Vier mensen ter dood veroordeeld in Iran om spionage voor Israël
TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn vier mensen ter dood veroordeeld wegens beschuldigingen van spionage voor Israël, meldde het Iraanse persagentschap Fars woensdag. Drie veroordeelden werden ervan beschuldigd de Israëlische geheime dienst Mossad te hebben geholpen bij het verplaatsen van apparatuur die werd gebruikt bij de moord op een Iraanse wetenschapper. Een vierde verdachte zou ter dood zijn veroordeeld voor een andere, niet nader genoemde, spionagezaak.
Atoomwetenschapper Mohsen Fakhrizadeh werd door westerse inlichtingendiensten gezien als het brein achter een geheim Iraans programma om kernwapens te ontwikkelen. In februari 2021 berichtte de krant The Jewish Chronicle dat Fakhrizadeh werd gedood door een wapen dat in stukken Iran was binnengesmokkeld door Mossad-agenten, van zowel de Israëlische als de Iraanse nationaliteit.
Het is niet bekendgemaakt wat de nationaliteit van de ter dood veroordeelden is. Israël heeft geweigerd commentaar te geven op het nieuws.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
36 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
39 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft excuses aangeboden aan Finland nadat daar zondagochtend twee drones waren neergekomen. De drones waren bedoeld voor Rusland en in elk geval niet voor Finland.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Bij aanvallen op het noorden van Israël is schade aangericht bij de Bazan-raffinaderij nabij Haifa. Op beelden bij Israëlische media is te zien hoe rook en vlammen opstijgen uit de raffinaderij. Volgens het Israëlische Channel 13 zijn er vooralsnog geen gewonden gemeld, wel zou volgens onbevestigde bronnen een chemische substantie lekken.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft het luchtruim gesloten voor alle Amerikaanse vliegtuigen die betrokken zijn bij de aanvallen op Iran, meldt de krant El País. De Spaanse regering weigerde eerder al om de Amerikanen gebruik te laten maken van Spaanse militaire bases, maar gaat nu nog een stap verder.
3 uur geleden