
Vier Nederlandse tennissers door in kwalificatie Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Na Robin Haase en Tim van Rijthoven hebben dinsdag nog eens vier Nederlandse tennissers de tweede ronde bereikt van de kwalificaties voor de Australian Open. Jesper de Jong, Arianne Hartono, Indy de Vroome en Richèl Hogenkamp wonnen allemaal in drie sets hun eerste partij in Melbourne. Alleen Lesley Pattinama-Kerkhove bleef steken in de eerste ronde.
De Jong won in drie sets van de Australiër Akira Santillan, die met een wildcard was toegelaten tot het kwalificatietoernooi: 5-7 6-4 6-3. Hartono versloeg ook een Australische met een wildcard, de 17-jarige Talia Gibson: 4-6 6-4 6-1. De Vroome had eveneens drie sets nodig om Urszula Radwanska uit Polen te verslaan: 7-5 1-6 7-5. Hogenkamp won van de als twintigste geplaatste Duitse Anna-Lena Friedsam: 7-5 2-6 6-4.
Pattinama-Kerkhove werd als enige Nederlandse uitgeschakeld in de eerste kwalificatieronde. Ze verloor met 7-5 6-2 van de Chinese Yuan Yue.
Wereldranglijst
Drie overwinningen zijn nodig om het hoofdtoernooi van de Australian Open te halen. De Jong treft in de tweede ronde weer een Australische wildcard-speler, de 17-jarige Edward Winter. Hartono neemt het op tegen de Belgische Ysaline Bonaventure, De Vroome treft Dalma Galfi uit Hongarije en Hogenkamp speelt tegen de Australische Lizette Cabrera.
Botic van de Zandschulp, Tallon Griekspoor en Arantxa Rus zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst rechtstreeks geplaatst voor de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint komende maandag.
Rus werd maandag op het WTA-toernooi van Sydney in de eerste ronde uitgeschakeld door de Tsjechische grandslamkampioene Petra Kvitova, maar bereikte met haar Australische partner Astra Sharma wel de kwartfinales in het dubbelspel. Ze versloegen een Australisch duo binnen 50 minuten met 6-2 6-0.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
6 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
15 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
19 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
20 uur geleden