Vier op tien Nederlanders: Grapperhaus niet meer geloofwaardig
DEN HAAG (ANP) - Van de Nederlanders vindt 42 procent dat minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) zijn geloofwaardigheid heeft verloren als hij mensen waarschuwt zich aan de coronamaatregelen te houden. Een kwart van de deelnemers aan de wekelijkse opiniepeiling van Maurice de Hond vindt dat de minister moet aftreden.
Vorig weekend trouwde Grapperhaus. Daarbij werden de coronaregels overtreden. Gasten hielden niet altijd genoeg afstand, zo is te zien op foto's. Grapperhaus stelde vrijdag dat hij vindt dat hij nog steeds geloofwaardig kan optreden als baas van het ministerie van Justitie en Veiligheid, dat erop toeziet dat de coronaregels worden nageleefd. Hij zei dat "Nederland heeft kunnen zien dat ik op mijn eigen huwelijk echt mijn best heb gedaan aan de regels te voldoen". Dat het niet helemaal is gelukt, spijt hem.
Premier Mark Rutte zei vrijdagmiddag dat de geloofwaardigheid van de Justitieminister niet ter discussie staat. Voor Rutte is belangrijk dat geloofwaardigheid ook samenhangt met "onder ogen zien als iets niet goed gaat. En dat doet hij." Grapperhaus heeft inmiddels 780 euro overgemaakt aan het Rode Kruis, twee maal de hoogte van de boete die mensen kunnen krijgen als ze geen 1,5 meter afstand houden.
De peiling van zondag is volgens De Hond verder een bevestiging van het patroon van de laatste weken. De VVD zwakt verder af en de PVV wordt sterker. De VVD staat in de peiling nu op 31 zetels, één minder dan vorige week, en de PVV op 23, een winst van twee zetels. D66 heeft er vergeleken met vorige week ook twee bijgekregen en staat nu op veertien zetels. Het CDA is in vijf weken drie zetels gedaald, van zeventien naar veertien.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft aan de Europese Commissie opheldering gevraagd over berichten dat de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken informatie heeft doorgespeeld aan Rusland. "Als het klopt, is het volstrekt onacceptabel", zei premier Rob Jetten in de Tweede Kamer. Dat zal dan ook een-op-een duidelijk worden gemaakt, voegde hij eraan toe.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer geld komt voor boeren die tegen een vergoeding natuur onderhouden. Voor dit zogenoemde agrarische natuurbeheer wil een Kamermeerderheid minimaal een half miljard euro per jaar uittrekken. Een oproep van BBB, ChristenUnie en GroenLinks-PvdA kon dinsdag op een meerderheid rekenen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele Tweede Kamerleden hebben dinsdag een petitie in ontvangst genomen om niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan. "Boycot het Trump-WK", stond op een plaat die televisiemaker Teun van de Keuken aan hen overhandigde. De petitie is meer dan 170.000 keer ondertekend.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtspraak gaat door de invoering van het migratiepact vastlopen, vrezen oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en ChristenUnie. De Raad voor de Rechtspraak voorziet dat het aantal rechtszaken hierdoor met 19.000 per jaar oploopt in 2028, terwijl er al een tekort is aan rechters. Don Ceder van de ChristenUnie vergeleek het pact tijdens het debat hierover met een trein die tegen een muur aan gaat rijden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.
1 dag geledenMOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Lilianne Ploumen wordt verkenner voor de gemeenteraad van Utrecht. De fractie van GroenLinks-PvdA heeft haar daarvoor gevraagd, een opdracht die de oud-politica van de PvdA zelf eervol noemt.
1 dag geleden