Vier mensen aangehouden bij sinterklaasintocht Yerseke
YERSEKE (ANP) - Vier mensen zijn zaterdagmiddag aangehouden bij de sinterklaasintocht in Yerseke. Een 14-jarige jongen uit het Zeeuwse dorp, een 21-jarige man uit Terneuzen en een 30-jarige man uit Kruiningen worden verdacht van het gooien van etenswaren, stenen en vuurwerk richting actievoerders van Kick Out Zwarte Piet (KOZP). Een 31-jarige man uit Colijnsplaat is opgepakt voor opruiing. Eerder sprak de politie van twee arrestaties.
Zo'n twintig KOZP-activisten demonstreerden zaterdagmiddag tegen de aanwezigheid van volledig zwart geschminkte pieten bij de intocht. Volgens de politie probeerden een kleine honderd tegendemonstranten hun actie te verstoren door ze met onder meer eieren, stenen en vuurwerk te bekogelen.
Vanwege mogelijke "ordeverstoorders" had de gemeente Reimerswaal, waar Yerseke onder valt, eerder op zaterdag een noodbevel afgekondigd. Die houdt onder meer in dat mensen weg moeten gaan uit Yerseke en omgeving als de politie hen daartoe oproept.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
6 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
12 uur geleden