Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier nieuwe PVV-Kamerleden moeten beoogd kabinetsleden vervangen

Vier nieuwe PVV-Kamerleden moeten beoogd kabinetsleden vervangen

DEN HAAG (ANP) - Vier nieuwe PVV'ers komen bij het aantreden van het kabinet in de Tweede Kamer omdat vier huidige PVV-Kamerleden het kabinet ingaan. De eerstvolgende namen op de kieslijst zijn Chris Faddegon, Nico Uppelschoten, Robert Rep en Folkert Thiadens.

PVV-Kamerlid Barry Madlener wordt waarschijnlijk minister van Infrastructuur en Waterstaat. Zijn twee fractiegenoten Fleur Agema en Vicky Maeijer worden genoemd als minister en staatssecretaris op het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Marjolein Faber is in beeld als minister van Asiel en Migratie.

Drie van de vier kandidaat-Kamerleden zijn op dit moment namens de PVV elders actief. Zo is Faddegon fractievertegenwoordiger in Den Haag en is Uppelschoten lid van de Provinciale Staten van Drenthe. Rep is zowel Statenlid in Groningen als raadslid in Westerwolde, de gemeente van Ter Apel, waar hij ook in een kapsalon werkt. Thiadens is directeur bedrijfsvoering van de PVV.

Keuze

De PVV'ers op de kieslijst mogen zelf beslissen of ze hun zetel daadwerkelijk innemen. Uppelschoten zegt dat hij dat wel zou willen, maar dat zijn keuze nog afhangt van persoonlijke omstandigheden. Een medewerker van de Haagse PVV-fractie zegt dat Faddegon "vooralsnog wel" zijn zetel wil innemen, maar kan dat niet definitief toezeggen. De andere twee waren niet direct bereikbaar.

Als alle vier hun zetel innemen, blijven er nog vier namen op de PVV-kieslijst over. De laatste is Gom van Strien, de senator die kort informateur was, totdat naar buiten kwam dat hij werd beschuldigd van fraude. Vorige maand doorzocht de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) het huis van Van Strien.

Als alle namen op de kieslijst van een partij zijn uitgeput, blijft de zetel leeg.

Meer uit Politiek

Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

1 dag geleden
Labour verliest controle parlement Wales, Plaid Cymru wint

CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.

2 dagen geleden
Van den Brink wil stoppen met controles aan de grens

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

2 dagen geleden
Hantavirus 'totaal niet te vergelijken' met corona, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.

2 dagen geleden
Van den Brink werkt nog aan wet strafbaarstelling illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.

2 dagen geleden
Hermans: alle mensen aan boord KLM-vlucht worden gemonitord

DEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."

2 dagen geleden
Kabinet voelt verantwoordelijkheid alle passagiers te repatriëren

DEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.

2 dagen geleden