Vier Nederlandse tennissers door in kwalificatie Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Na Robin Haase en Tim van Rijthoven hebben dinsdag nog eens vier Nederlandse tennissers de tweede ronde bereikt van de kwalificaties voor de Australian Open. Jesper de Jong, Arianne Hartono, Indy de Vroome en Richèl Hogenkamp wonnen allemaal in drie sets hun eerste partij in Melbourne. Alleen Lesley Pattinama-Kerkhove bleef steken in de eerste ronde.
De Jong won in drie sets van de Australiër Akira Santillan, die met een wildcard was toegelaten tot het kwalificatietoernooi: 5-7 6-4 6-3. Hartono versloeg ook een Australische met een wildcard, de 17-jarige Talia Gibson: 4-6 6-4 6-1. De Vroome had eveneens drie sets nodig om Urszula Radwanska uit Polen te verslaan: 7-5 1-6 7-5. Hogenkamp won van de als twintigste geplaatste Duitse Anna-Lena Friedsam: 7-5 2-6 6-4.
Pattinama-Kerkhove werd als enige Nederlandse uitgeschakeld in de eerste kwalificatieronde. Ze verloor met 7-5 6-2 van de Chinese Yuan Yue.
Wereldranglijst
Drie overwinningen zijn nodig om het hoofdtoernooi van de Australian Open te halen. De Jong treft in de tweede ronde weer een Australische wildcard-speler, de 17-jarige Edward Winter. Hartono neemt het op tegen de Belgische Ysaline Bonaventure, De Vroome treft Dalma Galfi uit Hongarije en Hogenkamp speelt tegen de Australische Lizette Cabrera.
Botic van de Zandschulp, Tallon Griekspoor en Arantxa Rus zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst rechtstreeks geplaatst voor de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint komende maandag.
Rus werd maandag op het WTA-toernooi van Sydney in de eerste ronde uitgeschakeld door de Tsjechische grandslamkampioene Petra Kvitova, maar bereikte met haar Australische partner Astra Sharma wel de kwartfinales in het dubbelspel. Ze versloegen een Australisch duo binnen 50 minuten met 6-2 6-0.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
13 uur geleden