Vier nieuwe PVV-Kamerleden moeten beoogd kabinetsleden vervangen
DEN HAAG (ANP) - Vier nieuwe PVV'ers komen bij het aantreden van het kabinet in de Tweede Kamer omdat vier huidige PVV-Kamerleden het kabinet ingaan. De eerstvolgende namen op de kieslijst zijn Chris Faddegon, Nico Uppelschoten, Robert Rep en Folkert Thiadens.
PVV-Kamerlid Barry Madlener wordt waarschijnlijk minister van Infrastructuur en Waterstaat. Zijn twee fractiegenoten Fleur Agema en Vicky Maeijer worden genoemd als minister en staatssecretaris op het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Marjolein Faber is in beeld als minister van Asiel en Migratie.
Drie van de vier kandidaat-Kamerleden zijn op dit moment namens de PVV elders actief. Zo is Faddegon fractievertegenwoordiger in Den Haag en is Uppelschoten lid van de Provinciale Staten van Drenthe. Rep is zowel Statenlid in Groningen als raadslid in Westerwolde, de gemeente van Ter Apel, waar hij ook in een kapsalon werkt. Thiadens is directeur bedrijfsvoering van de PVV.
Keuze
De PVV'ers op de kieslijst mogen zelf beslissen of ze hun zetel daadwerkelijk innemen. Uppelschoten zegt dat hij dat wel zou willen, maar dat zijn keuze nog afhangt van persoonlijke omstandigheden. Een medewerker van de Haagse PVV-fractie zegt dat Faddegon "vooralsnog wel" zijn zetel wil innemen, maar kan dat niet definitief toezeggen. De andere twee waren niet direct bereikbaar.
Als alle vier hun zetel innemen, blijven er nog vier namen op de PVV-kieslijst over. De laatste is Gom van Strien, de senator die kort informateur was, totdat naar buiten kwam dat hij werd beschuldigd van fraude. Vorige maand doorzocht de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) het huis van Van Strien.
Als alle namen op de kieslijst van een partij zijn uitgeput, blijft de zetel leeg.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Sportminister Mirjam Sterk denkt na over hoe geld in de toekomst eerlijker kan worden verdeeld over sportclubs. Dat zei ze tijdens een debat nadat Kamerleden haar vroegen naar de subsidieregeling voor amateursportverenigingen. Onlangs zorgde het grote aantal aanvragen van die zogenoemde BOSA-regeling voor een storing, waardoor niet meer viel te achterhalen welke aanvragen als eerste werden gedaan en tot onvrede van de verenigingen over de aanvragen werd geloot.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) neemt de wensen van de Eerste Kamer over het stelsel van vermogensbelasting in box 3 mee "als huiswerk voor de zomer". Het kabinet werkt de komende maanden aan een aanpassing van het wetsvoorstel dat dinsdag door de Eerste Kamer werd besproken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft ingestemd met de begroting van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking van D66-minister Sjoerd Sjoerdsma. Hij moest een deal sluiten met PRO om het budget door de senaat te krijgen. Uiteindelijk stemden 39 senatoren voor en 33 tegen de begroting.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijfhonderd overbodige regels zouden voor de zomer van dit jaar geschrapt of vereenvoudigd worden. Die belofte deed toenmalig economieminister Vincent Karremans (VVD) in september vorig jaar. Het zijn er uiteindelijk iets meer dan vierhonderd geworden, meldt zijn opvolger Heleen Herbert (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenEDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week verschijnen onder anderen oud-justitieminister Ferd Grapperhaus, oud-RIVM-directeur Jaap van Dissel en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Van Dissel is er voor de tweede keer. Ook Grapperhaus wordt later nog een tweede keer verhoord.
4 dagen geleden