Vier mensen aangehouden bij sinterklaasintocht Yerseke
YERSEKE (ANP) - Vier mensen zijn zaterdagmiddag aangehouden bij de sinterklaasintocht in Yerseke. Een 14-jarige jongen uit het Zeeuwse dorp, een 21-jarige man uit Terneuzen en een 30-jarige man uit Kruiningen worden verdacht van het gooien van etenswaren, stenen en vuurwerk richting actievoerders van Kick Out Zwarte Piet (KOZP). Een 31-jarige man uit Colijnsplaat is opgepakt voor opruiing. Eerder sprak de politie van twee arrestaties.
Zo'n twintig KOZP-activisten demonstreerden zaterdagmiddag tegen de aanwezigheid van volledig zwart geschminkte pieten bij de intocht. Volgens de politie probeerden een kleine honderd tegendemonstranten hun actie te verstoren door ze met onder meer eieren, stenen en vuurwerk te bekogelen.
Vanwege mogelijke "ordeverstoorders" had de gemeente Reimerswaal, waar Yerseke onder valt, eerder op zaterdag een noodbevel afgekondigd. Die houdt onder meer in dat mensen weg moeten gaan uit Yerseke en omgeving als de politie hen daartoe oproept.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Schrijfster Lale Gül voelt zich "in de steek gelaten door de politie en de staat". Dat zegt Gül in RTL Tonight over de beslissing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om haar beveiliging stop te zetten. "Ik ben eigenlijk in volle paniek, ook al zie je dat nu niet aan me", aldus Gül. "Ik ben vooral heel bang, omdat ik dagelijks nog steeds de meest walgelijke doodsbedreigingen krijg. Dat is nooit opgehouden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag heeft huidig burgemeester Jan van Zanen voorgedragen voor een nieuwe termijn van maximaal zes jaar. De termijn van de 64-jarige VVD'er loopt op 1 juli 2026 af.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelketen HEMA waarschuwt consumenten voor het ontbreken van de vermelding van sesamzaad en pinda's op de verpakking van roomboter kaasstengels. HEMA raadt mensen die allergisch zijn voor een of beide ingrediënten aan om de kaasstengels niet te eten.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wilbert Lek vertrekt als directeur van de marathon van Rotterdam. Hij meldt op 12 december zijn functie bij organisator Golazo Events Nederland neer te leggen.
5 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Burgemeester van Terneuzen Erik van Merrienboer stapt op, omdat hij zich niet kan vinden in de besluitvorming over een asielzoekerscentrum (azc) in de Zeeuwse gemeente. De wethouders in de plaats willen op aandringen van de gemeenteraad geen vergunning meer afgeven voor de zogeheten Regionale Opvanglocatie. Zowel de raad als het college hadden de plannen voor de komst van het azc vorig jaar nog goedgekeurd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het havenbedrijf North Sea Port, verantwoordelijk voor de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, heeft de beveiliging van de drie locaties aangescherpt. Dit na een dronezwerm van 12 tot 20 drones die vorige week bij de haven van Terneuzen werd gezien.
7 uur geleden