Vier mensen ter dood veroordeeld in Iran om spionage voor Israël
TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn vier mensen ter dood veroordeeld wegens beschuldigingen van spionage voor Israël, meldde het Iraanse persagentschap Fars woensdag. Drie veroordeelden werden ervan beschuldigd de Israëlische geheime dienst Mossad te hebben geholpen bij het verplaatsen van apparatuur die werd gebruikt bij de moord op een Iraanse wetenschapper. Een vierde verdachte zou ter dood zijn veroordeeld voor een andere, niet nader genoemde, spionagezaak.
Atoomwetenschapper Mohsen Fakhrizadeh werd door westerse inlichtingendiensten gezien als het brein achter een geheim Iraans programma om kernwapens te ontwikkelen. In februari 2021 berichtte de krant The Jewish Chronicle dat Fakhrizadeh werd gedood door een wapen dat in stukken Iran was binnengesmokkeld door Mossad-agenten, van zowel de Israëlische als de Iraanse nationaliteit.
Het is niet bekendgemaakt wat de nationaliteit van de ter dood veroordeelden is. Israël heeft geweigerd commentaar te geven op het nieuws.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Tegen de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is opnieuw een motie van wantrouwen ingediend. De uiterst rechtse fractie Patriotten voor Europa diende de motie donderdag in vanwege haar rol rond het vrijhandelsakkoord van de EU met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft uitgehaald naar wereldleiders die in zijn ogen de internationale samenwerking laten afsterven. Hij noemde geen leiders of landen bij naam, maar sprak van grote geopolitieke verdeeldheid en veroordeelde alle schendingen van het internationale recht.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nationale defensieplannen van acht EU-lidstaten zijn goedgekeurd door de Europese Commissie, zo is donderdag bekendgemaakt. Het gaat om België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Kroatië, Cyprus, Portugal en Roemenië. Zij krijgen van de Europese Commissie geld om hun plannen uit te voeren. De Commissie noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in de Europese inspanningen om de veiligheid te versterken".
1 uur geledenKYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.
1 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - De territoriale ambities van de Amerikaanse regering lijken ook IJsland zorgen te baren. De IJslandse regering heeft opheldering gevraagd over uitspraken van de beoogde nieuwe ambassadeur in de eilandstaat, schrijft nieuwssite Politico.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda zijn na een chaotische verkiezingsdag alle stembussen gesloten. Veel stembureaus gingen pas uren later open dan gepland door problemen met stemmachines. De oppositie sprak van tevoren al van verkiezingsfraude en suggereerde dat de regering de vertraagde opening van stembureaus expres had veroorzaakt.
1 uur geleden