Vier Nederlandse sportklimmers naar Europese Spelen in Krakau
AMSTERDAM (ANP) - Vier Nederlandse sportklimmers hebben zich gekwalificeerd voor de Europese Spelen die van 21 juni tot en met 2 juli plaatsvinden in Krakau. In Polen komen Lisa Klem en Don van Laere uit op het onderdeel boulder. Lynn van der Meer en Leto Cavé doen mee op het onderdeel lead.
Sportklimmen, dat sinds 2020 olympisch is, staat dit jaar voor het eerst op het programma bij de Europese Spelen. "We zijn dan ook heel trots dat dit jaar twee klimmers bij boulder en twee klimmers bij lead zich geplaatst hebben. Het resultaat van hard werken met een duidelijk plan", zegt technisch directeur Dick Boschman. "Ons doel tijdens de Europese Spelen is met name om te leren van een multi-event. Op de lange termijn streven we naar deelname aan de Olympische Spelen en het meestrijden om de prijzen. Dit is een mooie tussenstap op weg naar dat ultieme doel."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
3 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
3 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
7 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
9 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
10 uur geleden