Vier mensen ter dood veroordeeld in Iran om spionage voor Israël
TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn vier mensen ter dood veroordeeld wegens beschuldigingen van spionage voor Israël, meldde het Iraanse persagentschap Fars woensdag. Drie veroordeelden werden ervan beschuldigd de Israëlische geheime dienst Mossad te hebben geholpen bij het verplaatsen van apparatuur die werd gebruikt bij de moord op een Iraanse wetenschapper. Een vierde verdachte zou ter dood zijn veroordeeld voor een andere, niet nader genoemde, spionagezaak.
Atoomwetenschapper Mohsen Fakhrizadeh werd door westerse inlichtingendiensten gezien als het brein achter een geheim Iraans programma om kernwapens te ontwikkelen. In februari 2021 berichtte de krant The Jewish Chronicle dat Fakhrizadeh werd gedood door een wapen dat in stukken Iran was binnengesmokkeld door Mossad-agenten, van zowel de Israëlische als de Iraanse nationaliteit.
Het is niet bekendgemaakt wat de nationaliteit van de ter dood veroordeelden is. Israël heeft geweigerd commentaar te geven op het nieuws.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.
26 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.
1 uur geledenWINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.
2 uur geleden