de militairen zou nu al vertrekken. Zij gaan nu voorlopig door met hun werkzaamheden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 80-jarige Gerda Klapper uit Alphen aan den Rijn is waarschijnlijk niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat meldt de politie nadat bekend is geworden dat haar lichaam woensdag in Frankrijk is gevonden. Daar wordt nog altijd "met man en macht" gezocht naar haar 83-jarige echtgenoot Paul.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen die vroeger hun kind moesten afstaan omdat ze ongehuwd zwanger waren geworden, hebben daar veel schade door geleden. Dat geldt ook voor de kinderen. Moeder en kind, en ook de vader, hadden "niet of nauwelijks een stem, laat staan enige regie", oordeelt een commissie onder leiding van hoogleraar pedagogiek Micha de Winter. "Hierdoor is grote schade aangericht."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de strafzaak tegen Ali B wordt inhoudelijk behandeld op 24, 26 en 30 maart volgend jaar. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam donderdag gemeld. "Niet eerder kon een datum gevonden worden waarop alle procespartijen beschikbaar waren", aldus het hof.
3 uur geledenHOORN (ANP) - Een 24-jarige man is overleden nadat hij in april zwaargewond op het dak van een garage onderaan een flat aan de Osdorper Ban in Amsterdam was gevonden. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Volgens media gaat het om de tweelingbroer van zangeres S10. Hun moeder bevestigde aan De Telegraaf dat haar zoon was overleden.
3 uur geleden