Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier personen gedagvaard in kiesmannen-onderzoek Trump

Vier personen gedagvaard in kiesmannen-onderzoek Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft volgens mediaberichten tenminste vier mensen gedagvaard in het onderzoek rond een plan van de voormalige president Donald Trump om de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 te veranderen. De vier personen moeten getuigen voor een zogeheten 'grand jury', die bepaalt of er aanklachten moeten komen in de zaak.

Het plan van Trump en naasten was volgens het ministerie om in een aantal cruciale staten, waaronder Georgia en Arizona, alternatieve kiesmannen te installeren. Die zouden dan niet voor de daadwerkelijke winnaar Joe Biden stemmen, maar voor Donald Trump.

In de VS gaan de stemmen van kiezers naar 538 kiesmannen. De kandidaat van de partij die een staat wint, krijgt alle kiesmannen van die staat achter zich, ook bij een miniem verschil in stemmen. Een kandidaat heeft er 270 nodig om te winnen. Joe Biden won in 2020 306 kiesmannen. De kiesmannen brengen in december hun stem uit in de afzonderlijke staten. Het Amerikaanse congres telt en certificeert die stemmen in januari. Het congres was daarmee bezig op 6 januari 2021, toen Trump-aanhangers het Capitool bestormden.

Volgens The Washington Post en The New York Times zijn Brad Carver en Thomas Lane gedagvaard. Carver heeft een bestuursfunctie bij de Republikeinse Partij in Georgia en Lane was campagnemedewerker voor Trump in Arizona en New Mexico. Volgens The Post is ook David Shafer gedagvaard, de voorzitter van de Republikeinse Partij in Georgia. En The Times meldt dat Sean Flynn, een campagnemedewerker van Trump in Michigan, ook voor de grand jury moet verschijnen.

Meer uit Buitenland

Venezuela stelt commissie aan die vrijlating Maduro moet regelen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.

1 uur geleden
Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

6 uur geleden
Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

6 uur geleden
Deense premier roept VS op te stoppen met bedreigen van Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".

10 uur geleden
Alle dodelijke slachtoffers brand Crans-Montana geïdentificeerd

CRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.

11 uur geleden
EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

BRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.

12 uur geleden
Buit inbraak Duitse bankkluis mogelijk meer dan 100 miljoen euro

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.

12 uur geleden