Vier mensen opgepakt van uitzendbureau Den Haag om mensensmokkel
DEN HAAG (ANP) - De Opsporingsdienst van de Nederlandse Arbeidsinspectie heeft vier mensen van een uitzendbureau in Den Haag aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Zij worden ook verdacht van het aan het werk zetten van illegale vreemdelingen. Nog twee anderen van hetzelfde uitzendbureau zijn aangehouden op verdenking van witwassen, meldt de arbeidsinspectie donderdag.
Het uitzendbureau stond al langer op de radar van de inspectie, omdat er al vanaf 2022 meldingen over het bedrijf binnenkwamen. Ook ontdekte de arbeidsinspectie tijdens een controle bij het uitzendbureau in 2021 personeelsdossiers met valse Griekse identiteitskaarten. Deze werknemers bleken in het echt de Georgische nationaliteit te hebben. In veel gevallen gaat het bij het bedrijf om illegale Georgiërs. Verder werd in 2022 een vrouw van het uitzendbureau opgepakt door de politie die zei vrouwen met valse identiteitsbewijzen naar hotels te moeten brengen waar ze aan het werk gingen.
De arbeidsinspectie meldt dat nu ook de eigenaar van het uitzendbureau is opgepakt. Bij de aanhoudingen in Den Haag en Arnhem werden huizen en bedrijfspanden doorzocht. Daarbij zijn vier auto's, 34 bedrijfswagens, een woning, designkleding en -tassen, gouden sieraden, horloges, brillen en 25.000 aan cash in beslag genomen. Ook is beslag gelegd op bankrekeningen, vorderingen van opdrachtgevers en terugbetalingen van leningen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
48 minuten geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
5 uur geleden