Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier Nederlandse tennissers door in kwalificatie Australian Open

Vier Nederlandse tennissers door in kwalificatie Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Na Robin Haase en Tim van Rijthoven hebben dinsdag nog eens vier Nederlandse tennissers de tweede ronde bereikt van de kwalificaties voor de Australian Open. Jesper de Jong, Arianne Hartono, Indy de Vroome en Richèl Hogenkamp wonnen allemaal in drie sets hun eerste partij in Melbourne. Alleen Lesley Pattinama-Kerkhove bleef steken in de eerste ronde.

De Jong won in drie sets van de Australiër Akira Santillan, die met een wildcard was toegelaten tot het kwalificatietoernooi: 5-7 6-4 6-3. Hartono versloeg ook een Australische met een wildcard, de 17-jarige Talia Gibson: 4-6 6-4 6-1. De Vroome had eveneens drie sets nodig om Urszula Radwanska uit Polen te verslaan: 7-5 1-6 7-5. Hogenkamp won van de als twintigste geplaatste Duitse Anna-Lena Friedsam: 7-5 2-6 6-4.

Pattinama-Kerkhove werd als enige Nederlandse uitgeschakeld in de eerste kwalificatieronde. Ze verloor met 7-5 6-2 van de Chinese Yuan Yue.

Wereldranglijst

Drie overwinningen zijn nodig om het hoofdtoernooi van de Australian Open te halen. De Jong treft in de tweede ronde weer een Australische wildcard-speler, de 17-jarige Edward Winter. Hartono neemt het op tegen de Belgische Ysaline Bonaventure, De Vroome treft Dalma Galfi uit Hongarije en Hogenkamp speelt tegen de Australische Lizette Cabrera.

Botic van de Zandschulp, Tallon Griekspoor en Arantxa Rus zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst rechtstreeks geplaatst voor de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint komende maandag.

Rus werd maandag op het WTA-toernooi van Sydney in de eerste ronde uitgeschakeld door de Tsjechische grandslamkampioene Petra Kvitova, maar bereikte met haar Australische partner Astra Sharma wel de kwartfinales in het dubbelspel. Ze versloegen een Australisch duo binnen 50 minuten met 6-2 6-0.

Meer uit Sport

Albies slaat honkballers met homerun naar zege op Nicaragua

MIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.

49 minuten geleden
Sablikova nam in Thialf afscheid met haar 'mooiste race ooit'

HEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.

2 uur geleden
Van de Bunt ziet Eitrem als favoriet voor titel WK allround

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.

2 uur geleden
Van de Bunt halverwege zesde op WK allround, Stolz leidt

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.

3 uur geleden
Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

5 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

5 uur geleden
Groenewoud derde na eerste dag WK allround, Beune vierde

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.

6 uur geleden